Jak dodać ścianom uroku? Rodzaje dekoracji ściennych

dekoracje ścienne

Dekoracja wnętrz to proces ciągły. Nawet jak pięknie ozdobisz ściany czy kupisz nowe meble to po pewnym czasie znów chcesz coś zmienić. Nie oznacza to, że stary wystrój jest zły. Nie zawsze chodzi o generalny remont czy totalnie odmienną od poprzedniej aranżację. Czasami wystarczy nowy wazon, inny kolor zasłon, oryginalna szafka lub też dekoracja ścienna, której wcześniej nie mieliśmy. A co wybrać? Najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie: Po jakie rodzaje dekoracji ściennych możemy sięgnąć?

Obrazy olejne albo co?

Zawsze szukamy pomysłów na dekorację wnętrza naszego miejsca pracy lub zamieszkania. Szczególnie często lubimy mieć na ścianach obrazy olejne, choć rzecz jasna nie zawsze są to dzieła za miliony. Wszyscy chcemy czegoś unikalnego. Leonardo Da Vinci malował sobie Mona Lizę, aby dekorować swoje mieszkanie? Może tak, może nie. My też możemy być twórcą, choć nie chodzi tu o obrazy olejne – malowanie to unikalna zdolność, którą nie każdy posiadł.

Powyższe obrazy możesz mieć też u siebie. Wystarczy sięgnąć po naszą Galerię Motywów i jej zróżnicowane kategoriami prace profesjonalistów. Takie reprodukcje można dobierać w różnych formatach. Jeśli zamawiamy coś co ma przypominać obraz olejny to może najlepiej niech będzie wydrukowany na płótnie?

  Reprodukcje, czyli obrazy na płótnie

Jeśli poszukujesz prostego, ale efektownego sposobu na aranżację wnętrz lub po prostu chcesz zatuszować  niedoskonałości swoich ścian, to dobrym sposobem jest … obraz olejny czyli reprodukcja na płótnie – o czym wspominaliśmy wyżej. Wybierasz  treść takiego  wydruku, decydujesz o formacie i działasz zgodnie z instrukcjami. Korzystasz tutaj z edytora online lub programu projektowego. CEWE  FOTOOBRAZY drukowane są na prawdziwym płótnie, które naciąga się na drewnianą ramę, której “kontrolowana starość” może być czymś fajnym dla fanów stylu vintage lub retro. Więcej o druku na płótnie na poniższym filmie.

 

Dzięki odpowiedniemu drukowi otrzymujemy najwyższej jakości barwy i odcienie. Z ramą czy bez, decyzja należy do Ciebie. Jednak klasyczne obrazy występują na ogół w obramowaniu. Dekoruj więc swoje ściany lub przeznacz obraz na oryginalny prezent. Pamiętaj, aby przy imporcie zdjęcia zwracać uwagę na te ikonki: analiza jakości zdjęć

Program porównuje tak rozdzielczość zdjęć względem rozmiaru fotoplakatu po wydruku oraz dba, abyś nie czuł się nieprzyjemnie zaskoczony jakością otrzymanej dekoracji. Zwracaj więc na to uwagę i projektuj z przyjemnością.

Dlaczego warto sięgnąć po fotoobrazy?

Fotoobrazy są nie tylko sposobem na łatwą dekorację z profesjonalnych zdjęć, ale przede wszystkim są najlepszym rozwiązaniem na  umieszczenie własnych zdjęć na ścianie.  Prywatna galeria z własnych wspomnień. Ulubione kadry jako ozdoba. Dzieło, które może stworzyć każdy, a jednocześnie jest to coś co może być naprawdę unikalne.

Aby najpiękniejsze z fotografii zyskały stosowną oprawę, należy skorzystać z możliwości, jakie daje CEWE. W zależności od preferowanego efektu, można wybrać fotoobraz na płótnie, na szkle akrylowym, na Gallery Print, piankę PCV , Alu-Dibond albo obraz na drewnie.

 

Obraz na drewnie? Choć drewno we wnętrzach zazwyczaj kojarzy się z podłogami i meblami, a rzadziej ze zdjęciami, to zaletą fotoobrazu na sosnowej desce jest swoista atmosfera świeżości czy swego rodzaju kontakt z naturą. Jak widzimy powyżej świetnie sprawdzą się też tu bardzo romantyczne kadry.

Godne polecenia są też obrazy wieloczęściowe. Jedno zdjęcie może zostać podzielone na kilka części lub też mogą to być zbliżone treścią kadry. Jak to wygląda? Rzuć okiem na przykłady poniżej.

 

Fotografia w szkle

Fotografie na szkle akrylowym lub za nim, to unikalne wrażenia artystyczne i ciekawa aranżacja nawet tych kadrów, które wydają Ci się już dawno nieaktualne. Odkurz stare zdjęcia z wakacji lub też fotografie zakopane gdzieś na Twoim dysku twardym. Może znajdziesz jakieś perełki i dasz im nowe życie? Fotoobraz akrylowy to też odporność na wilgoć i działanie promieni słonecznych, więc to może być też ozdoba tarasu lub alrany na działce.

 

Jak widzimy opcji dekorowania ścian jest mnóstwo. Możesz to zrobić własnymi zdjęciami lub fotografiami i obrazami profesjonalistów – nawet nie mając talentu projektanta.  Ulubione fotografie można zmienić w obraz o dowolnej fakturze, który podkreśli klimat każdego wnętrza. Więcej inspiracji można szukać na stronie CEWE FOTOOBRAZY.

A czy plakat może zastąpić klasyczny obraz? Sprawdź w artykule: https://www.cewe.pl/blog/czy-fotoplakat-moze-zastapic-obraz/

Udostępnij artykuł na:

One Reply to “Jak dodać ścianom uroku? Rodzaje dekoracji ściennych”

  1. Ja bardzo lubię fototapety we wnętrzach, ponieważ naprawę potrafią odmienić aranżację! Wodospad Niagara w domu, a może Sahara? Nie ma problemu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *