Jak przygotować się do fotograficznej sesji ślubnej?

Posted on

Sesja ślubna to niezapomniana pamiątka dla Pary Młodej i doskonała okazja, aby utrwalić cudowne uczucie, które Was połączyło na zawsze, a także wyjątkowe stroje i malownicze scenerie. Warto przygotować się do fotograficznej sesji ślubnej, cieszyć się i chwalić jej pięknymi efektami przez lata.  Zajrzyj do tego artykułu, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Sesja ślubna – jak wybrać najlepszą scenerię?

W sesji ślubnej najważniejsi są oczywiście Państwo Młodzi, ale trzeba także zadbać o piękną, romantyczną i malownicza scenerię, która podkreśli tę wyjątkową chwilę. Większość zakochanych ma swoje ulubione miejsca, które z pewnością chcieliby wykorzystać do sesji ślubnej. Niemniej pomimo tego, jak ważna jest dla Was dana lokalizacja, niekoniecznie musi to oznaczać, iż będzie to dobra przestrzeń do wykonania udanych fotografii.

Przedyskutuj kwestię miejsca z fotografem

Fotograf ślubny ma często w zanadrzu wiele ciekawych scenerii, ale to Państwo Młodzi mogą chcieć decydować o miejscu wykonywania sesji ślubnej. Pomimo tego, że może to być wymarzone miejsce, koniecznie trzeba je przedyskutować z osobą stającą za aparatem. Warto skorzystać z jej rad i zdać się na jej doświadczenie. Nieraz miejsce zaproponowane przez fotografa może mieć to coś, a może to Wy podsuniecie idealną miejscówkę na sesję, którą później fotograf będzie wykorzystywał? Wszystko można przedyskutować i wybrać jak najlepsze rozwiązanie.

Warto wziąć pod uwagę również fakt, że w niektórych miejscach, które teraz wydają Ci się idealne na sesje może być  konieczne uiszczenie opłaty lub otrzymanie oficjalnej zgody na przeprowadzenie sesji. W przeciwnym razie może spotkać Was przykra niespodzianka w postaci wyproszenia Was z danego terenu. Do takich miejsc należą zoo, palmiarnie, ogrody botaniczne itp. Profesjonalny fotograf ślubny zazwyczaj zna wiele szczegółów i prawdopodobnie postara się dla Was o zdobycie zgody, dbając o to, aby sesja mogła odbyć się bez żadnych przeszkód.

Nie zapominaj o nastawieniu!

Ślubna sesja fotograficzna to świetna zabawa – nie zapominaj zabrać ze sobą dobrego humoru. Warto postawić na takie miejsce, w którym będziecie czuli się komfortowo. Jeśli lubicie ciszę, spokój to świetnie sprawdzi się w Waszym przypadku sesja na łonie natury, natomiast jeśli do świetnej zabawy motywują Was inni postawcie na sesję w mieście np. na starówce. Bardzo ważne jest to, aby zachowywać się naturalnie i cieszyć się tym pięknym czasem przygotowań do ślubu i pierwszymi chwilami zaraz po nim.

sesja ślubna

Co zabrać ze sobą na sesję ślubną?

Podczas sesji ślubnej najważniejsze jest Wasze dobre samopoczucie i komfort. Aby zadbać o te kwestie należy zabrać na plan zdjęciowy kilka rekwizytów. Nie chodzi tutaj o akcesoria fotograficzne – zadbać o nie musi fotograf ślubny. Chodzi raczej o np. zabranie ze sobą prowiantu i napojów. Nie ma chyba nic gorszego niż pozowanie i myślenie jedynie o łyku wody.

Część rzeczy potrzebnych podczas sesji mogą nie być takie oczywiste. Przykładowo buty na zmianę. Można pomyśleć, że to absurd brać na sesję ślubną wygodne adidasy – wszak Panna Młoda i Pan Młody chcą zaprezentować się w odświętnym stroju, a jego niezmiennym elementem są niekoniecznie wygodne szpilki. Warto jednak pamiętać o tym, że niektóre scenerie mogą wymagać przenoszenia się pomiędzy lokalizacjami, stąd konieczne będzie w trakcie sesji pokonanie łącznie całkiem sporego dystansu. Aby sobie ulżyć i zadbać o swój komfort oraz dłużej pozostawać w dobrym nastroju, na czas tych spacerów lepiej przebierać się w wygodne, sportowe buty. Warto zadbać również o bukiet, który będzie podobny do tego, który Panna Młoda miała na ślubie.

Zachowaj romantyczne chwile z sesji ślubnej na zawsze

sesja ślubna CEWE FOTOKSIĄŻKA

Czułe gesty, pełne miłości spojrzenia, delikatne muśniecie palcem po policzku, wspólna wizja przeszłości to cudowne momenty, których doświadcza się chwile po ślubie. Wszystkie te emocje i łączące Was uczucie można  uchwycić na ślubnej sesji fotograficznej. Do tych cudownych momentów przypominających, jak świetnie czujecie się w swoim towarzystwie oraz utwierdzających w przekonaniu, że jesteście swoimi drugimi połówkami będziecie wracać z radością. Warto zadbać o to, aby te wyjątkowe wspomnienia miały zachwycającą oprawę. Zatrzymaj te pełne miłości, czułości, delikatności romantyczne chwile w CEWE FOTOKSIĄŻCE.

W czasie sesji warto  pamiętać o wykonywaniu własnych fotek np.  za pomocą smartfona. Rzecz jasna nie chodzi o tworzenie konkurencji Waszemu fotografowi. Nic z tych rzeczy – sesję ślubną zostawcie zawodowcowi, natomiast Wy możecie wykonać dla siebie kilka pamiątkowych zdjęć z tzw. backstage’u. Zapisanie, jak wyglądał przebieg sesji i kilka kadrów ukazujących ją od tej drugiej strony obiektywu będzie z pewnością doskonałym uzupełnieniem sesji ślubnej. Zbyt często skupia się tylko na jej efektach, a nie na niej samej – wszak ona też może być niezapomnianą przygodą. Nie zapomnijcie także wykonać sobie pamiątkowego zdjęcia z fotografem ślubnym.

sesja ślubna - CEWE FOTOKSIĄŻKA okładka skórzana

Po latach będzie bardzo miło wracać do każdego aspektu tych najważniejszych dni w Waszym życiu. Czasami naprawdę zaskakujące jest – co w szczególności ujawnia się podczas oglądania fotografii – jak detale potrafią nabierać znaczenia dopiero po czasie. Przygotujcie ślubną CEWE FOTOKSIĄŻKĘ, aby móc chwytać takie ulotne momenty. Dopełniając je efektami Waszej udanej sesji ślubnej, stworzycie pełny obraz Wasze miłości. Warto postawić na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ na matowym papierze fotograficznym, który odda wyjątkowość tych chwil. Wasze niepowtarzalne wspomnienia zasługują również na najpiękniejszą oprawę. Postaw na skórzaną okładkę z eleganckim uszlachetnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.