Fotograficzny kolaż wspomnień, czyli…

kolaż ze wspomnień

Witaj Nowy Roku, żegnaj Stary Roku. Sylwester to dzień przełomu. Świętujemy na wielu imprezach, ale potem nie umkniemy przed podsumowaniem minionych miesięcy. Nastawiajmy się pozytywnie i stwórzmy kolaż fotograficzny z naszych najmilszych momentów mijającego właśnie roku.

Czym jest kolaż?

Znany był już w  starożytnych Chinach, a sam termin wywodzi się z języka francuskiego “coller” oznaczającego… klej. Główną zasadą tego stylu jest łączenie ze sobą różnych materiałów w taki sposób, by stworzyć oryginalną kompozycję. Do tradycyjnego kolażu używa się gazet, skrawków materiałów, niewielkich przedmiotów oraz właśnie fotografii. Wszystkie elementy naklejane są na płótnie lub papierze przy użyciu mocnego kleju. Wykończenie obrazu polega na uzupełnianiu farbami olejnymi lub akrylowymi.

Na początku XX wieku technikę kolażu w swoich pracach wykorzystywali Pablo Picasso i George Braque, ale taki styl jest również popularny wśród artystów i amatorów w czasach współczesnych.

W najnowszych trendach kolaż znalazł swoje miejsce również w sztuce fotografii. Przy użyciu specjalnego programu komputerowego CEWE FOTOŚWIAT każdy ma możliwość stworzenia własnej wizji z kilku zdjęć. Łączymy wygodnie ulubione ujęcia w jedną całość, a potem ozdabiamy tym ściany. Jedno spojrzenie przywołuje mnóstwo wspomnień.

Jak powinien wyglądać kolaż ze zdjęć?

Może być bardzo ekspresyjny, żeby nie powiedzieć chaotyczny. Może być też poukładany i spokojny. Może mieć większą ilość zdjęć, a może i mniejszą. Dzięki obecnej technologii wprowadzisz swój pomysł w życie bez nożyczek, kleju czy zdolności manualnych. Fotoobraz kolaż jest czymś dla ciebie, jeśli chcesz zebrać więcej wspomnień w jednym miejscu i udekorować tak mieszkanie czy dać komuś prezent. Wybrane zdjęcia o zróżnicowanej tematyce lub połączone wspólnym motywem, możesz umieścić na wielu powierzchniach. Na papierze, na płótnie, na akrylu, na piance czy na Alu-Dibond.

Kiedy więc wybierzesz fotografię i ułożysz je zgodnie z własnym pomysłem, trzeba wybrać materiał, to już wiesz. Musisz jednak również zdecydować o jego rozmiarze i na szczęście tu też jest dużo opcji. Dobierz więc taką dekorację do stylu wnętrz lub do osobowości, jeśli to prezent.

Ciekawe pomysły na własny kolaż

Ilu twórców, tyle pomysłów na własny niepowtarzalny kolaż. W zależności czy tworzymy dla swoich potrzeb czy chcemy kolaż komuś podarować, wybieramy fotografie nie tylko piękne, ale i po prostu ciekawe. Często wyszukujemy zdjęcia pod kątem łączącego je motywu – zastanów się więc nad tematem przewodnim. Dla najmłodszych może być to kolaż z motywem postaci z bajek, dla starszych coś zgodnego z zainteresowaniami. Za kilka tygodni Dzień Dziadka i Dzień Babci, więc kolaż ze zdjęciami rodzinnymi może być świetnym pomysłem na prezent.

Sylwester i…

…Twoje wspomnienia. To niekończąca się historia. Masz ich wiele i będziesz mieć jeszcze więcej. Usiądź, zrelaksuj się i pomyśl, że to był dobry rok, a kolejny będzie jeszcze lepszy.  Gdy opadnie sylwestrowy kurz, wróć do nas z szalonymi zdjęciami i zrób z tego pozytywną opowieść fotograficzną. Spróbuj też naszą nowość, oto kolaż magnetyczny.kolaż z magnesami

źródło zdjęcia głównego: GettyImages

Udostępnij artykuł na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *