CEWE Photo Award 2019 już trwa

CEWE Photo Award 2019
Czas czytania: 2 minuty

Jeśli robisz zdjęcia, to na pewno zgodzisz się z tym, że nasz świat jest piękny. „Our World is Beautiful” to też motto, a wcześniej tytuł największego na świecie, otwartego konkursu fotograficznego, którego organizatorem jest marka CEWE. W 2017 roku, czyli na poprzednią edycję, ponad 22 000 osób przesłało około 183 000 zdjęć, które nagradzano w 6 kategoriach. Teraz, po zmianie nazwy na CEWE Photo Award, wzrosła nie tylko pula nagród czy kategorii, ale i ranga tej międzynarodowej rywalizacji fotografujących.   

Piękno świata na zdjęciach

Majestatyczne panoramy z krajobrazami przyrody, przyciągające uwagę portrety ludzi, niesamowita architektura, klimatyczne czarno-białe obrazy czy może coś czego na co dzień nie zauważamy, czyli fotografia makro. Prawda jest tak, że zdjęcie może być piękne niezależnie od tego co fotografujemy, czym i gdzie – wszystko zależy od pomysłu człowieka z aparatem, bo przecież wszyscy mamy do dyspozycji ten sam otaczający nas świat. Piękno świata na zdjęciach można zgłaszać w następujących kategoriach:

 • Zwierzęta,
 • Ludzie,
 • Krajobrazy,
 • Humor,
 • Natura,
 • Podróże i kultura,
 • Jedzenie,
 • Sport,
 • Architektura i infrastruktura,
 • Hobby i czas wolny.

Jak widzimy kategorii jest dużo, a więc ucieszy Was wieść, że w całej edycji konkursu jeden uczestnik może zgłosić do 100 zdjęć. Co więcej, każdego miesiąca, autorzy 3 najlepszych zdjęć, bez względu na kraj czy kategorię, otrzymują nagrodę w postaci 100 euro na fotoprodukty CEWE. Najciekawsze zdjęcia będą też umieszczane na stronie internetowej konkursu. To więc nie tylko świetny pomysł na walkę o nagrody, ale i podzielenie się ze światem swoimi fotograficznymi umiejętnościami.

 Nie tylko ty wygrywasz

Kierowanie się hasłem „Our world is beautiful” to nie tylko uchwycenie tego piękna, ale i sposób na jego tworzenie. Bo czy może być coś piękniejszego niż możliwość pomocy innym robiąc przy okazji to co lubimy? Nie sądzę. Dlatego każde przesłane do konkursu zdjęcie jest równoznaczne z przekazaniem przez CEWE 0,10 euro na pomoc potrzebującym dzieciom, czyli na fundację SOS Wioski Dziecięce.

Pula nagród

Łącznie pula nagród przekracza 250 000 euro. Na zwycięzcę całego CEWE Photo Award 2019 czeka już wycieczka o wartości 15 000 euro, sprzęt fotograficzny wart 7500 euro i fotoprodukty CEWE za 2500 euro. Miejsca 2-10 to sprzęt fotograficzny wart 5000 euro oraz również fotoprodukty CEWE za 2500 euro. Lokaty 11-30 wzbogacą się o sprzęt fotograficzny wart 2500 euro i fotoprodukty CEWE o równowartości 1000 euro. Konkurs ma charakter otwarty, a oznacza to, że udział w nim jest BEZPŁATNY. Nie wiem więc na co czekasz… Przejrzyj swoje zbiory zdjęć i przesyłaj je na konkurs albo ruszaj w teren z aparatem i złap piękno naszego świata – zrób z niego użytek nie tylko dla siebie.

Przejdź na stronę konkursu klikając TUTAJ.

2 Replies to “CEWE Photo Award 2019 już trwa”

 1. Ponieważ nie mogę “dobić” się do organizatorów konkursu – formularz kontaktowy na stronie konkursu chyba mija się z celem – zapytam tu… Czy zdjęcia, które będą brały udział w CEWE Photo Award 2019 można edytować w programie Photoshop ?
  Z góry dziękuję za odpowiedź !

Dodaj komentarz