Fotoksiążka na Dzień Dziecka – inspirujące pomysły

fotoksiążka na dzień dziecka (2)

Dzieci mają wyjątkową wyobraźnię, a nic tak jej nie stymuluje i nie rozwija jak czytanie bajek. Codzienne czytanie pomaga im także w rozwijaniu mowy, poznawaniu świata czy polepszaniu pamięci. Dlatego właśnie warto sięgać po książki dla dzieci możliwie jak najczęściej. Świetnym sposobem na urozmaicenie wspólnego czytania jest stworzenie bajeczki, w której dziecko będzie pełniło rolę głównego bohatera lub bohaterki. Fotoksiążka na dzień dziecka to świetny pomysł na spersonalizowany prezent, dzięki któremu  w wyjątkowy sposób spędzicie wspólny czas. Jak to zrobić? Zajrzyj do tego artykułu.

Dlaczego warto czytać dzieciom?

Jak mawiała Wisława Szymborską „czytanie to najwspanialsza zabawa, którą ludzie sobie wymyślili”. Rzeczywiście dzieciaki szczególnie doceniają tę wyjątkową rozrywkę. Uwielbiają siadać na kolanach rodziców, opiekunów, dziadków czy innych towarzyszy zabaw lub przytulać się i znikać w świecie bajkowej fantazji.

Czytanie dzieciom ma wiele bezcennych zalet. Przede wszystkim daje możliwość wspólnego spędzania czasu, który będzie wartościowy. Czytanie bajek daje wspaniałą okazję do porozmawiania z dzieckiem. To o czym się czyta, może stać się pretekstem do poznania tego, jak widzi świat czy wytłumaczenia często nawet ważkich problemów.

Czytanie rozbudza w dzieciach ciekawość świata (która i tak jest przeogromna i niczym nietłumiona). Książki dla dzieci pozwalają poznać różne zagadnienia. Najmłodsi mogą dowiedzieć się więcej na temat tego, co dziecko widziało na ulicy, w telewizji czy zoo. To właśnie dzięki książkom mogą poznawać różne typy pojazdów budowlanych, gatunki zwierząt, historię rycerzy i księżniczek (a więc także zdobywać wiedzę historyczną), nazwy roślin itp.

fotoksiążka na dzień dziecka (4)

I na koniec czytanie daje także możliwość rozwoju różnych kompetencji dzieci. Jest szczególnie istotne z perspektywy rozwoju mowy, gdyż pozwala poznawać nowe słownictwo, utrwalać formy budowania zdań czy uczyć się odmian słów. Dla starszych dzieciaków wspólne czytanie staje się też wstępem do nauki czytania. Wracanie do poszczególnych historyjek uczy spostrzegawczości dzieci, kojarzenia faktów, zwracania uwagi na chronologię wydarzeń (przyczynowo skutkową) czy poprawia pamięć oraz koncentrację. Naprawdę jest wiele powodów, by sięgać po książeczki dla dzieci nie tylko w to międzynarodowe święto.

Własna bajka jako CEWE FOTOKSIĄŻKA na dzień dziecka

Dzięki możliwości dowolnego zaprojektowania CEWE FOTOKSIĄŻKI nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć przy jej pomocy bajkę dla najmłodszych. W dalszej części artykułu znajdziesz kilka fajnych pomysłów. Tymczasem parę przydatnych praktycznych wskazówek związanych z tworzeniem bajki dla dzieci w formie CEWE FOTOKSIĄŻKI.

Jak wiesz w CEWE FOTOKSIĄŻCE masz właściwie dowolność projektowania poszczególnych stron. To sprawia, że poza albumami ślubnymi, kronikami rodzinnymi, portfolio artystów i wiele więcej zastosowań, świetnie sprawisz się także w roli książki dla dzieci. Publikacje adresowane do najmłodszych przyciągają ich uwagę kolorowymi obrazkami i wciągającymi historiami. W CEWE FOTOKSIĄŻCE zapewnia to fotografie, cliparty i teksty, które można napisać atrakcyjnym wizualnie krojem pisma.

fotoksiążka na dzień dziecka (2)

CEWE FOTOKSIĄŻKA dostępna jest zarówno w dużych, jak i małych formatach. Jak zdążyliście zauważyć, na półkach z książkami dla dzieci świetnie odnajdują się obywa typy rozmiarów książek. Większe formaty są bardzo wygodne dla różnego rodzaju tak zwanych wyszukiwanek (książki dla dzieci, na których ilustracje mają bardzo dużo szczegółów, nie ma często tekstu, a historię opowiada się na podstawie tego, co widzi się na obrazkach), a mniejsze to sympatyczne publikacje pasujące idealnie do rączki dziecka i sprawdzające się przede wszystkim dla najmłodszych pociech.

Projektując CEWE FOTOKSIĄŻKĘ dla dzieci możesz skorzystać też z opcji Kids. To książeczka składająca się z 22 wyjątkowo grubych, zaokrąglonych stron. Została ona więc specjalnie zaprojektowana dla najmłodszych i staje się świetną bazą do opowiastek dla pociech.

mama i dziecko

Pomysły na bajki – CEWE FOTOKSIĄŻKA na dzień dziecka

CEWE FOTOKSIĄŻKA w formie wyszukiwanki

Jak już zostało wspomniane wyszukiwanki to typ książek dla dzieci, w których widoczne są bogate w szczegóły obrazki. Takie książki najczęściej nie zawierają tekstu, a cała zabawa polega na śledzeniu losów bohaterów czy opowiadaniu sobie z dzieckiem tego, co dzieje się na kartach książeczki. Jeśli więc w swoich archiwach posiadasz bogate w szczegóły zdjęcia, to możesz przygotować właśnie taką cieszącą się ogromną popularnością wśród dzieci publikację.

Ulubione wierszyki dziecka w formie CEWE FOTOKSIĄŻKI

Każde dziecko lubi wierszowane historyjki! Zbierz jego ulubione wierszy klasyków literatury i połącz je z autorskimi zdjęciami. Najlepiej, gdy będą to fotografie, na których widać też Twoją pociechę (tak samo możesz zrobić podczas projektowanie wyszukiwanki). Dziecko będzie zachwycone i zafascynowane faktem, że stało się bohaterem lub bohaterką ulubionego wiersza. Jeśli masz zdjęcia, na których Twoja pociecha głaszcze śpiącego kotka, pozuje w starej lokomotywie (w muzeum kolei), wygłupia się w okularach założonych na nosek, czy ogląda ptaki w ptaszarni, to chyba już wiesz, jakie wierszyki możesz zamieścić w swojej CEWE FOTOKSIĄŻCE…

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *