CEWE FOTOKSIĄŻKA – prezent ślubny lub poślubny

fotoksiążka ślubna

Zastanawiasz się dlaczego poruszamy temat ślubnej fotoksiążki i wesela w listopadzie? Większość przecież jest już myślami przy Świętach lub też próbuje wyjechać do ciepłych krajów na jakiś “last minute”. Tymczasem pamiętajmy, że osoby, które brały ślub we wrześniu lub październiku, zdjęcia z wesela najczęściej otrzyma dopiero teraz (coś o tym wiem). Zważywszy na aurę, jesień i listopad to jednak świetny czas na spokojne, samodzielne stworzenie CEWE FOTOKSIĄŻKI ślubnej, która… niejedno ma imię i przeznaczenie.

Wesele, po prostu

W polskiej tradycji, przyjęło się, że wesele jest koniecznym elementem ceremonii ślubnej. I to z jak największą pompą. Wiele miesięcy planowania, jeżdżenia, załatwiania, tysiące wydanych złotówek i nieustający problem organizacyjny połączony częstokroć z konfliktem interesów… „Bo tak wypada i należy tak zrobić”.  Chociaż istnieje też ”Kto światowe ma wesele, dozna potem smutku wiele”. Więc może jednak skromniej i wesele tak po prostu? Zwolennicy dużych wesel przekonują, że pewnych rzeczy wymaga tradycja i wesele wyprawia się przede wszystkim dla rodziny.

Choć szczęście młodych ludzi jest bezcenne to już środki potrzebne do “wesela z pompą” są już całkiem policzalne i po prostu nie dla każdego. Dlatego coraz więcej par młodych odchodzi od tradycji “mojego wielkiego, polskiego wesela”. Wyłamując się z weselnego schematu urządzają uroczyste, ale jednak kameralne spotkania tylko dla najbliższych. Najczęstszą przyczyną takich decyzji są względy ekonomiczne, ale rządzą nie tylko one – czasami chodzi o to, aby zrobić coś “pod prąd”, tylko dla siebie. Tak czy owak, wesele większe czy mniejsze, na takich imprezach zawsze są zdjęcia – choć niekoniecznie drogi, profesjonalny fotograf. Tę rolę może przecież przejąć ktoś z najbliższego otoczenia, a fotoksiążkę ślubną wykonuje para młoda lub ktoś im bliski.

fotoksiążka ślubna

Sami zadbajcie o swoją fotoksiążkę ślubną

Jeśli jesteś w mojej sytuacji, czyli niedawno brałeś ślub, to powiem ci, że teraz jest dobry czas na zrobienie fotoksiążki z własnego wesela. Dlaczego nie trzeba tego zlecać profesjonaliście? Po pierwsze to względy ekonomiczne – fotograf weźmie pieniądze za usługę, a przecież gdzieś będzie to drukował. Po drugie, to przecież Wasz dzień, Wasz ślub i jako para młoda najlepiej wiecie co chcecie mieć w albumie. Po trzecie, taki samodzielnie zrobiony album będzie dla Was wart o wiele więcej po latach niż praca, którą odhaczył Pan Fotograf. Lepiej wydać na jakość fotoksiążki niż na jego usługi – z takiego założenia wychodzę. Może właśnie wróciliście z podróży poślubnej i dodatkową fotoksiążkę chcecie sobie zrobić właśnie z takich zdjęć? Będzie najbardziej prywatna i zdjęcia w niej zobaczycie tylko Wy. Nie musicie jej nikomu pokazywać, lecz schować do szuflady na przyszłość (dla gości będzie ta klasyczna z wesela).

fotoksiążka z podróży poślubnej

Prezenty, kamerzysta, dron, fotograf…

Możesz jednak być w innej sytuacji. Mianowicie teraz otrzymujesz albo niedawno otrzymałeś zaproszenie na ślub, który może odbyć się np. w grudniu (przerwa świąteczna i ta między Bożym Narodzeniem, a Sylwestrem to czas, gdy można zebrać rodzinę i również wyprawić ślub – to ważne szczególnie, jeśli sporo jej członków pracuje za granicą). Co dawać w prezencie ślubnym? Każda para ma inny gust, zainteresowania, inną sytuację życiową i potrzeby. Nawet bliscy obawiają się, że prezent może po prostu się nie spodobać. Może więc dasz młodej parze (jako dodatek do koperty) jakąś ciekawą fotoksiążkę? Albo i lepiej, CEWE FOTOKSIĄŻKĘ – przecież jej treść możesz dopasować do pary młodej. Jeśli z jednym z nich znasz się bliżej, np. z dzieciństwa, wspólnych studiów czy też z drużyny piłkarskiej, to zbierz takie zdjęcia i zrób z nich fotoalbum.

Spersonalizowana niespodzianka

CEWE  FOTOKSIĄŻKA na pewno będzie dla Młodej Pary ogromną niespodzianką. Natomiast dla Ciebie jej stworzenie stanie się dużym, ale przyjemnym wyzwaniem. Fotoksiążka ślubna może mieć wiele oblicz, ale zawsze jest to coś co otrzymuje się przyjemnie i wraca się do tego po latach. Pomysł fotoksiążki ślubnej to też coś dla starszych małżeństw – bo przecież CEWE FOTOKSIĄŻKA istnieje dopiero od 2005 roku. Jako mąż lub żona z wieloletnim stażem, możecie pomyśleć o tym, aby raz jeszcze zebrać Wasze zdjęcia ślubne i zrobić z nich nowoczesny, stylowy album, który z pewnością odświeży wspomnienia. To też pomysł, aby ukochanej lub ukochanemu zrobić taką fotoksiążkę na prezent świąteczny. Tak, tu dochodzimy do zdania, które naprawdę wyjaśni Ci, że fotoksiążka ślubna to naprawdę szeroki pomysł na prezent (również i na rocznicę dla drugiej połówki).

fotoksiążka narzeczonych

 

Co powinno się znaleźć w albumie ślubnym?

Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami. Główną rolę będą oczywiście pełnić zdjęcia, ale miłym dodatkiem będzie tekst – szczególnie daty, przy których wspomnienia są jakby żywsze. Do stworzenia takiego albumu wystarczy bezpłatne oprogramowanie CEWE FOTOŚWIAT w wersji mobilnej lub na komputer. CEWE FOTOKSIĄŻKI można tworzyć samodzielnie lub poprzez automatycznego asystenta – wybierasz zdjęcia, rodzaj okładki, format, papier, ilość stron, a potem dostajesz gotowy projekt do zatwierdzenia. Można wybierać spośród 11 formatów (od małej Kieszonkowej Panoramy, przez Kwadratową, aż po XXL i wersję panoramiczną). Możesz też skrupulatnie projektować fotoksiążkę strona po stronie, zdjęcie po zdjęciu i zapewniam, że będziesz czerpać z tego wielką satysfakcję.

Więcej inspiracji fotoksiążkowych znajdziesz TUTAJ.

Udostępnij artykuł na:

One Reply to “CEWE FOTOKSIĄŻKA – prezent ślubny lub poślubny”

  1. Fotoksiążka to nie tylko świetny pomysł na prezent ślubny, ale także świąteczny czy rocznicowy. Ja właśnie pomyślałam, żeby zebrać zdjęcia całej rodziny i złożyć je w fotoksiażkę dla dziadków!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *