Fotoobrazy w praktyce – nowoczesny i tani sposób na aranżację wnętrz

Posted on

Szukasz inspiracji na dekorację ściany? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące fotoobrazów. Do jakich stylów pasują? Na co zwracać uwagę przy ich zakupie? Czy można w nich użyć dowolnego zdjęcia? Zapraszamy do lektury.

Co to są fotoobrazy?

Fotoobrazy to określenie wszystkich wydruków zdjęć na różnych materiałach: od papieru, przez płótno, szkło akrylowe, aż po drewno, które potem można zawiesić na ścianie. Fotografia na drewnie jest coraz popularniejsza nie tylko za granicą, ale także w Polsce. Gości szczególnie w domach osób, które cenią nutkę naturalności w swoich dekoracjach. Taki unikalny obraz na drewnie, z Twojego dowolnego zdjęcia, stanowi także ciekawe rozwiązanie jako ozdoba do biura, studia kosmetycznego czy kawiarni.

Obrazy na ścianę z własnym motywem są sposobem na wyrażenie profilu naszej działalności biznesowej oraz artystycznej – poza tym po prostu świetnie wyglądają. Dzięki wysokiej jakości urządzeniom, wszystkie obrazy ze zdjęć stanowią niepowtarzalną ozdobę, która podkreśla estetykę wnętrza, w którym się znajduje – nie trzeba być artystą by stworzyć dzieło sztuki, wystarczy trochę kreatywności i fotoobraz będzie gotowy.

obrazy z własnego zdjęcia

Skąd wywodzi się moda na fotoobrazy?

Drukowane fotoobrazy przybyły do Polski zza granicy, gdzie moda na nie obejmuje drukowanie najważniejszych rodzinnych zdjęć czy wspomnień z podróży. Jednak zainteresowani tego typu dekoracją wnętrz wybierają motywy bardzo zróżnicowane, chociażby związane z fauną i florą, z pop artem, architekturą lub sztuką. To też zdecydowana wolność wyboru dla osób, które chcą kreatywnie tworzyć coś dla siebie lub dla bliskich.

obrazy z własnego zdjęcia

Na co zwracać uwagę przy zakupie fotoobrazów?

Przy zakupie fotoobrazów najlepiej zwrócić uwagę na jakość druku. Przecież to przede wszystkim uczta dla oczu. Postaraj się pokazać pełnię detali i zalet Twoich zdjęć. Foto obrazy z twoich zdjęć mogą być łatwym i jednocześnie najwspanialszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę, że być może interesujesz się fotografią albo też dekorowaniem wnętrz. W ten sposób możesz stworzyć również plakaty za szkłem akrylowym, po prostu wybierasz zdjęcie ze swoich zbiorów lub też korzystasz z galerii motywów (gotowe zdjęcia profesjonalistów oferowane przez CEWE).

Do jakich stylów aranżacji wnętrz pasują foto obrazy?

Zastosowanie fotoobrazów w aranżacji wnętrz, niezależnie od stylu, zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Przecież fotoobraz możesz dostosować dowolnie do swojego pomysłu na wystrój pomieszczenia. Ściany i całe mieszkanie zyskają na charakterze. W domach fotoobrazy na ścianę sprawdzą się np. w młodzieżowym pokoju, a także w sypialni rodziców, w salonie czy nawet w przedpokoju – przecież piękne zdjęcia artystyczne lub wizerunki domowników mogą witać gości już od wejścia.

obrazy z własnego zdjęcia

Być może twoje dziecko będzie chciało w ten sposób pokazać światu swoje fotografie? Albo Ty ciekawie ozdobisz własne 4 ściany tak jak nie zrobił dotychczas tego żaden znajomy?

obrazy z własnego zdjęcia

Wolność twórcza to wielka zaleta taki ozdób, a praktyczne zastosowanie fotoobrazów w aranżacji wnętrz to wygodny oraz oryginalny sposób na dekorowanie ścian „po swojemu”. Pochwal się wyczuciem stylu i możliwościami wydrukowania swoich pięknych zdjęć na płótnie, na drewnie, na wysokiej jakości papierze fotograficznym czy też na akrylu. Zobacz co w temacie fotoobrazów proponuje CEWE.

One Reply to “Fotoobrazy w praktyce – nowoczesny i tani sposób na aranżację wnętrz”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.