Kronika roczna, czyli 12 miesięcy wspomnień z CEWE FOTOKSIĄŻKĄ

fotoksiążka kronika roczna

„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy.” – jak pisała Wiesław Szymborska. Tak jak ona tworzyła  niezapomniane dzieła, tak i Ty możesz wykreować coś wyjątkowego, coś co zatrzyma czas. Nie musisz być wyjątkowo uzdolniony, aby tworzyć. Czasem wystarczą chęci. Przecież zrobienie CEWE FOTOKSIĄŻKI nie jest trudne, a jednocześnie dostarcza mnóstwa satysfakcji. Tym razem opowiemy Ci o pomyśle na tzw. Kronikę roczną.

Zachowaj najpiękniejsze wspomnienia z minionych miesięcy

Nastał rok 2019. Odpoczęliście po rodzinnych świętach i szalonym sylwestrze. Masz pewne postanowienia, plany, wnioski. Czas płynie coraz szybciej, a my, mimo że pełni zapału do nowych działań, jeszcze oglądamy się za siebie, a to sprzyja tworzeniu pewnych… podsumowań. Jak więc opisać swój poprzedni rok? Chcesz przecież pamiętać tylko te najlepsze chwile. Zapewne masz setki zdjęć i te najlepsze chcesz ubrać w całość. Chcesz stworzyć CEWE FOTOKSIĄŻKĘ roczną.

album rodzinny

Pomysłom sprzyjają spotkania z dawno niewidzianymi znajomymi czy rodziną. Może zdjęcia do kroniki rocznej wybierzecie wspólnie? Na ogół obiecujesz sobie uporządkowanie fotografii, ale zdarza Ci się brak dostatecznej motywacji. Tyle folderów na komputerze, na smartfonie, a to przecież tylko i aż 12 minionych miesięcy. Najlepiej po prostu wybierać te niepowtarzalne chwile – zgodnie z sentencją Heraklita „Panta rhei” wyrażającej przekonanie o braku stałości w świecie i o tym, że wszystko wokół nas się zmienia. „Dwa razy do tej samej rzeki nie wejdziesz”.

Odszedł ktoś bliski, pojawił się nowy członek rodziny, zrealizowaliśmy podróż swojego życia albo wszystko wokoło uległo zmianie. Pomyśl, wybierz i rozplanuj swoją pamiątkę, która cieszyć Cię będzie wiele lat.

Które momenty są warte uwiecznienia w fotoksiążce?

„Trwaj chwilo, jesteś piękna” – słowa Fausta na pewno byłyby inspiracją dla wyborów osób fotografujących. Dobrze jest zaprojektować fotoksiążkę z chronologicznym ciągiem zdarzeń, najlepiej na miesiące. Można również zastanowić się nad motywem, który będzie łączył poszczególne kadry lub po prostu CEWE FOTOKSIĄŻKA będzie fotograficznym zapisem różnych, ważnych dla Ciebie wydarzeń – takim pamiętnikiem rodzinnym. Najbardziej popularnymi tematami są wakacyjne wojaże, ale pewnie nikt ciągle nie podróżuje. Uroczystości rodzinnych może być naturalnie nieco więcej, ale wtedy fotografie najczęściej tych samych osób muszą być ciekawie dobrane, aby ich oglądanie nie stało się po prostu nudne.

roczna kronika fotoksiążkowa

Bardzo osobistym tematem jest historia Twoich uczuć, związku lub narodzin potomstwa. Pamiętaj, że CEWE FOTOKSIĄŻKA w postaci kroniki rocznej może opowiadać o Tobie lub o kimś bliskim – np. dziecku (Pierwszy rok Leona, Pierwszy rok Matyldy). A może ktoś zechce udokumentować wydarzenie związane z pracą zawodową, pokazać co stworzył, osiągnął w minionych miesiącach? Droga wolna, to Twoja pamiątka więc Ty decydujesz co chcesz uwiecznić.

Niektórzy zbierają fotograficzną relację z… budowy. Mamy tu na myśli czas, gdy remontujesz mieszkanie lub wręcz budujesz dom. Uwieczniasz postępy, zmiany i emocje swoje lub bliskich. Rzadziej autorami zdjęć są najmłodsi członkowie rodziny, ale fotografia wykonana przez małą Martę jest naprawdę wyjątkowa. Jeśli zrobi ich więcej to zbierz takie zdjęcia i daj małej artystce prezent w postaci CEWE FOTOKSIĄŻKI z jej dziełem. Na taki mały album idealnie nada się nasz nowy format, czyli CEWE FOTOKSIĄŻKA Dziecięca z kartkami, których dziecko nie da rady podrzeć i łatwo będzie mu przewracać grube strony.

Musicie również zdecydować czy taka fotoksiążka roczna będzie przeznaczona przede wszystkim dla Was, czy będzie mała więcej odbiorców. Wspominaliśmy o tym, że zdjęcia możecie wybrać wspólnie, a potem ktoś najbardziej kreatyny może z tego stworzyć fotoksiążkową pamiątkę dla najbliższych .

Wystarczy pomysł i chęć. Twój rok z CEWE FOTOKSIĄŻKĄ

Już podjęliście decyzję, że przewodnim tematem będzie codzienne życie rodzinne? Autorami będą wszyscy domownicy, którzy dokonają wyboru fotografii, wykorzystując zawartość komputera, tabletów i własnych smartfonów. Każdy przekaże swoje zdjęcia do wspólnej puli i projektujcie krok po kroku w programie CEWE FOTOŚWIAT.

Czasami nie chodzi o jakość samego zdjęcia, ale o to co taka fotografia przywołuje. Np. zdjęcie pierwszej laurki z nieforemnym podpisem Staszka – dla taty czy pierwszy rysunek małej Zuzi. Kto wykonał takie fotografie? Tego nikt już nie pamięta. To przykłady, ale z życie wzięte. Do zdjęć wykonanych smartfonem, które są przecież niższej rozdzielczości, najlepiej nadadzą się mniejsze formaty CEWE FOTOKSIĄŻEK. Np. kieszonkowa Panorama.  Do kronik rocznych polecamy jednak nasze większe formaty jak XL czy XXL Panorama.

fotoksiążka kronika roczna

Kronikę roczną można tworzyć w styczniu, w lutym, póki jeszcze mamy ten noworoczny zapał lub też działamy systematycznie, miesiąc po miesiącu. W sumie nie chcesz, aby coś miłego Ci umknęło. Kolekcjonuj wspomnienia dla siebie lub na prezent dla bliskich – na ten zawsze znajdzie się okazja.

Udostępnij artykuł na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *