Dekoracje ścienne ze zdjęć: Fotoobrazy w CEWE

Posted on

Samodzielne zaprojektowanie wnętrza własnego domu to z jednej strony spełnienie marzeń i możliwość wprowadzenia dekoracyjnych pomysłów wżycie. Z drugiej strony to wyzwanie, które może przerazić. Nie mówimy tu tylko o artystach, ale też i o zwykłym „Kowalskim”, który chce upiększyć swoje ściany.  W jaki sposób poradzić sobie z z dekorowaniem przestrzeni własnymi zdjęciami? Dowiedz się z artykułu jak fotograficznie i estetycznie personalizować przysłowiowe „4 ściany”.

Fantazja, która nie wymaga artystycznych zdolności

Udana aranżacja z wykorzystaniem fotografii wymaga przemyślenia. Dokładnie określ własne potrzeby i dostosuj pomysł do przestrzennych możliwości. Nie bój się jednak eksperymentu i szczypty fantazji. Najprościej naszkicować koncepcję na kartce. Określ na jaki obraz ma być na danej ścianie, na danym regale lub choćby na biurku. Przemyśl format i treść. Wyszukując miejsca umieszczenia danych fotografii, musimy zadbać też o odpowiednie oświetlenie i wystarczającą ilość miejsca.

fotoobrazy z własnych zdjęć

Biel ścian jest najbezpieczniejszym tłem dla naszych fotograficznych dekoracji, ale równie dobra jest szarość, która jest równie neutralna, ale nie tak czysta jak biel.

Zdecyduj czy zdjęcie ma kontrastować ze ścianą i wnętrzem czy włączać się w jego stylistykę. Na szczęście w CEWE masz nie tylko duży wybór formatów, ale i samych powierzchni, na których zostaną wydrukowane Twoje zdjęcia. Płótno, akryl, płyta Alu-Dibond czy też drewno to tylko kilka z możliwych opcji. Na przykład drewniane elementy świetnie prezentują się w tradycyjnych, stylistycznie nawiązujących do natury wnętrzach. To coś szczególnie dla osób proekologicznych i szukających oryginalnych efektów wizualnych.

Udana aranżacja wnętrz z wykorzystaniem własnych fotografii łączy się z właściwym rozpoznaniem potrzeb, umiejętnością logicznego planowania, zmysłem estetycznym przy doborze zdjęć i własną kreatywnością.

W jaki sposób wykorzystać własne zdjęcia?

Jeśli posiadasz wiele pięknych zdjęć i chcesz je pomysłowo wykorzystać do dekoracji wnętrza to dzięki poliptykom możesz mieć ściany, które zachwycą nieszablonowością formy. Twoja wyjątkowa fotografia będzie pokazana na kilku pojedynczych płaszczyznach, np. w przypadku tryptyku jedna fotografia na trzech obrazach niedaleko siebie. Chodzi tu o fotoobrazy wieloczęściowe. Nowością w CEWE są tzw. Hexxas, ale o tym później… płytka hexxasW jaki sposób zaprojektować fotoobraz wieloczęściowy? Wybierasz swoje ulubione zdjęcia, umieszczasz je w szablonach przygotowanych przez CEWE. Następnie decydujesz, na jakiej powierzchni fotoobrazy mają zostać wydrukowane  i jak to wszystko ułożyć. Takie dekoracje nadadzą Twojemu mieszkaniu niepowtarzalny charakter.

obraz wieloczęściowy

Fotografie na drewnie i Hexxas

Wspominaliśmy o tym, że CEWE to dużo możliwości, przy okazji pisaliśmy o opcji wydruku zdjęcia na drewnie. Tego typu dekoracja z niebanalnym tłem pasuje do każdego pomieszczenia, które jest nieco rustykalne lub koresponduje z zamiłowaniem do natury.  Fotoobraz na drewnie równie dobrze może być ozdobą kuchni, przedpokoju czy sypialni. Oryginalna powierzchnia połączona z treścią zdjęcia wywoła pozytywne skojarzenia z beztroskimi chwilami.

dekoracje ścienne na drewnie

A Hexxas na utwardzanej piance? Taka powierzchnia to trwały, nowoczesny i jakościowy materiał składający się tzw. utwardzanej pianki (PCV) – jest bardzo lekki. Twoje zdjęcie zostaje naniesione bezpośrednio na płytę piankową poprzez nadruk UV. Stosuje się tu system drukowania z siedmioma kolorami, który daje świetne wizualnie efekty. Oto elegancka prezentacja Twoich zdjęć na matowej powierzchni i wyrażenie siebie. Galerię złożoną z Hexxas możesz stopniowo rozbudowywać. Konfiguracja płytek może być naprawdę dowolna, poniżej tylko przykład.

fotoobrazy hexxas

Czy warto postawić na samodzielność w upiększaniu wnętrza?

Tak, nawet jeśli nie wierzysz w swój talent fotograficzny. Bowiem zamiast swoich zdjęć możesz wybrać te z naszej galerii motywów. To zróżnicowane tematycznie fotografie profesjonalistów.

To setki motywów w 25 kategoriach, a wybór należy do Ciebie i Twojej wizji. Podsumowując: do realizacji wymarzonego pomysłu dekoracyjnego nie trzeba być artystą czy profesjonalnym dekoratorem. Wystarczy odrobina fantazji i trochę wiary we własne siły, które w połączeniu z propozycjami CEWE.pl zaowocują udaną realizacją pomysłów. Ściany przemówią zdjęciami i zawsze będzie to przekaz pozytywny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *