Czy fotoplakat może zastąpić obraz?

fotoplakat czy fotoobraz

Lubimy dekorować sobie ściany, ale nie wszyscy jesteśmy artystami lub też nie stać nas na najbardziej znane dzieła sztuki. Więc czy nie możemy sami stworzyć czegoś na ścianę? Wystarczą zdjęcia, a tych masz zapewne bez liku. Wybierz ulubione i zrób z nich ozdobę ściany, czyli tzw. fotoplakat. A czy może on zastąpić obraz? Nie wszyscy jesteśmy przecież artystami. Przeczytaj jak stworzyć sobie własną dekorację na ścianę.

Wnętrza z klimatem

Oglądając różnego rodzaju wnętrza, pomieszczenia biurowe, a przede wszystkim  mieszkania, zastanawiamy się czy my też możemy dodać stylu mieszkaniu. Puste ściany nigdy nie budzą pozytywnych emocji, można nawet stwierdzić, że to dla ludzi bez wyobraźni. A Ty przecież masz wyobraźnię, korzystasz ze swojej kreatywności zamiast się poddawać i stwierdzić “sorry, taki mamy klimat”. Nie, klimatu swoich ścianom dodajesz samodzielnie. Twoje zdjęcia i plakat, czyli po prostu fotoplakat na ścianę.

Jak wykonać dobrej jakości fotoplakat?

Należy skorzystać z usług wyspecjalizowanej w tworzeniu fotoplakatów firmy, która umożliwi projekt, a potem druk na odpowiedniej jakości papierze. Ten może być zarówno matowy, jak i błyszczący. Samoprzylepny lub w ramie czy też na papierze fotograficznym. Fotoplakaty z własnych zdjęć to coś co warto zrobić w CEWE. Np. fotoplakat Premium możesz mieć na jednym z 5 rodzajów papieru.

rodzaje fotoplakatów

A rozmiary fotoplakatów? Te wahają się od 20×30 cm do 150×200 cm. Z łatwością więc dopasujesz taką ozdobę ściany do wielkości mieszkania. Możesz zlecić nam wydruk Twojego zdjęcia (w adekwatnej do formatu rozdzielczości) lub też skorzystać naszej Galerii Motów, czyli zdjęć profesjonalistów.

fotoplakaty z gotowych zdjęć

Co daje fotoplakat?

Dowolność projektowa takiego fotoplakatu daje Ci mnóstwo możliwości. Możesz mieć dekorację zgodną ze stylem ścian lub nieco to przełamać. Np. czarno-białe fotoplakaty w kolorowym mieszkaniu lub kolor na ścianach pełnych szarości i bieli. Fotoplakat może być Twoim wspomnieniem utrwalonym kiedyś na zdjęciu lub też marzeniem, jeśli np. marzy ci się widok na jezioro i las, a mieszkasz w centrum miasta, to fotoplakat będzie kojącą namiastką spojrzenia na naturę.

Możesz też mieć kolaż z kilkoma zdjęciami na jednym fotoplakacie lub elegancki, laminowany plakat w ramie.

Czy masz już pomysł na swój fotoplakat?

Mam nadzieję, że tak. Bo jego treść może być naprawdę dowolna. Ale czy plakat może zastąpić obraz? Oczywiście, szczególnie jeśli umieścimy go w ramie. Dekorując swoje ściany różnymi fotoplakatami prezentujesz z dumą to co uchwycił Twój aparat lub korzystasz z gotowych obrazów innych (wspominaliśmy o naszej Galerii Motywów). Zdjęcia się tam znajdujące to także grafiki w kategoriach sztuka abstrakcyjna lub po prostu “Obrazy” (przykład poniżej). Nie musisz więc nic malować, a jednocześnie zyskać coś co będzie wyglądać niczym prawdziwy obraz. Fotoplakat nie oznacza więc wyłącznie plakatu ze zdjęcia.

gotowe zdjęcia dekoracyjne

Fotoplakatem z CEWE możesz także dekorować pokój dziecięcy lub nastolatki. Takie gotowe motywy też mamy, ale tu jednak lepiej dać zdecydować dziecku, który motyw podoba mu się najbardziej. Młodzież lubi przecież decydować za siebie, a razem możecie bawić się w projektowanie. W innym wariancie, jeśli dobrze znasz swoje dziecko, to możesz mu sprezentować taki gotowy fotoplakat. Przy tak dużym wyborze świetnych ilustracji to żadne ryzyko, a świetna niespodzianka.

 

A jak dobrać dane zdjęcie do formatu? Nasz program oceni to automatycznie. Wgrywasz swoje zdjęcie lub wybrany motyw z galerii i widzisz jedną z trzech buziek.

jakość obrazu

Program porównuje rozdzielczość zdjęcia względem rozmiaru fotoplakatu po wydruku i dba, abyś nie czuł się nieprzyjemnie zaskoczony jakością otrzymanej dekoracji. Zwracaj więc na to uwagę i projektuj z przyjemnością. Wyraź siebie lub pozwól wyrazić się innym.

Udostępnij artykuł na:

One Reply to “Czy fotoplakat może zastąpić obraz?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *