Jak zrobić zdjęcia dzieciom? Idealne letnie kadry

Lato to najlepszy czas by spotkać się ze znajomymi, rodziną, przyjaciółmi. A skoro wszyscy są razem, to czas wyciągnąć aparat i złapać te magiczne chwile. Magia zdjęć tkwi w tym, że chętnie wracamy nawet do kadrów, które dobrze znamy. Więc pobaw się w czarodzieja i stwórz piękne fotografie najmłodszym.  Podpowiadamy, jak zrobić zdjęcia dzieciom, aby uśmiech na Twojej twarzy pojawiał się zawsze wtedy, gdy na nie spojrzysz. 

Narodziny dziecka to jeden z najważniejszych momentów w życiu człowieka. Pojawienie się maleństwa wiele zmienia w codziennym funkcjonowaniu rodziny, ale także pozwala doświadczyć niezapomnianych chwil takich jak pierwszy uśmiech, kąpiel lub drzemka pociechy w domu. Są to niezwykle intymne i wypełnione miłością momenty, które chcesz zachować w swojej pamięci na całe życie, dlatego w takich chwilach sięgasz po aparat i uwieczniasz je na obrazku. Pojawienie się dziecka w domu zdecydowanie zwiększa liczbę wykonywanych fotografii.  Wszystkie letnie spotkania z bliskimi obfitują w fotografie. Każdy z przyjaciół, czy rodziny chce mieć zdjęcie z maleństwem. Lub uwiecznić jakiś słodki moment z bobasem w roli głównej. Chwytamy te chwile, by je zapamiętać. W końcu dzieci tak szybką rosną, A my chcemy mieć wystarczająco fotografii, by utrwalić każdy z wyjątkowy etap w ich życiu. Podpowiadamy, jak robić zdjęcia dzieciom.

Najpiękniejsze zdjęcia powstają latem

jak zrobić zdjęcia dzieciom

Słońce. Jego promienie tworzą wyjątkowe obrazy światłem w domu. Wyjątkowa sceneria, która może posłużyć jako najpiękniejsze studio fotograficzne.  W tej przestrzeni dziecko czuje się bezpiecznie, jest zrelaksowane i chętne do zabawy, którą możesz uwiecznić na swoim aparacie. To również miejsce, w którym w odróżnieniu od studia fotograficznego, powstają spontaniczne i naturalne zdjęcia. Możesz uwiecznić jak maluch z radością pluska się w wodzie, lub gdy śmieje się w ramionach dziadka. To również miejsce, w którym spotykacie się ze znajomymi i przyjaciółmi – warto to wykorzystać i uchwycić maluszka w objęciach przyjaciółki ze szkolnej ławki. Niemowlak w domu ma do dyspozycji również swoje ulubione zabawki, które również warto uchwycić na zdjęciach, a później wywołać je na CEWE ODBITKACH CYFROWYCH, aby cieszyły oko przez wiele lat.

Wykorzystaj funkcje smartfona

jak zrobić zdjęcia dzieciom

Co jest najtrudniejsze w robieniu zdjęć najmłodszym? Oczywiście ich ruchliwość i aktywność. Zdjęcia z najlepszą rozdzielczością i głębią ostrości zrobisz lustrzanką, jednak w przypadku fotografowania dzieci, warto też używać smartfonów. Ich zaletą jest to, że są po prostu pod ręką, a aparaty w tym sprzęcie są coraz lepsze. Pobaw się funkcjami takimi jak tryb portretowy lub sportowy.  Dzieci są ciągle w ruchu i mają mnóstwo pomysłów, dlatego ważne jest szybkie reagowanie i “łapanie” tych momentów, w którym maluch słodko się uśmiecha, myśli lub znalazł się w śmiesznej pozycji. Idealną fotografię zrobisz, używając funkcji obrazu seryjnego. Kilka lub kilkanaście zdjęć z rzędu ułatwi uwiecznienie perfekcyjnego zdjęcia, z którego będziesz się śmiał z rodziną po latach.

Jak zrobić zdjęcia dzieciom? Nieoceniona rola perspektywy

obraz ze zdjęciem

Perspektywa potrafi odmienić zdjęcie i ukazać jego zupełnie nowe oblicze. W kontekście fotografowania maluchów warto włożyć w zrobienie zdjęcia trochę wysiłku fizycznego. Przejdź do poziomu oczu dziecka, kucając lub kładąc się na brzuchu. Warto też robić zdjęcia z bliska. Zbliżenia na stopy i dłonie możesz uchwycić w czasie drzemki najmłodszego członka rodziny. Świetnie wygląda również zdjęcie, które zestawia duży i mały element np. rączka niemowlaka oplatająca palec taty. Takie fotografie warto wywołać na CEWE FOTOOBRAZIE, duży format podkreśli każdy detal i ozdobi mieszkanie.

Wykorzystaj zrobione przez siebie zdjęcia z CEWE

cewe fotoksiążka

Zdjęcia dzieci to świetna pamiątka. Warto je przechowywać w pięknej formie. Świetnym pomysłem jest stworzenie CEWE FOTOKSIĄŻKI, w której pokażesz jak Twój maluch się rozwija, zwłaszcza w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy. To czas, kiedy Twój niemowlak co chwilę uczy się czegoś nowego. Dzięki CEWE FOTOKSIĄŻCE w formie Kroniki z pierwszego roku pokażesz różne etapy rozwoju.  Możesz umieścić tam nie tylko zdjęcia i opisy, lecz także filmy, dzięki wstawieniu kodu QR.

 

jak zrobić zdjęcia dzieciom

Słodkich zdjęć maluszków nigdy za dużo. Warto je zachować i wydrukować w pięknej formie, aby cieszyć się nimi każdego dnia. W końcu dzieci tak szybko rosną…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.