Co warto wiedzieć o fotokartkach?

fotokartki

Nie wiadomo kto jest autorem pierwszej kartki pocztowej. Jednak wydaje nam się jakby istniały od zawsze. Niemal tradycją było przecież wysyłanie ich bliskim z wyjazdów. No właśnie, “było”? Czy może jest? Prostokątna, kartonowa kartka służąca do zwięzłej korespondencji to życzenia, pozdrowienia i zaproszenia w trochę… starym stylu. CEWE lubi łączyć tradycję z nowoczesnymi technologiami, dlatego fotokartki są czymś, co zdecydowanie powinniście znać. Wspomnimy też jak to było kiedyś, gdy starsze, wykonywane ręcznie kartki dopiero stawały się przedmiotem pożądania kolekcjonerów, tzw. deltiologów. 

W 1869 roku wysłano pierwszą kartę z korespondencją – miała cesarski herb Austrii. Rok później pojawiły się karty pocztowe z widoczkami, fragmentami starego miasta przedstawiającego niemiecką Getyngę, a później w Londynie wydrukowano pierwszą ilustrowaną kartę korespondencyjną. Dziś brzmi to dla nas jak nic niezwykłego, a kiedyś to była innowacja.

Co ciekawe, największą pocztówkę (14,3×8,76 m) wykonali studenci Drake University w Des Monte, a ponoć najwyższa cena jaką uzyskano za pocztówkę wynosiła 710 000 dolarów.

Jaką rolę pełnią fotokartki?

W Polsce twórcą słowa “pocztówka” jest Henryk Sienkiewicz. To on w 1900 roku zgłosił je w konkursie jako odpowiednik nazwy francuskiej. Na początku XX wieku widokówki cieszyły się dużą popularnością – łączyło się to na pewno z rozwojem turystyki. Jedna z najstarszych polskich kartek przedstawia Śnieżkę – najwyższy szczyt w Karkonoszach.

Współcześnie funkcjonują bardzo zróżnicowane rodzaje kartek pocztowych. To widokówki z pejzażem, jakąś budowlą czy też wesołą grafiką. Wzięciem cieszą się też takie z własną fotografią (zamawiane przez Internet z wysyłką od razu do adresata). Zazwyczaj wysyłamy kartki z podróży. Innym razem to życzenia okolicznościowe, której adresatami są członkowie rodziny, znajomi i przyjaciele. A okazje? Tych jest mnóstwo. Gratulujemy czegoś, zapraszamy gdzieś, życzymy czegoś, a czasem i wyrażamy uczucia czy dziękujemy.

 

A czym się różnią? Zazwyczaj mają standardowy, prostokątny kształt, ale coraz częściej bawimy się kreatywnością sięgając po niestandardowy format, a kartki mogą też być składane i umieszczane w dedykowanych kopertach. To trochę klasyczny format pozdrowień i życzeń, szczególnie chętnie wybierany podczas Świąt.

 

Foto życzenia dla bliskich 

Składanie życzeń z CEWE FOTOKARTKAMI przyniesie satysfakcję nie tylko Tobie, ale i bliskim. Ty możesz czuć radość już podczas projektowania, a oni uśmiechną się, gdy tylko otrzymają taką przesyłkę z dedykacją. Dlaczego własne zdjęcia na kartkach? Fotografie rejestrują niepowtarzalne chwile i ulotne chwile, a w ten sposób je utrwalasz i dzielisz się emocjami z bliskimi. Nie zastąpią tego smsy, mmsy, maile czy gify w social media. Projektowanie kartek wcale nie jest trudne. Wystarczy pomysł na wykorzystanie naszych szablonów, zdjęcie, trochę tekstu i gotowe. Indywidualne kartki na każdą okazję – urodziny, imieniny, ślub, komunia, chrzciny, różne podziękowania itd. Na stronie CEWE znajdziesz również propozycje fotokartek dla najmłodszych lub kartki dziecięce.

Pokaż, że o nich myślisz i pamiętasz. Pokaż też swoją kreatywność i niech dzięki temu poczują się docenieni. Spersonalizuj kartkę zdjęciem i pomyśl o fotokartkach z uszlachetnieniem kolorem złotym i srebrnym lub wypukłym lakierem.

fotokartki na święta

Jeśli nie wierzysz w swoją kreatywność i masz problem ze stworzeniem pocztówki, skorzystaj z pięknych wzorów zaprojektowanych przez profesjonalnych grafików. Na pewno znajdziesz wśród nich coś zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego (lub też poważnego albo z żartem). Szczególnie wrażenie wizualne sprawi duże zdjęcie na fotokartce składanej XL na papierze Premium.

świąteczne kartki

Pomysły na pocztówki z własnym zdjęciem

Już niedługo Święta Bożego Narodzenia, więc motywów nie zabraknie. Kolorowa choinka, Święty Mikołaj, bombki itd. A pomysł na zastosowanie fotokartek? Na uroczyste spotkania przy stole jako dekoracja. Menu potraw świątecznych. Coś dla najmłodszych do pokoju.

A po wszystkich uroczystościach możesz podziękować wszystkim za przybycie i dać taką świąteczną kartkę jako jeszcze jedną pamiątkę. Chcesz więcej pomysłów to może…

video kartki

Video pocztówka?

Pocztówki z własnym zdjęciem z podróży? Życzenia na Święta? Wszystko w formie drukowanej, ale jeśli Ci mało to wypróbuj fotokartki z video. Jak?  W trakcie projektowania z CEWE FOTOKARTKI możesz dołączyć stworzony przez siebie dowolny film, a program sam wygeneruje odpowiedni kod QR do zeskanowania smartfonem. To będzie dopiero niespodzianka!

Poza tym przy zamawianiu fotokartek, Klienci otrzymują gwarancję, dzięki której możliwy jest zwrot produktu w ciągu 30 dni od daty złożenia zamówienia. Nic nie ryzykujesz, możesz tylko zyskać – również o sercu bliskich.

Udostępnij artykuł na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *