14 porad jak robić zdjęcia w domu i się przy tym dobrze bawić – część druga

Posted on

Dom w obiektywie aparatu może zaskoczyć Cię swoim wyglądem. Przyzwyczajeni do swoich czterech ścian nieraz możemy zapomnieć o tym jakie to wyjątkowe miejsce. Spojrzenie na mieszkanie przez pryzmat aparatu może być zaskakująca przygodą, w czasie której nie zabraknie dobrej zabawy. Zachęcamy do zapoznania się z drugą częścią naszego poradnika na temat fotografii w domu.

Dom to jedno z najważniejszych miejsc w życiu. To również przestrzeń, w której się relaksujemy, a także rozwijamy swoje pasje i dobrze bawimy. Dlatego zachęcamy do chwycenia za aparat i zrobienia kilku zdjęć w mieszkaniu. Jak? Zachęcamy  do zapoznania się z naszym poradnikiem. To już druga część, jeśli nie widziałeś pierwszej to możesz nadrobić to tutaj.

Przyjrzyj się swoim meblom

Meble mogą stać się naprawdę wyjątkowymi bohaterami zdjęcia. Wystarczy tylko spojrzeć na nie z nietypowej perspektywy, docenić, grę światła oraz unikalny kształt. Obserwacja i uchwycenie szczegółów pomogą w wykonaniu zdjęcia.

Doceń niezwykłość roślin

Rośliny są jednym z wdzięczniejszych motywów do fotografowania. Możesz robić im zbliżenia lub robić im zdjęcia z daleka. Unikalne kształty liści lub kwiatów możesz uchwycić we własnym mieszkaniu, dzięki trybowi portretowemu, a następnie wydrukować na CEWE FOTOOBRAZIE. Warto też spróbować zrobić ciekawe zdjęcie świeżym ziołom np. bazylii lub rosnącemu szczypiorkowi.

Fotografuj domowników w czasie codziennych czynności

jak robić zdjęcia w domu

Codzienne rutynowe czynności często nie są doceniane. Warto uchwycić w kadrze np. czesanie włosów lub malowanie oczu. Takie z pozoru proste aktywności pokazują naturalne piękno i stają się świetną pamiątką, która uwiecznia naszą rutynę, która daje nam tyle spokoju. Uchwycenie bliskiej osoby w czasie układania włosów może stać się pięknym portretem, który warto zaprezentować na ODBITCE CYFROWEJ w ramce i postawić w sypialni.

Pobaw się ze światłem

Światło może zupełnie odmienić zdjęcie, dlatego warto bawić się efektami, jakie daje różne rozłożenie światła. Możesz robić zdjęcia z wykorzystaniem promieni słonecznych padających np. na kuchenny blat lub zapalić świece i w ich blasku sfotografować obiekt. Naturalne światło jest przyjacielem fotografa. Uchwycenie przedmiotów w blasku zachodzącego słońca jest magiczne. Ciekawe efekty daje również zatrzymanie na fotografii pierwszych porannych promieni słonecznych, które np. wpadają do sypialni przez żaluzje. Warto wykorzystywać również żarówki i bawić się z poświatą jaka od nich bije. Świetnym pomysłem na uchwycenie blasku są zbliżenia na ludzkie oko. W końcu powiedzenie, że ktoś ma iskry w oczach nie jest bezzasadne 😊

Odkryj fotogeniczne właściwości wody

jak robić zdjęcia w domu

Woda jest niesamowitym obiektem do fotografowania. Wystarczy, że przygotujesz sobie szklankę lub miskę wypełnioną płynem, wrzucisz tam przedmiot i uchwycisz moment. Rób zdjęcia różnych obiektów pod powierzchnią. Woda zniekształca kształty i doskonale gra ze światłem, co zachęca do eksperymentów z odbiciami i załamaniem światła. Woda jest bardzo fotogeniczna i odkrycie jej wielu obliczy przed obiektywem zajmie Ci na pewno trochę czasu, w którym będziesz się super bawić.

Baw się tym co widzisz w oknie

Okna w mieszkaniu to bardzo ciekawy element do fotografowania. Zwłaszcza w czasie deszczu. Krople deszczu na szybie lub para wodna są świetnym obiektem do utrwalenia. Takie artystyczne zdjęcia możesz wydrukować w formie FOTOPLAKATU i ozdobić nim np. sypialnię lub salon.

Fotografuj zwierzęta

Słodkie i kochane przez swoich właścicieli zwierzęta domowe są ulubionymi modelami fotografa. Zrobienie zdjęcia pupilowi w czasie drzemki lub zabawy jest niezwykle przyjemne, a zdjęcia nie tylko są urocze, ale również niejednokrotnie zabawne. Z fotografii warto wykonać CEWE FOTOKSIĄŻKĘ, która pokaże np. jak szybko urósł Twój mały szczeniak. Zerknij na kilka podpowiedzi, jak zrobić udane zdjęcie zwierzakowi tutaj.

Zachęcamy do odkrywania swojego domu na nowo i uwiecznianiu go na fotografiach. Wtedy utwierdzisz się w przekonaniu jak wyjątkowe jest to miejsce i ile jeszcze zakątków w nim czeka na odkrycie i oczywiście sfotografowanie 😊

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.