Jak zamówić zdjęcia online? [PORADNIK]

Dowiedz się jak zamówić zdjęcia przez Internet - blog CEWE
Czas czytania: 3 minuty

 

Era cyfrowa dała niezrównanie łatwy dostęp do wykonywania zdjęć, jednakże równocześnie ograniczyła liczbę drukowanych zdjęć. To błąd! Nic nie stoi na przeszkodzie, aby cieszenie się nowoczesnymi technologiami szło w parze z tradycyjnym wypełnianiem albumów rodzinnych papierowymi zdjęciami. Jak zamówić zdjęcia online?  Zapoznaj się z niniejszym poradnikiem, aby już dziś zacząć z łatwością tworzyć domową kolekcję odbitek.

Zamawianie zdjęć online – to proste!

            Aby cieszyć się znakomitej jakości odbitkami wykonanymi z Twoich ulubionych zdjęć cyfrowych, wystarczy tylko wykonać kilka prostych kroków. Przede wszystkim skorzystaj z kreatora online lub darmowej aplikacji CEWE Fotoświat, które pomogą Ci w zebraniu ulubionych zdjęć, dokonaniu drobnych korekt i zrealizowaniu zamówienia. Możesz tego dokonać zarówno korzystając z komputera, jak i urządzenia mobilnego (aplikacja CEWE Fotoświat dostępna jest dla systemów Windows, macOS, Linux, Android i iOS).

Możesz wybrać spośród wielu różnorodnych formatów zdjęć, tak aby dopasować odbitki do posiadanych ramek czy albumów. Masz także możliwość wyboru pomiędzy papierem Standard i Premium. W obu przypadkach gwarantują one świetną jakość. Pierwszy z nich jest polecany w przypadku większej liczby fotografii, gdy zależy Ci nieco na ograniczeniu kosztów przy jednoczesnym zachowaniu satysfakcji. Papier Premium to bezkompromisowa jakość dla Twoich najważniejszych kadrów.

Jak wywołać zdjęcia online Jak zamówić zdjęcia CEWE

Jak zamówić zdjęcia online? Wybierz format!

Czym się różni format klasyczny od oryginalnego?

Powyższe pytanie jest bardzo ważne i nie chodzi tutaj jedynie o terminologię. Niezależnie czy zamawiasz zdjęcia online czy za pomocą aplikacji CEWE Fotoświat będzie to pierwsza z kwestii, jaką należy rozstrzygnąć przy przygotowywaniu zamówienia. Nie obawiaj się – udzielenie odpowiedzi jest niezwykle proste.

Oryginalny format zdjęć oznacza, iż Twoja fotografia będzie miała zachowane własne proporcje. Twoja odbitka zostanie przygotowana tak, że określisz długość jedynie krótszego boku zdjęcia. Przykładowo decydując się na format 10 krótsza krawędź fotografii będzie miała dokładnie 10 cm, natomiast dłuższy bok zostanie dobrany tak, aby zachować proporcje i cały kadr pozostał niezmieniony.

Nieco inaczej ma się sytuacja w przypadku wybrania opcji klasycznego formatu zdjęć. To rozwiązanie zakłada przycięcie zdjęć (jeśli zachodzi taka konieczność, gdyż mają inne proporcje) do klasycznych formatów. Przykładowo jeżeli zdecydujesz się na odbitki 10×15, to Twoja fotografia zostanie skadrowana tak, aby zachowała proporcje 3:2. Jest to bardzo istotna kwestia, gdyż przykładowo większość smartfonów czy część bezlusterkowców (format Micro 4/3) udostępnia zdjęcia o proporcjach 4:3. W takiej sytuacji Twoje zdjęcie zostanie przykadrowane. Miejsca, które zostaną przycięte będą zaznaczone na czerwono w podglądzie załadowanych zdjęć.

Oryginalny format zdjęć jest przydatny wtedy, gdy przykładowo bardzo zależy Ci na zachowaniu wyjściowego kadru, a dodatkowo planujesz swoje zdjęcia np. wklejać do albumu metodą scrapbookingu. Klasyczny format sprawdzi się, gdy chcesz uzupełnić swój dotychczas zapełniany album kolejnym zdjęciami np. 10×15 cm. Obydwa rozwiązania mogą więc Ci się przydać, stąd bardzo ważne jest pamiętanie o tych możliwościach i ich rozróżnianie, aby uniknąć rozczarowań.

O czym jeszcze warto pamiętać podczas zamawiania zdjęć online?

Zarówno kreator dostępny na stronie CEWE, jak i oprogramowanie CEWE Fotoświat zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie uprościć proces zamawiania odbitek. Niemniej trzeba przy tym pamiętać, iż pliki zdjęciowe powinny charakteryzować się odpowiednią rozdzielczością i wymiarami. Zdjęcia pobierane z sieci lub z komunikatorów mogą czasami mieć zbytnio ograniczające parametry.

Nie musisz jednak martwić się o to, czy Twoje obrazy spełniają oczekiwania. Interfejs dostępny podczas zamawiania odbitek poinformuje Cię o tym, czy załadowane na serwer pliki mają właściwą charakterystykę. Przy każdej fotografii pojawi się ikonka. Zielona poinformuje Cię, że wszystko jest w porządku, żółta, że zdjęcia mogą być nieco gorszej jakości, natomiast czerwona gwarantuje bardzo słabą jakość. W drugim przypadku można spróbować wydrukować fotografie, gdy niestety nie dysponujesz innym plikiem, natomiast w przypadku czerwonej ikonki rezultaty z pewnością będą niesatysfakcjonujące.

Wywołując zdjęcia online w małych formatach większość plików da jednak bardzo dobrą jakość. Pamiętaj, że współczesny sprzęt oferuje zdjęcia o dużych rozdzielczościach, a i coraz szybsze serwery pozwalają na przesyłanie fotografii o wyższych rozmiarach.

CEWE pozwala także na wprowadzenie drobnych, automatycznych korekt do Twoich odbitek. Możesz skorzystać z funkcji optymalizacji  zdjęć, która poprawia ostrość, kolorystykę i kontrast, a dodatkowo przeprowadza korektę czerwonych oczu. Jeżeli chcesz, aby Twoje zdjęcia nie były w jakikolwiek sposób zmieniane, jeśli były już poddane obróbce graficznej lub są to skany, po prostu wyłącz tę funkcję.

 

 

 

Dodaj komentarz