Jak zaskoczyć rodzinę świątecznymi prezentami?

Posted on

Święta Bożego Narodzenia to czas tradycji i ciepła… mimo zimy. Kojarzymy je bowiem z rodzinnymi spotkaniami i pozytywnymi niespodziankami w postaci prezentów. Z kolei w sferze wiary, to chrześcijańskie obchody upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Zaskocz bliskich nie tylko szczyptą wiedzy o historii Świąt, ale i prezentami – pomożemy Ci w obu sprawach.

Trochę historii Świąt

Tradycja obchodów Świąt Bożego Narodzenia oczywiście dotyczy nie tylko Polski, ale wielu krajów na całym świecie. Jednak w każdym państwie panują nieco odmienne tradycje i zwyczaje świąteczne – ustrojona choinka i znajdujące się pod nią prezenty są niejako stałym elementem kulturowym i uniwersalnym symbolem. Jej ubieranie, a właściwie przystrajanie, to przecież coś bez czego nie mogą odbyć się Święta… Choinka trafiła do polskich domów w XIX wieku z Niemiec. Wcześniej w pod sufitem wieszano podłaźniczkę, czyli barwnie ozdobioną gałązkę drzewa iglastego. Umieszczano na niej ozdoby ze słomy, wstążki, orzechy, jabłka, pierniczki i ciasteczka. Stanowiły one zalążek późniejszych prezentów, gdyż częstowano nimi przybyłych gości.

Ubieranie choinki miało korzenie pogańskie i było rytuałem mającym zapewnić ludziom bezpieczeństwo i dostatek. Natomiast według wierzeń ludowych, drzewko iglaste uważane jest za symbol życia, odradzania się, a zieleń symbolizuje narodziny życia i witalność.

Skąd wziął się Święty Mikołaj?

Czyli prezenty i ich dostarczyciel. Święty Mikołaj początkowo związany był tylko z obchodzonymi 6 grudnia Mikołajkami – w końcu zastąpił jednak świąteczne Dzieciątko. W popkulturze wizerunek brodacza w czerwieni utrwalił nam znany na całym świecie koncern Coca – Cola i tak widzimy go po dziś dzień. Dokładnie rozprzestrzenił go Amerykanin, specjalista ds. reklamy – Haddon Sundblom. Inspirował się pewnym wierszem (autor Clement C. Moore) i rysunkami (Thomas Nest w „Harper’s” 1869-1880). Pierwszym modelem, który występował w reklamach w TV był emerytowany oficer armii USA – Lou Prentiss. A w Polsce? W Polsce, zależnie od regionu, prezenty przynoszą różne postacie: Gwiazdor, Dziadek Mróz, Aniołek oraz Dzieciątko. Ciekawostki? Zaskocz nimi bliskich podczas Świąt.

fotoksiążka na święta

Rodzinne obrzędy i oczekiwanie

Ubieranie choinki, często z w towarzystwie najmłodszych domowników, to jedna z najpiękniejszych tradycji świątecznych. Trudno wyobrazić sobie Święta bez tradycyjnego zielonego drzewka mieniącego kolorowymi światełkami, z błyszczącymi bombkami i własnoręcznie wykonanymi ozdobami z bibułki, słomek, kolorowych papierków i misternie posklejanych łańcuchów. Niektórzy ozdabiają też choinki zdjęciami.

Samą wigilię poprzedzają długie przygotowania, a przyrządzanie tradycyjnych potraw, wśród których nie może zabraknąć karpia czy barszczu z uszkami, to coś na co czekamy cały rok. Oczywiście w zależności od regionu potrawy wigilijne są dość zróżnicowane. Natomiast wszędzie dajemy sobie prezenty – może warto zrobić coś samodzielnie skoro okazja jest tak wyjątkowa?

Prezent na Święta – CEWE FOTOKSIĄŻKA – idealna pamiątka dla najbliższych

fotoksiążka majewskiej

W tym szczególnym okresie każdy chciałby podarować swoim najbliższym coś wyjątkowego. Właśnie dlatego podsuwamy pomysł stworzenia Fotoksiążki rodzinnej z fotografiami najbliższych osób, która byłaby niejako kalendarium rodowym. Wspólnie przejrzycie ją podczas Świąt, powspominacie, a pozytywne wzruszenie dodatkowo „rozruszają się dodatkowo”. Np. bohaterka naszych spotów stworzyła też CEWE FOTOKSIĄŻKĘ z kolędami.

Na pewno wyboru zdjęć do fotoksiążki świątecznej nie należy odkładać na ostatnią chwilę. Przy selekcji można się kierować chronologią ich powstawania lub przemyśleć dowolny motyw przewodni – rok całej rodziny, poszczególnych jej członków lub inny Twój pomysł na opowieść pisaną zdjęciami. Bożonarodzeniowa kronika będzie hitem i taką radością w prezencie.

fotoksiążka na prezent

Prezenty pod choinkę dla najmłodszych?

CEWE FOTOPREZENTY to też upominki dla najmłodszych. Większy lub mniejszy kubeczek z własnym zdjęciem, t-shirt z nadrukiem umorusanej buźki dziecka lub ulubionego zespołu albo etui na smartfon z własną podobizną. Hitem są też puzzle z dowolnego zdjęcia.

puzzle ze zdjęciem

świąteczne prezenty

Propozycji na prezent świąteczny jest mnóstwo, ale podstawą zawsze jest jakaś Twoja fotografia, trochę kreatywności we współpracy z CEWE FOTOPRODUKTAMI.

Praktyczne i ozdobne prezenty świąteczne dla całej rodziny

CEWE FOTOKALENDARZ może być świątecznym prezentem dla całej rodzinki, od najstarszych jej członków do najmłodszych. Możesz przygotować go zupełnie samodzielnie dzięki CEWE. Jego tematyka, tak jak fotoksiążka, może się być dowolna – wszystko zależy od Twojego pomysłu, zdjęć i adresata takiego prezentu.

A kiedy zabłyśnie pierwsza gwiazdka …

Piękne, gustowne opakowania, kolorowe torebki ze świątecznym motywem, misternie ułożone paczki i paczuszki pod zieloną błyskającą lampkami choinką oraz uśmiech na twarzy obdarowanego Fotoprezentem. Czy zaskoczysz rodzinę świątecznymi podarunkami i ciekawostkami?

One Reply to “Jak zaskoczyć rodzinę świątecznymi prezentami?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.