Najciekawsze trendy fotokalendarzy na 2019 rok

Posted on

Dlaczego modne fotokalendarze to coś wartego uwagi? Bo standardowe kalendarze dawno już nie robią na nikim wrażenia, nie są… „trendy”. Ich rolę skutecznie przejęły fotokalendarze, czyli takie z własnymi zdjęciami. Te przecież mogą wyglądać naprawdę unikalnie i pięknie, zważywszy, że umieszczone w nim fotografie można dowolnie dopasować. Kalendarz to nie tylko „papier z datami” na ścianie lub na biurku, który przypomni o ważnych dniach, ale też i stylowa dekoracja, zarówno w biurach, w kawiarniach czy też domach. A jakie trendy kalendarzowe będą modne w 2019 roku? Warto przemyśleć temat przed zamówieniem, bo końcówka roku to świetny moment na zaopatrzenie się w fotokalendarz. 

Co powinieneś wiedzieć o fotokalendarzach?

Przede wszystkim to, że fotokalendarze są wspaniałą pamiątką i nietypowym prezentem dla każdego członka rodziny lub dla znajomych. Szczególnie jeżeli w kalendarzu znajdą się zdjęcia tychże bliskich Ci osób. Może rodzinne zdjęcia z ważnych uroczystości? Albo niezapomnianych, wspólnych podróży? Oto sposób, aby pozytywnie zaskoczyć. Takie kalendarze są bardziej osobiste i  inspirują na co dzień, a nie tylko przypominają, że dziś np. 24 października i imieniny Rafała… Moda, jak fotografia,  ma przecież cieszyć oko i trochę nasze wnętrze, a to najlepiej robią miłe wspomnienia – czasem wystarczy jedno spojrzenie na zdjęcie, aby dzień od razu stał się przyjemniejszy.

modne fotokalandarze

Czym się kierować przy wyborze motywu kalendarza?

Jeżeli chcesz kupić fotokalendarz ścienny w formacie A2, na pewno wiesz, że piękne zdjęcie będzie jego podstawą. Ale jakie? To już twój przyjemny dylemat. Przy wyborze kieruj się przede wszystkim własnym poczuciem estetyki lub preferencjami estetycznymi osoby obdarowywanej – jeśli wiesz, co najbardziej lubi, a innym przypadku, zdaj się na intuicją. W postaci kalendarza na prezent dobrze jest zawrzeć wspomnienia, które dzieli się z tą osobą. Motywów jest tyle ile ludzi, więc może to być choćby podróż, wspólna impreza, wspomnienia z wielu lat znajomości lub też po prostu zbiór ciekawych zdjęć (np. fotokalendarz z samochodami lub sportowcami dla fana). Warto, aby jeden fotokalendarz miał swój temat przewodni, nawet jeśli zdjęcia będą bardzo różne.

modne fotokalendarze z własnymi zdjęciami

Być może w ciągu ubiegłego roku zdarzyło się coś wspaniałego. Coś, co uwieczniliście na fotografii – pomyśl chwilę, a na pewno takie ujęcia pojawią Ci się w głowie. Im szybciej przypomni się Ci jakiś kadr, tym bardziej powinien się znaleźć w takim kalendarzu na 2019 rok. Zaszalej twórczo i baw się, a jednocześnie spraw radość bliskim. 

Przypuszczalne trendy na 2019 rok

Jakie będę najciekawsze, inspirujące trendy w fotokalendarzach na 2019 rok? To pytanie warto sobie zadać już teraz, przed sezonem świąteczno-zimowym, kiedy wszyscy kupują sobie najróżniejsze prezenty. Przyszłości nie przewidzisz, ale w fotokalendarzach ważniejsza jest… przeszłość. Bo to przecież Twoje wspomnienia, z których możesz stworzyć coś fajnego.

A gdybyśmy chcieli powróżyć? Fotokalendarze z ciekawymi motywami na 2019 rok to przede wszystkim fotografie zwierzaków, dzieci i zakochanych, a także miejsca, w których się było w poprzednim roku. Tak, podróże to ogromna inspiracja przy planowaniu kolejnych wyjazdów. Jednak królować będą pasje, które są tak zróżnicowane, że można je opowiedzieć na tysiące sposobów. Dlatego profesjonalne kalendarze nie tylko w dużych formatach zaczarują swoimi fotografiami każdego pasjonata… życia. Bo te przecież uwieczniasz na zdjęciach.

kalendarze adwentowe ze zdjęciamiKalendarze na ścianę czy biurkowe? A może kalendarze adwentowe?

Nie musisz decydować, bo przecież możesz mieć jeden na ścianie w domu, a drugi np. w pracy na biurku. Więc co będzie modne w 2019 roku? Cóż, na pewno fotografia, bo to moda, która nigdy nie przemija – a najważniejsze, że możesz dostosować ją do siebie.

 

Więcej wpisów na temat fotokalendarzy znajdziesz Tutaj.

2 Replies to “Najciekawsze trendy fotokalendarzy na 2019 rok”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *