CEWE Photo Award 2021 – poznaj zwycięzców kategorii

Posted on

Konkurs CEWE Photo Award 2021 zakończyliśmy 31 maja 2021 roku. Po raz kolejny padł rekord zgłoszonych zdjęć – do konkursowej galerii trafiło ponad 600 000 pięknych i inspirujących fotografii. Dzięki Wam nasz konkurs znów zyskał miano największego na świecie. Niedawno międzynarodowe jury ogłosiło zwycięzców w każdej kategorii. 

Konkurs CEWE Photo Award to wydarzenie, dzięki któremu możemy pochwalić się naszymi zdjęciami i czerpać radość z naszej fotograficznej pasji. Łączy on zarówno profesjonalnych fotografów, jak i miłośników utrwalania pięknych momentów na zdjęciach. Tegoroczne edycja dała nam niezwykle wiele inspiracji i po raz kolejny pokazała, że kadry, które łapiemy w różnych chwilach naszego życia, udowadniają, że nasz świat jest piękny.

CEWE Photo Award 2021 – największy konkurs fotograficzny na świecie

Do konkursu pod hasłem „Our world is beautiful” fotografowie ze 170 krajów zgłosili ponad 600 000 zdjęć przez 12 miesięcy. Po raz kolejny uczynili go największym konkursem fotograficznym na świecie. Jury pod przewodnictwem znanego francuskiego fotografa Yanna Arthus-Bertranda wyłoniło zwycięzców w dziesięciu kategoriach konkursowych. Spośród tego grona we wrześniu członkowie jury wybiorą głównego laureata. To, że do konkursu zostało zgłoszonych ponad 600 000 zdjęć, cieszy podwójnie. Po pierwsze, dlatego że wśród nas jest tak wiele osób, które kochają fotografię. Po drugie, dlatego że konkurs jest połączony z działalnością charytatywną. Za każde zgłoszone zdjęcie marka CEWE przekazuje 45 groszy na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W tym roku przekazana zostanie rekordowa suma – 60 628,90 euro.

Szczególnie w ostatnim czasie motto CEWE Photo Award „Nasz świat jest piękny” nabrało głębszego znaczenia. Jest to również jasne dla dr. Christiana Friege, dyrektora generalnego CEWE i jednocześnie członka jury CEWE Photo Award: „W tym roku jeszcze ważniejsze jest ciągłe przypominanie sobie o pięknych stronach świata. 606 289 przesłanych zdjęć z różnych zakątków globu dokumentują różnorodność i piękno naszej planety. Historie stojące za wieloma z tych zdjęć głęboko poruszyły nasze jury” – mówi Friege.

Zobacz zwycięskie prace w 10 kategoriach

Członkowie międzynarodowego jury podczas wirtualnej konferencji ogłosili zwycięzców we wszystkich 10 kategoriach. Spośród tego grona jury wybierze głównego laureata. Ogłoszenie tej informacji zaplanowane jest na 16 września. Wtedy w Berlinie obędzie się uroczysta Gala.

Zobacz, jakie zdjęcia poruszyły nasze jury:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *