Aktywne lato – wykorzystaj ten czas i baw się fotografią!

Posted on
letnie spotkania z bliskimi

Lato to czas szalonych przygód nad morzem, w lesie, w górach czy nad jeziorem. Wakacje to także więcej czasu, aby poznać wyjątkowo ciekawe miejsca w Twoim mieście. Wykorzystaj ten okres aktywnie i baw się na całego z fotografią. Poznaj nasze pomysły na to, aby lato upłynęło na radosnej, rozwijającej zabawie — dla dorosłych i dla dzieci. 

Lato dla aktywnych — ruszaj w trasę

Niezależnie czy masz plany tego lata spakować się i jechać, zwiedzać inne kraje, czy planujesz wypad za miasto, ważne jest, aby cieszyć się każdą chwilą, gdy możesz się ruszać, bawić i cieszyć cudowną pogodą. Sprawdź w tym okresie, co takiego kryje Twoja okolica. Często okazuje się, że prawdziwe perełki można odkryć kilka kilometrów od własnego domu. Dotyczy to zarówno przeżywania lata na sportowo, jak i w bardziej leniwy sposób. Małe, znane tylko lokalnym mieszkańcom plaże czy świetne trasy rowerowe pośród lasów można znaleźć niemal w każdym miejscu Polski.

To samo dotyczy ciekawej architektury, romantycznych parków czy skwerów, zaułków o zachwycającej atmosferze. Możecie zaszaleć i wyjść z domu bez planu gdzie się udać, wsiąść na rower lub do auta i po prostu ruszyć przed siebie. Gotowy jesteś na przygodę i na to co, spotkasz za najbliższym zakrętem? Jedźcie lub maszerujcie po prostu tam, gdzie prowadzi Was ciekawość. Takie aktywne lato pozwoli prawdopodobnie na niesamowite odkrycia cudownych miejsc, w których możecie się zrelaksować i jednocześnie spędzić czas aktywnie.

Przydatne fotogadżety w trakcie Waszych wycieczek

W takich wycieczkach przydatny będzie bidon aluminiowy z własnym zdjęciem. Nie tylko pozwoli Wam na ochłodę w gorące dni, ale może również motywować Was do dalszej eksploracji. Wystarczy nadrukować na nim zdjęcie, które Wam motywuje lub motywujące hasło. Dzięki temu każdy pokonany kilometr będzie dużo łatwiejszy. 

Wyobraź sobie również zachodzące słońce i Wasze pokonane kilometry. Kubek zimnej lemoniady lub letniej kawy po całym dniu wędrówki i odkrywania niesamowitych przygód z pewnością będzie czymś niezapomnianym. W szczególności fajnie będzie całość dopełniał kubek emaliowany z własną fotografią. Naczynie to może kojarzyć się z kubkami traperów czy kubkami wykorzystywanymi w czasie biwaków. Dzięki temu świetnie wpasuje się w klimat Waszej wycieczki. 

Jeśli postanowiliście aktywnie spędzać to lato, to niezastąpionym foto gadżetem będzie wytrzymałe etui na smartfon. Zwiększy ono bezpieczeństwo Waszych urządzeń mobilnych i ułatwi Wam korzystanie z ich wszystkich funkcji. Dzięki temu z łatwością sprawdzicie ciekawostki na temat odkrytych miejsc, znajdziecie w pobliżu dobrą restaurację czy kawiarnie, poznacie lokalne atrakcje czy w szczególności sprawdzicie trasę na mapie. 

Aktywne lato dla najmłodszych 

Lato można wykorzystać nie tylko jako czas zabawy, ale również nauki. Wszystko połączone przy tym radosnym, wakacyjnym czasem. Jednym z naszych pomysłów jest zabranie pociech do zoo i pokazanie im wyjątkowych gatunków zwierząt. Możesz wykonywać dzieciakom zdjęcia przed wybiegami, a następnie przygotować książeczkę, która pomoże im utrwalić nazwy gatunków. Jednocześnie będzie to świetna pamiątka Waszej wspólnej wycieczki do ogrodu zoologicznego. 

Zebrane w trakcie wypadu do zoo zdjęcia możesz umieścić w CEWE FOTOKSIĄŻCE Kids. Ten album fotograficzny został zaprojektowany specjalnie z myślą o najmłodszych. Format dopasowany do malutkich rączek ułatwi zabawę w odgadywanie nazw gatunków zwierząt. Sztywne, grube karty sprawią, że książka będzie świetnie prezentowała się nawet w trakcie długotrwałego oglądania przez dzieciaki. 

Po jakimś czasie możesz zorganizować kolejną wycieczkę do zoo. Zabierzcie ze sobą CEWE FOTOKSIĄŻKĘ Kids z Waszymi zdjęciami zwierzaków i spróbujcie odnaleźć oraz odgadnąć poszczególne gatunki. Dzieciaki z pewnością będą zachwycone tą grą. Z radością będą biegały od jednego wybiegu do drugiego, próbując rozpoznać zwierzaki, które tak dobrze znają z kart swojej własnej CEWE FOTOKSIĄŻKI Kids. 

Innym wariantem tej zabawy jest stworzenie gry Foto Memo z poznanymi gatunkami zwierząt. Można się ich uczyć na świeżym powietrzu. Wystarczy zabrać koc i zorganizować piknik na trawie. Rozkładając karty i poszukując w trakcie rozgrywki pasujące do siebie pary, dziecko w miłej atmosferze utrwala sobie rodzaje zwierzaków. Ten pomysł można zresztą wykorzystać do nauki różnych rzeczy — kolorów, cyferek, literek i wiele więcej. Wystarczy umieścić na kartach w kreatywny sposób motywy ułatwiające naukę nowych umiejętności. 

Wybierzcie się do lasu i poróbcie zdjęcia drzew oraz liści, aby poznawać gatunki roślin. W podobny sposób dzieciaki mogą nauczyć się rozpoznawania grzybów czy gatunków motyli. Zaangażuj dzieciaki w powstawanie fotografii, dzięki czemu będą one jeszcze łatwiej przyswajać nowe umiejętności. To lato będzie czasem świetnej zabawy i nabycia nowych, niesamowitych umiejętności. 

W kadrze się nie mieści? 

Aktywne lato to wiele przygód i zabawy. Na pewno złapałeś wiele takich chwil w kadrze. Warto opowiedzieć o nich trochę więcej. Idealną przestrzenią, by stworzyć własną letnią opowieść, jest CEWE FOTOKSIĄŻKA. Możesz pokazać w niej wszystkie smaki lata, Twoje historie i pokazać osoby, dzięki którym te wakacje dają Ci tyle radości. Stwórz dla siebie i bliskich piękną słoneczną pamiątkę. Dzięki niej zawsze będziesz mógł poczuć muśnięcie słońca, nawet w pochmurny dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *