Dlaczego Nowy Rok to dobra okazja, aby zacząć drukować więcej zdjęć

Posted on

Czy Ty także rozpoczynasz 2020 rok z postanowieniami noworocznymi? Niezależnie od tego czy masz już taką listę, czy dopiero ją przygotujesz, warto umieścić na niej postanowienie częstszego fotografowania i wywoływania zdjęć. W końcu papierowe fotografie są najlepszym sposobem na utrwalenie wspomnień.

Dlaczego warto drukować zdjęcia?

Drukowanie zdjęć na wysokiej jakości papierze ma kilka istotnych zalet. Przede wszystkim taka forma fotografii pozwala uwolnić się do kaprysów monitorów, których jakość może wpływać na odbiór ulubionych obrazów. Podczas korzystania z papieru nie musisz przejmować się, czy każdy z oglądających Twoje zdjęcia będzie widział je tak samo (w tańszych monitorach pojawia się problem, iż patrząc na nie pod różnym kątem, obraz wygląda nieco inaczej, często tracąc kontrast czy nawet czytelność). Nie bez znaczenia będzie także oczywiście niezmienna kolorystyka, czy rzeczywiście głęboki czarny kolor (niektóre ekrany nie są w stanie wyświetlać prawdziwej czerni). To samo dotyczy rozdzielczości – papier uwalnia od kaprysów monitorów, które nie dają pod tym względem satysfakcjonujących rezultatów.

Oczywiście drukowanie zdjęć na papierze to coś więcej niż tylko takie praktyczne kwestie techniczne. Papierowe odbitki mają niebywały klimat, który umożliwia poczucie prawdziwej magii zdjęć. To także świetny sposób na wspólne oglądanie fotografii, gdzie zrezygnowanie z technologii ułatwia skupienie się na relacjach między bliskimi. Wspólne oglądanie ulubionych kadrów może być znakomitą formą spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Papierowe odbitki ułatwiają także opowiadanie Twoich historii. Nie musisz już polegać jedynie na sekwencyjnym wyświetlaniu kolejnych zdjęć. Umieszczając odbitki w albumach możesz zestawiać je ze sobą parami, tak aby tworzyć nowe relacje czy jeszcze lepiej opowiadać swoją historię. Oglądający Twoje zdjęcia będą mogli bardziej swobodnie i intuicyjnie cofać się do poszczególnych kadrów czy porównywać je z innymi obrazami (np. podczas oglądania zdjęć pociechy przedstawiających pierwszy rok życia).

Inną istotną cechą papierowych odbitek jest ich trwałość. Ostatecznie to właśnie papier pozwala zachowywać najbezpieczniej i najdłużej wspomnienia. Zwróć uwagę, jak odbitkom wykonanym przez poprzednie pokolenia udało się dotrwać do naszych czasów, podczas gdy wiele plików zapisanych 10 lat temu zagubiła się na dyskach lub uległa uszkodzeniu. Podobnie jest ze zdjęciami. Co więcej – choć rzadko bierze się to pod uwagę – formaty plików także mogą się zmieniać i np. za sto lat nowo powstałe urządzenia będą miały trudność z odczytaniem naszych fotografii. Papier pozostanie uniwersalny nawet i za 1000 lat.

Fotograficzne postanowienie noworoczne – wykonuj więcej odbitek

Jako że wiele przemawia za tym, aby wykonywać często odbitki, to początek nowego roku stanowi świetny moment, aby wprowadzić w życie dobre nawyki. Fotograficzne postanowienie noworoczne dotyczące wykonywania wydruków może dotyczyć różnorodnej liczby odbitek. Już wykonanie 30 kadrów miesięcznie będzie świetnym wyjściem. Ta liczba odpowiadająca mniej więcej liczbie klatek w tradycyjnym filmie małoobrazkowym pozwoli systematycznie budować archiwum rodzinne i zapisywać najważniejsze momenty z całego roku.

Warto bawić się fotografią i przywoływać za jej pomocą najpiękniejsze chwile, przypominając sobie przy tym, co w życiu jest najważniejsze. Świetnym postanowieniem noworocznym będzie cotygodniowe wspólne spotkanie przy fotografii. Podczas takiego rodzinnego czasu możecie przeglądać zdjęcia z minionego tygodnia lub poprzednich lat, a przy tym selekcjonować te, które chcesz oglądać na papierze. Pozwoli to na drukowanie nie tylko aktualnych zdjęć, ale także uzupełnianie archiwum o starsze kadry.

Przy tak ogromnej liczbie wykonywanych fotografii, systematyczność w drukowaniu odbitek jest kluczowa, aby nie powstały zaległości, które będą przytłaczać i zniechęcać do realizowania zdjęć na papierze. Postanowienie noworoczne pomoże w motywowaniu się do realizacji planu i pamiętaniu o utrwalaniu kolejnych kadrów. To także sposób na łatwiejsze rozplanowanie związanych z tym wydatków. Pamiętaj, że im więcej zdjęć drukujesz tym więcej możesz zaoszczędzić na wydrukach.

Baw się fotografią nie tylko drukując standardowe odbitki, ale także w formie Zdjęć Art, Retro czy np. magnesów na lodówkę. Będzie to świetne uzupełnienie tradycyjnych wydruków. W szczególności Zdjęcia Art będą pozwalały na realizację fotograficznego postanowienia noworocznego. Przykładowo zdjęcia kwadratowe dostarczane są od razu w zestawach po 16, 24 czy 32 wydruki i pakowane w estetyczne pudełko. To gotowy zbiór kadrów z danego okresu, który umożliwia łatwe tworzenie domowego archiwum i realizację postanowienia noworocznego.

Postanowienia noworoczne bywają zbyt wymagające, co prowadzi często do rozczarowującego i deprymującego przedwczesnego ich porzucenia. Z drukowaniem odbitek nic takiego Ci nie grozi. Nie dość, że jest to czysta przyjemność obcowania z fotografią, to jeszcze z łatwością wykonasz wydruki bez wychodzenia z domu, zamawiając je online. Kurier dostarczy paczkę wprost do Twoich drzwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.