Jak zaprojektować własny kalendarz krok po kroku ?

Posted on

CEWE FOTOKALENDARZ to znakomity pomysł na prezent. Możliwość samodzielnego zaplanowania jego wyglądu, pozwoli Ci na dostosowanie go do każdej okazji i charakterów obdarowywanych osób. Co więcej może rozpoczynać się od dowolnego miesiąca (np. tego, w którym przypadają urodziny jubilatów), tak więc nie ma konieczności oczekiwania z jego sprezentowaniem na koniec lub początek roku. Realizacja takiego projektu jest niezwykle prosta, w szczególności jeśli dobrze go zaplanujesz. Zajrzyj do tego artykułu, aby poznać kilka inspirujących pomysłów na kalendarze z własnym zdjęciem i dowiedzieć się, jak przygotowywać taki gadżet.

Fotokalendarz – dobry pomysł to połowa sukcesu

Kalendarze z własnym zdjęciem dają Ci niemal nieskończone możliwości tworzenia wyjątkowych prezentów. Przede wszystkim możesz skorzystać z kilku podstawowych wariantów –  kalendarza ściennego, biurkowego czy terminarzy (w formie terminarzy tygodniowych i rocznych). Oczywiście jak w przypadku wszystkich produktów CEWE to podstawowe kategorie dzielą się na wiele różnych typów fotoproduktów. I tak wśród kalendarzy, które możesz powiesić na ścianie znajdziesz m.in. te w formatach od A2 do A4, kwadratowe czy panoramiczne. Wśród tych stawianych na biurku możesz wybrać spośród formatu kwadratowego czy podłużnych prostokątnych. Z terminarzy warto wymienić chociażby kuchenne, rodzinne A3 czy w formie zeszytowej. Poza tym dostępne są wyjątkowe kalendarze adwentowe.

Jak widać bez przeszkód znajdziesz typ CEWE FOTOKALENDARZA, który będzie pasował do Twojego pomysłu. Możesz więc całkiem śmiało planować jego wygląd. Jeżeli planujesz prezent dla nastolatka, to postaw na swobodną oprawę i format A4, który świetnie wkomponuje się w przestrzeń nad biurkiem. W reprezentatywnych miejscach, takich jak np. lokal, w którym przyjmowani są klienci, świetnie będzie wyglądać panoramiczny kalendarz XXL. Jeśli foto prezent ma trafić do zapracowanego adresata, to z pewnością jemu lub jej przypadnie do gustu kalendarz biurkowy ze zdjęciami bliskich osób. Uruchom wyobraźnie i stwórz fotokalendarz dopasowany do każdej okoliczności.

CEWE FOTOKALENDARZE na Święta Bożego Narodzenia

Zajrzyj do poniższych artykułów, które będą pomocne w trakcie poszukiwania pomysłów na foto kalendarze:

Gdy masz już pomysł na fotokalendarz

Jeżeli już wiesz do kogo ma trafić CEWE FOTOKALENDARZ, masz pomysł jak powinien wyglądać i udało Ci się dobrać właściwy typ foto produktu, to dobrze jest poznać możliwości kreatora CEWE, który umożliwia realizację pomysłów. Fotokalendarz stworzysz za pomocą kreatora dostępnego online na stronie CEWE lub intuicyjnej aplikacji CEWE Fotoświat. Niezależnie, którą opcję realizacji swojego pomysłu wybierzesz, możesz pracować zarówno na komputerze, jak i urządzeniu mobilnym. Dzięki temu prace nad fotokalendarzem możesz zaplanować o dowolnym czasie w dowolnym miejscu. Rozsiądź się wygodnie na kanapie i uwolnij swój twórczy potencjał.

Następnym krokiem będzie zebranie zdjęć, które posłużą Ci do realizacji Twojego pomysłu. Kalendarze z własnymi zdjęciami dostępne są w orientacjach poziomych i pionowych. Zwróć więc uwagę jakiego formatu fotografie przeważają w Twojej kolekcji, aby ułatwić sobie projektowanie i móc skorzystać z ich pełnych rozmiarów. Kompromis mogą stanowić fotokalendarz o równych długościach boków.

Po uruchomienie kreatora konieczne pierwszym etapem będzie wybranie szablonu fotokalendarza. Każdy z typów fotogadżetu posiada kilkanaście ciekawych wariantów i układów. Twój kalendarz może zawierać dwanaście dużych fotografii, które będą wypełniać każdą ze stron z danym miesiącem lub kilkanaście fotografii w różnorodny sposób zapełniające poszczególne karty. Kreator CEWE daje bardzo dużo możliwości także w zakresie doboru kolorystyki fotokalendarza, tak więc z łatwością dopasujesz go do Twojego pomysłu.

Jak dobrać zdjęcia do fotokalendarza?

Wybór fotografii zależy przede wszystkim od Twojego projektu. Przykładowo zbierz najciekawsze zdjęcia z pierwszego roku życia dziecka i skomponuj prezent z okazji pierwszych urodzin pociechy. Wybierz najpiękniejsze ujęcia pokazujące zachwycające chwile małżeńskiej pary i przygotuj dla niej CEWE FOTOKALENDARZ sprezentowany z okazji rocznicy ślubu. Jeżeli wiesz już, jakie zdjęcia chcesz wykorzysta, wystarczy załadować je do galerii w kreatorze CEWE.

Oprogramowanie CEWE podpowie Ci, czy Twoje fotografie charakteryzują się właściwą jakością, która pozwoli na wydrukowanie kalendarza z własnym zdjęciem w odpowiedniej jakości. Proste komunikaty oparte o trzy emotikony umożliwiają łatwe zorientowanie się, czy projekt będzie satysfakcjonujący.

Fotokalendarz może stanowić bardzo funkcjonalną formę mini galerii sztuki. Jeżeli interesujesz się fotografią, to z pewnością masz wiele swoich ulubionych kadrów, które z radością zaprezentujesz na ścianie. Wysokiej jakości druk kalendarzy z własnym zdjęciem pozwala na właściwe zaprezentowanie Twoich prac. Jeżeli pasjonuje Cię fotografia krajobrazowa, to kalendarz ścienny XXL Panorama umożliwi ukazanie pięknych, rozległych pejzaży.

 

 

6 Replies to “Jak zaprojektować własny kalendarz krok po kroku ?”

  1. Własnie pracuję nad kalendarzem Cewe- dodawanie zdjęć czy zmiana ustawień są bardzo intuicyjne i proste. Ale co zrobić, aby w kalendarzu pojawiły się dni wolne od pracy, czyli krótko mówiąc święta? Nie ma o tym w artykule ani słowa, a przyznam się że spodziewałam się tu takiej informacji.

    1. Witaj, dziękujemy za komentarz 🙂 Jeśli tworzysz swój fotokalendarz w CEWE FOTOŚWIECIE, to na etapie wyboru szablonu kalendarza możesz zaznaczyć opcję „Święta/ferie szkolne”. Wtedy pojawią się wszystkie dni świąteczne. Proszę daj znać, jeśli masz jakieś pytania lub problemy.

    1. Witaj, bardzo dobre pytanie 🙂 po wejściu na stronę CEWE do sekcji fotokalendarzy ściennych, należy kliknąć czerwony przycisk ‚utwórz teraz’. Następnie zobaczysz okienko z szablonami kalendarzy. Produkty, do których można dodać własne święta i daty oznaczone są małą ikonką kalendarza. Gdy już projektujesz kalendarz na wybranym szablonie, wystarczy że przejdziesz do miesiąca, w którym chcesz dodać własną datę. Należy kliknąć na dany dzień, a okienko do wpisania ważnego dla Ciebie wydarzenia otworzy się.

  2. Jak na dwóch różnych projektach kalendarza dodać różne święta własne? Mam już jeden projekt kalendarza zapisany, ale gdy robie drugi projekt daty przenoszą się z wcześniejszego projektu, kiedy je modyfikuje, zmieniają się na obu projektach.

    1. Pani Magdo zachęcamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta. Nasi Doradcy posiadają najwyższe kwalifikacje. Mają duże doświadczenie zdobywane przez lata efektywnej pracy w naszej firmie i ogromny zasób wiedzy o CEWE Fotoproduktach. Na pewno udzielą Pani informacji, dzięki którym będzie Pani zadowolona ze swojego projektu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.