Fotoksiążka dla Nauczyciela – Jak ją przygotować?

Chociaż bywało tak, że czas w szkolnych ławach się dłużył i z nadzieją spoglądało się na zegarek, sprawdzając, ile jeszcze czasu pozostało do dzwonka, to gdy przychodzi koniec roku, pojawia się wzruszenie, że kolejne dziesięć miesięcy w szkole dobiega końca. Z częścią nauczycieli młodzież rozstaje się tylko na dwa miesiące, ale z niektórymi na dłużej. Dzieciaki opuszczają szkołę lub kończy im się dany przedmiot. Niezależnie od powodu warto docenić ulubionych nauczycieli. Zobacz, jak to zrobić za pomocą CEWE FOTOKSIĄŻKI.

 

CEWE FOTOKSIĄŻKA dla nauczyciela – kiedy dać w prezencie

Powodów dla dania prezentu nauczycielowi może być sporo. Przede wszystkim prezent dla nauczyciela jest dobrym pomysłem, gdy kończy się wspólną edukację. Ma to miejsce w przypadku zakończenia danego etapu edukacji lub gdy kończy się dany przedmiot. Może to być też dobra okazja do podziękowania za szczególny rok, gdy przykładowo udało się uczniom wygrać ważny konkurs lub uzyskać inne osiągnięcia i czują, iż ogromna w tym zasługa nauczyciela.

Niezależnie od powodu świetnym pomysłem na prezent dla nauczyciela będzie CEWE FOTOKSIĄŻKA. Zobacz jak wykorzystać taki album, aby stworzyć niezapomniany podarunek.

CEWE FOTOKSIĄŻKA dla nauczyciela – pomysły

CEWE FOTOKSIĄŻKĘ możesz zaprojektować w dowolny sposób. Dlatego właśnie to świetny pomysł na prezent dla nauczyciela. Dostosujesz go do każdego prowadzonego przez nich przedmiotu. Możesz także stworzyć album, który będzie opowiadał o pasji nauczyciela. Poniżej znajdziesz kilka interesujących pomysłów.

fotoksiążka dla nauczyciela (2)

CEWE FOTOKSIĄŻKA związana z przedmiotem, który prowadzi nauczyciel

Album fotograficzny dla nauczyciela może opowiadać o jego pasji do danego przedmiotu. Pokażcie, że doceniacie zaangażowanie nauczycieli w nauczanie swojego przedmiotu. Może to być okazane przykładowo za pomocą sesji zdjęciowej młodzieży, która nawiązuje do danego przedmiotu. Przykładowo dla nauczyciela fizyki młodzież może na portretach udawać słynnych fizyków (portret w zamyślonej pozie niczym Edwin Hubble czy w rozczochranej fryzurze w stylu Einsteina), albo nawiązywać w odgrywanych przed obiektywem scenkach do ważnych postaci literackich i motywów. Błyskotliwa sesja będzie dodatkowo pokazywała, iż nauka nie poszła w las!

Nauczycielom od języka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i innych można przygotować CEWE FOTOKSIĄŻKI, w których będą wykorzystane zdjęcia z tematycznych sesji zdjęciowych. Gadżety nawiązujące do danych krajów – filiżanka herbaty, niemieckie auto, włoskie jedzenie czy hiszpańska spódnica. Dodadzą one humorystycznego motywu i wywołają uśmiech na twarzy nauczyciela. Dla geografów możecie zrobić sesję imitującą wykopaliska czy badania skał lub podróżniczą, dla historyka nawiązującą do minionych czasów (motyw starożytny Egipt czy średniowieczny zamek) a dla nauczycieli wychowania fizycznego sesję inspirowaną sportem.

Pożegnalna CEWE FOTOKSIĄŻKA dla nauczyciela

Jeśli kończycie naukę z danym nauczycielem, to warto zostawić po sobie pamiątkę. W szczególności będzie to świetny prezent dla wychowawców, z którymi drogi rozchodzą się po zakończeniu danego etapu nauczania (zajrzyj do naszego artykułu z pomysłami na CEWE FOTOKSIĄZKĘ dla wychowawców). CEWE FOTOKSIĄŻKA w formie kroniki klasowej będzie świetnym prezentem dla nauczyciela.

fotoksiążka dla nauczyciela (1)

Każda klasa ma z pewnością do opowiedzenia wiele historii. Na wyjątkowe, zapadające w pamięci na całe życie opowieści składają się odświętne okazje (takie jak rozpoczęcie roku czy gwiazdka klasowa), wyjątkowe okazje do integracji takie jak przykładowo wycieczki klasowe czy zwykłe dni, gdy trzeba skupić się głównie na nauce. Wszystko tworzy atmosferę szkoły, tak więc zbierzcie to w wyjątkowej CEWE FOTOKSIĄŻCE. By pozostawić trwałe wspomnienie świetnych lat spędzonych razem z nauczycielem w murach szkoły.

Szkoła to także miejsce – prezent dla nauczyciela

Czasami wraz z końcem roku zdarza się pożegnać z nauczycielem, który odchodzi na emeryturę bądź zmienia miejsce pracy. Przy takiej okazji warto stworzyć CEWE FOTOKSIĄŻKĘ taką jak opisana w poprzednim akapicie, ale ciekawą alternatywą jest też opowiedzenie za pomocą albumu o samym budynku szkoły. Każda szkoła ma swój charakterystyczny klimat, za który odpowiadają jej klasy, korytarze, boisko czy hol. Często szkoły zlokalizowane są w historycznych budynkach, które same w sobie budują klimat danej społeczności szkolnej.

W takiej CEWE FOTOKSIĄŻCE możecie zamieścić nie tylko zdjęcia samego budynku czy poszczególnych klas, ale również specyficznych miejsc, takich jak przykładowo kantorek, murek, na którym gromadzi się młodzież czy sala sportowa. Każdemu nauczycielowi będzie miło powspominać wiele niezwykłych chwil, które upłynęły w tych czterech ścianach lub na boisku szkolnym. Pomysł ten jest w szczególności dobry, gdy na bieżąco prowadzicie tradycyjną kronikę klasową.

W takiej publikacji możecie też zamieścić archiwalne zdjęcia szkoły. Zwłaszcza odchodzący na emeryturę nauczyciele z bardzo długim stażem pracy w danej placówce będą mogli odbyć wyjątkową podróż sentymentalną. Na co dzień może być niedostrzegalne, jak bardzo zmienia się szkoła wraz z modernizacjami i remontami. W takiej CEWE FOTOKSIĄŻCE uda się uchwycić te wszystkie niuanse. Wraz z kroniką klasową uda się opowiedzieć pełną historię danej placówki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *