Pomysły na kreatywną zabawę z dzieckiem

Wyobraźnia dziecka to jedna z piękniejszych rzeczy, jakie rodzic może obserwować u swojej pociechy. Pomysłowość i oryginalność nieraz nas zaskakują, bawią i uczą patrzenia na codzienność z wielu perspektyw. Tę piękną cechę warto pielęgnować w najmłodszych i wspierać ich rozwój również w czasie zabawy. Kreatywnie spędzony czas z dzieckiem to dla niego rozrywka. Poznaj nasze propozycje.

Dzieci przez pierwsze kilka lat swojego życia intensywnie poznają otoczenie oraz rzeczywistość, która ich otacza. Bardzo szybko się uczą i rozwijają swoje umiejętności. Szacuje się, że maluch uczy się nowego słowa mniej więcej co dwie godziny. Jego świat bardzo szybko się rozszerza również dzięki wyobraźni i naturalnej ciekawości. Ile to razy Twoja pociecha przyglądała się z zaciekawieniem np. książeczce z obrazkami? Te dwie cechy warto pielęgnować w młodym człowieku. Kreatywna zabawa nie tylko pozytywnie wpłynie na jego rozwój, ale także pogłębi waszą emocjonalną więź. Zobacz, jak ciekawie możesz spędzić czas ze swoim maluszkiem. Dużo uśmiechów i zabawy gwarantowane.

Wspólne popołudnie z PUZZLAMI

zabawa z dzieckiem

Układanie puzzli to jedna z ulubionych zabaw dzieci i rodziców. Uczy logicznego myślenia, rozwija umiejętność skupienia się na danej czynności, a także wykorzystuje jeden z atutów malucha, czyli wyobraźnię. Dostarcza wiele rozrywki i pozwala na wspólne sprostanie zadaniu. To pokazuje maluchowi, że może na Ciebie liczyć, ma pewność, że w razie kłopotów mu pomożesz, a jednocześnie ufasz w jego umiejętności. Postaw na PUZZLE z własnym zdjęciem. Razem z dzieckiem wybierzcie np. ulubioną fotografię Waszego pupila, dzięki temu układanka zyska bardziej osobisty charakter, a w czasie zabawy będziecie mogli rozmawiać np. na temat wychowania zwierząt i przypominać sobie anegdoty związane z Waszym zwierzakiem.

Ćwiczenie pamięci

zabawa z dzieckiem

Ćwiczenie pamięci to świetna zabawa, która zdecydowanie ułatwi późniejszą naukę do szkolnego sprawdzianu. Gra pamięciowa wprowadza również odrobinę rywalizacji, przez co jest ciekawa dla dzieci. FOTO MEMO to świetna rozrywka na weekendowe popołudnie dla całej rodziny. Gra z własnymi zdjęciami może być również waszą podróżą w czasie. Możesz spróbować stworzyć FOTO MEMO z fotografiami z waszych podróży, dzięki temu utrwalicie dziecku miejsca, które odwiedziliście oraz powspominacie przyjemne chwile. Ciekawe kto z Was ma najlepszą pamięć?

Nauka poprzez zabawę

zabawa z dzieckiem

Czas poświęcony na zabawę to duża część dnia dziecka. Warto pokazywać, że poprzez zabawę można się również wiele nauczyć. Bardzo ważnym etapem rozwoju jest nauka mówienia i zapamiętywania wyrazów. Dzieci do pierwszego roku życia rozumieją aż 70 słów, jednak potrafią powiedzieć tylko część z nich. Warto wspomagać ten rozwój pokazując dzieciom zdjęcia bliskich. CEWE FOTOKSIĄŻKA Kids ma zaokrąglone rogi, co zapewnia maluchom bezpieczeństwo w czasie zabawy. Stwórz fotoksiążkę ze zdjęciami dziecka, dziadków, rodziców, rodzeństwa, zwierzaka i podpisz je, aby maluch utrwalał sobie w głowie jak wygląda babcia i wyraz ją opisujący.

Wspólne liczenie i rozpoznawanie kolorów

zabawa z dzieckiem

ODBITKI CYFROWE to świetna pomoc edukacyjna. Przypomina dziecku o miłych chwilach np. wspólnych wakacjach, a zarazem mogą posłużyć jako rekwizyt do zabawy i nauki kolorów i matematyki. Poproś dziecko, aby np. wskazało wszystkie zdjęcia, na których jest tata lub powiedziało ile osób znajduje się na fotografii oraz kto na zdjęciu ma białą sukienkę. Malec nawet nie zauważy, że się uczy, a sama zabawa da mu dużo radości.

Ulubiona zabawka z dzieciństwa

zabawa z dzieckiem

Jeśli ktoś zapyta Cię o Twoją ulubioną zabawkę z dzieciństwa, to pewnie odpowiesz, że był nią któryś z Twoich pluszaków. Zadbaj o to, aby Twoje dziecko również miało takie wspomnienia i przygotuj dla niego MISIA, RENIFERA lub KRÓLIKA z własnym zdjęciem. Twój maluch go pokocha i będzie czuł się bezpiecznie, gdy będzie obok. Zabawa z pluszakiem stwarza wiele możliwości, warto wykorzystać wyobraźnię, której dzieciom nie brakuje.

Wspólna zabawa z dzieckiem to świetny sposób na budowanie więzi i zaufania, a także rozrywka i relaks. Zadbaj, aby te chwile miały niezwykle osobisty charakter i były jednymi z ulubionych wspomnień malucha w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.