CEWE FOTOKSIĄŻKA dla Dziadka i Babci

Posted on

Wielkimi krokami nadchodzi Święto Babci i Dziadka, które zgodnie z tradycją obchodzone jest 21 i 22 stycznia. Czasu na stworzenie CEWE FOTOKSIĄŻKI pozostało naprawdę niewiele. Zdążysz? W realizacji planu pomoże CEWE, ale pomysł musi wyjść od Ciebie. Dasz radę, przecież przez lata zgromadziło Ci się mnóstwo zdjęć z dziadkiem i babcią. Wybierasz te, które wyjątkowe – tu musisz zdać się na instynkt i swoją wiedzę na temat bliskich. Zadaj sobie pytanie: Które zdjęcia uwielbiają? Co chcesz im przypomnieć? Co chcesz im powiedzieć prezentem? Pamiętaj, CEWE FOTOKSIĄŻKĄ możesz opowiedzieć co chcesz i komu chcesz.

A cała historia Święta Babci i Dziadka zaczęła się…

Być może zwyczaj ten przywędrował do nas aż ze Stanów Zjednoczonych. W USA dzień ten jest od 1978 roku świętem narodowym i przypada na pierwszą niedzielę po wrześniowym święcie pracy. Za czasów prezydenta Jimmy’ego Cartera powstał również hymn oraz stworzono znak niezapominajki, a wszystko z myślą o starszych osobach.

fotoksiążka dla Dziadka i Babci

W utworzeniu tego Święta ma swój udział Marian Lucille Herndon McQuade, pani zajmująca się domem, która chciała zwrócić uwagę na samotność i coraz trudniejsze życie starzejących się osób. To właśnie jej charytatywna działalność spowodowała zainteresowanie losem starych ludzi, rodziców, dziadków, nie tylko w USA i Kanadzie, ale na wszystkich kontynentach. Pokazała i udowodniła, że dzień poświęcony starszym ludziom jest naprawdę potrzebny. Takie Święto znalazło swoje miejsce w prawie wszystkich kalendarzach na świecie, w tym także w Polsce. W różnych miejscach na świecie jest ono obchodzone w innych terminach i w swoisty dla danej kultury sposób.

fotoksiążka dla Dziadka i Babci

Fotoksiążka dla Babci, fotoksiążka dla Dziadka

Zaprojektowana CEWE FOTOKSIĄŻKA może być prezentem dla obojga Dziadków, ale można wykonać im osobne fotograficzne kroniki wspólnych przeżyć – szczególnie, gdy wnucząt jest więcej. Warto zwrócić uwagę na okładkę fotoksiążki. To na niej może znaleźć się piękna dedykacja, dodaj jej jeszcze więcej uroku dzięki uszlachetnieniu.

uszlachetnianie fotoksiążek

Dziadkowie i Babcie z pewnością dumnie postawią taki prezent na półce. A tematyka zdjęć? Pierwsze spotkanie z Dziadkami, nauka chodzenia, wspólne wakacje, mniej czy bardziej udana wyprawa na ryby, pieczenie ciasteczek, czytanie ulubionych książeczek, chrzciny, komunie, spotkania świąteczne – tych fotografii z dawnych i współczesnych czasów jest naprawdę wiele, wiesz o tym. A przy tym, ile wspomnień, ile emocji do przywołania…

Od czego zacząć robienie fotoksiążki?

  1. Zbierz zdjęcia.
  2. Pobierz bezpłatny program CEWE FOTOŚWIAT.
  3. Zdecyduj o kilku aspektach CEWE FOTOKSIĄŻKI (format, papier, ilość stron).
  4. Ułóż fotografie, dodawaj cliparty – po prostu skomponuj swoje fotoksiążkowe dzieło.
  5. Złóż zamówienie i czekaj.
  6. Wręcz taki prezent babci i dziadkowi. Poczuj satysfakcję, zobacz ich radość i doceniajcie wspólne chwile.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *