5 kreatywnych pomysłów na mikołajkowe prezenty dla dzieci

mikołajkowe prezenty dla dzieci (1)

Zbliża się magiczna noc, podczas której święty Mikołaj rozdaje prezenty. Z największą ekscytacją na mikołajki czekają najmłodsi, dla których ten dzień to czysta radość! Poznaj kilka kreatywnych pomysłów na prezenty dla dzieci. Odkryj, jak wykorzystać zdjęcia, by maluchy były zaskoczone upominkiem i poczuły się wyjątkowo przy rozpakowywaniu prezentów. 

Grudniowy wieczór, a Ty z niecierpliwością siedzisz przy oknie i wypatrujesz, czy nadchodzi święty Mikołaj. Patrzysz, czy na śniegu pojawiają się duże ślady butów lub sani… Pamiętasz, taki obraz z dzieciństwa? Teraz Twoje dzieci z tą samą ekscytacją piszą do świętego Mikołaja listy i oczekują jego przyjścia. Legenda o uroczym starszym człowieku w czerwonym stroju, który obdarowuje prezentami wszystkie dzieci, dodaje mikołajkom magii. 

Magia mikołajek – skąd wziął się święty Mikołaj? 

święty mikołaj

Mikołajki, które znasz, to czas pełen radości, któremu towarzyszą skoczne piosenki oraz gadżety w charakterystycznym czerwonym kolorze. Jednak czy wiesz, że zwyczaj wręczania prezentów 6 grudnia sięga aż średniowiecza? Mikołaj, który później został świętym, to biskup, który żył w IV wieku i mieszkał w Mirze. Czynił dobro i stawał w obronie słabszych, wyciągając do nich pomocną dłoń. Gdy odeszli jego rodzice, postanowił rozdać majątek rodziny biednym.

Jakiś czas po śmierci został uznany za świętego i na jego cześć zaczęto organizować dramaty liturgiczne. To przedstawienia tworzone dla dzieci opowiadające o życiu świętego Mikołaja. Badacze, zajmujący się wyjaśnieniem, tego skąd w naszej kulturze pojawiły się mikołajki, twierdzą, że już w średniowieczu związane one były z rozdawaniem prezentów. Od XV wieku w całej Europie panował zwyczaj wręczania upominków. A atrybutami świętego Mikołaja był czerwony strój i siwa broda. Dzieci otrzymywały wtedy owoce, orzechy, ciastka lub cukierki.  Przez wiele lat zwyczaj ten zmieniał się, ewoluował, ale zawsze towarzyszyła mu radość i chęć obdarowania najmłodszych i tym samym sprawienia im przyjemności. 

Listy dzieci do świętego Mikołaja 

list do świętego mikołaja

Obecne mikołajki to czas radości i oczekiwania na postać świętego Mikołaja, który ma długą siwą brodę, czerwony strój, czapkę, i porusza się saniami. Jego największą tajemnicą jest to, że zawsze wie, co sprawi najmłodszym najwięcej radości. Pięknym zwyczajem związanym z tym świętem jest również pisanie listów i wysyłanie ich do Laponii. Czy Twoje dzieci też to robią? Dzięki wiadomościom przeznaczonym dla świętego Mikołaja możesz dowiedzieć się więcej o marzeniach i pragnieniach maluchów. Może na ich liście prezentów znajdzie się zaczarowany ołówek, możliwość doświadczenia czarów lub czas spędzony z całą rodziną? Poznaj propozycje CEWE na kreatywny prezent mikołajkowy, który umocni wiarę w magię tego dnia. 

Magiczny kubek 

mikołajkowe prezenty dla dzieci (5)

Jaka jest ulubiona bajka Twojego malucha?  Może taka, w której występuje motyw czarów i pojawiają się wróżki? Warto wykorzystać rozwinięty świat wyobraźni dziecka i podarować mu magiczny kubek. Jest to naczynie pokryte czarną powłoką, która pod wpływem gorącego napoju odsłania drugą warstwę, czyli zdjęcie. Gdy dziecko zechce wypróbować nowy kubek, w którym znajdzie się na przykład jego ulubione, ciepłe kakao, odkryje, że naczynie skrywa niespodziankę… Ulubioną fotografię z parku zabaw, z sesji w ogrodzie dyniowym lub kadr z najlepszym kolegą z przedszkola. Wyobraź sobie  zaskoczenie i radość malucha. Po prostu magia!

Puzzle – rozwojowa układanka 

puzzle ze zdjęciem

Wolisz dawać prezenty mikołajkowe rano czy wieczorem? Oczywiście nie można tego dokładnie zaplanować, ponieważ święty Mikołaj nigdy nie przyjeżdża o tej samej porze 😊. W tym roku podaruj Twojemu maluszkowi coś więcej niż prezent – wspólną chwilę zatrzymaną na zdjęciu, w atrakcyjnej dla niego formie, czyli puzzlach. Stwórz je z fotografią przedstawiającą wspólną zabawę na sankach czy letnią wycieczką rowerową. Układanki są dla dzieci niezwykle pomocne w rozwoju: przygotowują do nauki czytania, zwiększają zaangażowanie i cierpliwość, a także poprawiają spostrzegawczość. Puzzle to również świetna rozrywka dla całej rodziny. Możesz zebrać wszystkich domowników w salonie, rozłożyć ulubione ciasteczka, włączyć świąteczną playlistę i spędzić grudniowy wieczór z fotopuzzlami CEWE.   

Zaczarowane kredki 

kredki faber castell

Pamiętasz tę bajkę, w której główny bohater był właścicielem zaczarowanego ołówka? Gdy chłopiec coś nim narysował, jego dzieło zamieniało się w prawdziwą rzecz. W pewnym sensie Ty też możesz podarować taki gadżet dziecku. Czy Twój maluch uwielbia rysować? To niezwykłe, jak czerpie pomysły ze świata wyobraźni i tworzy rysunki, prawda? Z okazji mikołajek możesz podarować małemu artyście kredki Faber Castell w metalowym pudełku ze zdjęciem. Dzięki nim młody człowiek wyczaruje swój świat i podzieli się nim z bliskimi. Udekoruj metalowe pudełko zdjęciem dziecka lub rodzinnym kadrem. Maluch będzie mógł zabrać taki upominek do szkoły lub przedszkola. Zawsze, gdy spojrzy na 12 kolorowych kredek, będzie mógł wrócić pamięcią do ulubionych chwil. 

Foto memo – wspomnienia do pary 

mikołajkowe prezenty dla dzieci (3)

Ciekawym prezentem mikołajkowym jest również gra memo z własnymi zdjęciami. Zadaniem malucha w tej zabawie jest znalezienie dwóch kart, które zdobi ta sama fotografia. Foto-memo może stać się pretekstem do tego, by spędzić czas razem w kreatywny sposób. Możesz budować więź z dzieckiem, szukając par i rozmawiając o sytuacjach, które zostały uwiecznione na kartonikach. Wybierz takie kadry, na których widać różne emocje np. śmiech, radość, zaskoczenie, czułość… To ciekawy sposób na to, by podjąć rozmowę o uczuciach i reakcjach na daną sytuację. Poza tym gra foto memo to dobry trening pamięci. Jeśli chcesz zorganizować wieczór gier z tą zabawą, zadbaj o miłą atmosferę. Niech pod ręką będzie coś do przegryzienia i zimowa herbata, która wprowadzi Twoją rodzinę w świąteczny i mikołajkowy nastrój. 

Zawsze tam, gdzie Ty – Przytulanka ze zdjęciem 

mikołajkowe prezenty dla dzieci (2)

Czy w Twojej głowie jest obecne wspomnienie o ulubionej przytulance z dzieciństwa? Dzieci mają wiele zabawek, ale zazwyczaj wybierają jedną, która staje się ich ukochaną maskotką, i zbierają ją ze sobą np. na wycieczki. Miś to popularny prezent mikołajkowy. W CEWE możesz jednak sprawić, że taki upominek będzie czymś więcej… Stwórz przytulankę ze zdjęciem dziecka lub rodzinnym kadrem – dzięki temu stanie się niepowtarzalna. A maluch będzie mógł cieszyć się, ponieważ święty Mikołaj zna go tak dobrze, że potrafi wyczarować specjalnie dla niego ten niezwykły prezent! 

Fabryka świętego Mikołaja w CEWE

W CEWE możesz zrealizować pomysły na mikołajkowe prezenty dla najmłodszych i nie tylko. Stworzysz upominki pełne emocji, świątecznej magii i dziecięcej radości. Święty Mikołaj zleca wykonanie tych wyjątkowych podarunków niezwykle wykwalifikowanym pomocnikom, którzy pracują w CEWE. Wie, że będą wykonane z pasją, miłością, a także z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy, szczegół. Odwiedź stronę cewe.pl i przekonaj się! 

Jak widzisz, mikołajki to zwyczaj z wieloletnią tradycją, który pokochały miliony osób na całym świecie. U jego podstaw leży dawanie dobra i sprawianie przyjemności rodzinie i przyjaciołom. Dzięki CEWE możesz podarować bliskim coś więcej niż prezent. Spraw, by dzieci czerpały radość z magicznych chwil,  grając w foto memo, układając puzzle, czy rysując.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.