Krok po kroku do idealnej CEWE FOTOKSIĄŻKI na Święta

Posted on

Dawniej, by stworzyć unikalny prezent należało sięgnąć po ołówek, klej i nożyczki. Do tego, przydawała się odrobina talentu plastycznego i sporo wolnego czasu. Na szczęście, ten etap już za nami – bezpłatny program projektowy CEWE FOTOŚWIAT pomoże Ci przygotować niezwykłą CEWE FOTOKSIĄŻKĘ. Korzystanie z niego jest naprawdę proste, a ponowne oglądanie ukochanych zdjęć przywodzi na myśl same pozytywne wspomnienia. Zgromadź je wszystkie w formie samodzielnie wykonanego prezentu i podaruj swoim bliskim na Święta. W poniższym artykule pokażemy Ci, jak zaprojektować najpiękniejszą CEWE FOTOKSIĄŻKĘ.

Na dobry początek – wybierz ulubione zdjęcia

Zanim przystąpisz do selekcji zdjęć, zastanów się dla kogo tworzysz CEWE FOTOKSIĄŻKĘ. Jaką historię chcesz w niej przedstawić? Jeśli Twój projekt ma być prezentem z okazji Świąt to warto pokusić się o małe podsumowanie wydarzeń z upływającego roku. Może zaprojektujesz CEWE FOTOKSIĄŻKĘ ze wspólnych wakacji lub relację z ważnego, rodzinnego wydarzenia?

Aby ułatwić sobie wybór fotografii do CEWE FOTOKSIĄŻKI, możesz stworzyć dodatkowy folder na dysku, do którego dodasz wyłącznie kadry idealnie pasujące do Twojej wizji.

Polecamy:

Zacznij zapisywać swoje zdjęcia w CEWE MYPHOTOS, a projektowanie stanie się jeszcze przyjemniejsze! Nasz wirtualny dysk rozpoznaje twarze, obiekty i miejsca, więc możesz łatwo odnaleźć określone fotografie.

Opowiedz niezwykłą historię

Obrazy plaż i zachodów słońca to prawdopodobnie najczęstsze motywy podróży. Zestawione z migawkami lub zbliżeniami – wynajętego samochodu, którym zwiedzaliście nowe miejsca, lampką czerwonego wina, czy wieczorną grą w planszówki – robią znacznie większe wrażenie i zachęcają do odkrywania kolejnych stron Twojej fotoksiążki.

Szczególnie efektowne może być utworzenie dwóch rodzajów narracji: na przykład, naprzeciwko panoramy górskiej możesz umieścić zdjęcia turystów. Efekt zaskoczenia wzmocnisz również za pomocą uzupełniających się kolorów. Na przykład, złote kłosy zboża są bardziej promienne, gdy zestawione z zielenią fotografii z leśnego spaceru.

Układ zdjęć ma znaczenie

Pomyśl zarówno o treści, jak i o ułożeniu zdjęć. Ułóż zdjęcia w identyczny sposób lub tak, aby strony były swoim lustrzanym odbiciem (tzn. symetrycznie). Dzięki temu skupisz wzrok oglądających na fotografiach i wprowadzisz harmonię do swojej CEWE FOTOKSIĄŻKI. Natomiast jeśli chcesz dodać więcej dynamiki i urozmaicić swoją fotoksiążkę, zastosuj asymetryczny układ zdjęć.

Co najlepsze, wcale nie musisz ręcznie kopiować wybranego ułożenia zdjęć na każdą ze stron. Funkcja malarza formatów pomoże szybko skopiować layout jednej strony na cały projekt.

Cytaty i tła dla jeszcze lepszego efektu

Sam układ zdjęć nie jest jedynym czynnikiem zapewniającym odpowiedni efekt w CEWE FOTOKSIĄŻCE. Tło też ma znaczenie! Na przykład, umiejętne zastosowanie odcieni szarości lub stonowanych kolorów może dać bardziej stylowy efekt, niż czerń i biel. A jeśli chcesz podsumować ważne wydarzenia ostatnich miesięcy, kolory tła mogą zmieniać się w zależności od pory roku.

Dla jeszcze lepszego rezultatu, dodaj do swoich fotografii kilka podpisów i inspirujących cytatów.

Okładka, niczym wstęp do Twojej opowieści

W CEWE wybór oprawy dla Twojej CEWE FOTOKSIĄŻKI jest ogromny: podkreśl elegancję Twojego projektu, sięgając po okładkę z uszlachetnieniem w kolorze złotym lub srebrnym. A może Twoja fotoksiążka to relacja ze wspólnych wakacji na łonie natury? Opraw ją zatem w tkaninę z ekoskóry. Możliwości jest naprawdę wiele!

Twórz i baw się dobrze!

Pamiętaj, że najważniejsza jest radość tworzenia! CEWE FOTOKSIĄŻKA to bardzo osobisty prezent! Czerp z niej przyjemność i nie martw, jeśli popełnisz drobny błąd. Twoja fotoksiążka na pewno będzie unikalna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.