Zgromadź wspomnienia w kronice rocznej – podpowiadamy jak ją wykonać

Posted on

Przełom roku to czas zarówno podsumowań, jak i wielkich nadziei związanych z kolejnymi dwunastoma miesiącami. Aby dobrze zamknąć stary rok i z powodzeniem wkroczyć w nowy, warto wykonać kronikę rodzinną, która pomoże docenić momenty, które przyniósł mijający okres, pozwalając tym samym pamiętać o tym każdego dnia. Wykorzystaj więc CEWE FOTOKSIĄŻKĘ, aby przygotować piękną publikację, ukazująca najważniejsze chwile z minionego roku. W tym artykule znajdziesz przydatne informacje, jak stworzyć taką kronikę.

Jak zabrać się do przygotowania kroniki rodzinnej?

W obliczu ogromnej liczby powstających codziennie zdjęć, największym wyzwaniem może być wyselekcjonowanie najważniejszych fotografii z danego roku. Właśnie dlatego CEWE FOTOKSIĄŻKA oferuje bardzo dużą objętość (taka publikacja może mieć nawet 178 stron). Nie musisz więc rezygnować z ulubionych zdjęć – zmieść je wszystkie w kronice rodzinnej.

Rzecz jasna czasami nawet operując tak dużą ilością miejsca na ulubione fotografie, wciąż trzeba z kilku zrezygnować. Podczas selekcji staraj się więc nie powielać tych samych motywów. Częstym błędem jest umieszczanie w książce kilku zdjęć z tego samego wydarzenia, niekiedy wręcz różniących się tylko drobnymi szczegółami. Zastanów się, które z obrazów z danej imprezy stanowi jej podsumowanie czy ukazuje najważniejsze wydarzenie. Staraj się streszczać swoją opowieść, przy jednoczesnym skupianiu na tym, co najważniejsze. Dzięki temu oglądający Twoją kronikę rodzinną (i w tym również Ty) będą zainteresowani przejrzeniem jej w całości i nie zaczną się nudzić przy żadnej ze stron.

Kronika rodzinna nie musi wyglądać niczym szczegółowe sprawozdanie. Z jednej strony możesz pomijać w niej niektóre wątki, a z drugiej poświęcać większą uwagę temu, co było szczególnie ważne czy wyjątkowo zapadło w pamięci. Jeśli w poprzednim roku w Twojej rodzinie miało miejsce ważne wydarzenie, takie jak np. ślub czy narodziny nowego potomka, to z pewnością fotografie pokazujące te momenty wypełnią większą liczbę kart.

CEWE FOTOKSIĄŻKA jako kronika rodzinna

CEWE FOTOKSIĄŻKA – idealny sposób na stworzenie kroniki rocznej

Realizowanie kroniki rodzinnej będzie dla Ciebie świetną zabawą. Wszystko za sprawą intuicyjnego i przyjaznego oprogramowania CEWE FOTOŚWIAT. Pozwala ona na dostosowanie niemal każdego elementu Twojej CEWE FOTOKSIĄŻKI, dzięki czemu z pewnością jej wygląd będzie odpowiadał charakterowi Twojej rodziny. Uzupełnij kronikę nie tylko ulubionymi zdjęciami, ale również interesującymi clipartami, pięknymi tłami i ramkami oraz ciekawymi napisami wykonanymi stylowymi krojami pisma. Te dodatki doskonale uzupełnią Twoją historię i pozwolą przyciągnąć uwagę wertujących kronikę rodzinną. Jednocześnie dzięki nim uzupełnisz opowieść tak, że nawet po wielu latach będzie możliwe poznanie wszystkich szczegółów przedstawianych wydarzeń.

Do stworzenia kroniki rodzinnej nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności z zakresu projektowania graficznego. Po prostu otwórz aplikację CEWE FOTOŚWIAT i rozpocznij zabawę. Uruchom wyobraźnię i skup się na opowiadanej historii. Interfejs użytkownika jest bardzo prosty i intuicyjny, dzięki czemu już przy pierwszym kontakcie z oprogramowaniem z łatwością odnajdziesz się we wszystkich funkcjach. Tworzenie kroniki rodzinnej w formie fotoksiążki będzie dla Ciebie czystą przyjemnością, która dodatkowo pozwoli ponownie przeżyć najpiękniejsze chwile, nie tylko podczas jej oglądania.

Pomysły na kronikę rodzinną

Tak jak zostało to już wspomniane, CEWE FOTOKSIĄŻKĘ dopasujesz niemal do każdego pomysłu. Nie ma znaczenia czy lubicie aktywnie spędzać czas czy leniuchować, a także czy jesteście typami domatorów czy raczej często odwiedzacie krewnych w różnych zakątkach świata. Z łatwością uzupełnisz Waszą rodzinną historię estetycznymi dodatkami, które podkreślą jej charakter. Co więcej, możesz nie tylko zadbać o odpowiednie akcenty w całej kronice, lecz dopasować poszczególne strony. Każda z rozkładówek może być mini historią i osobnym mini światem.

Różnorodność formatów CEWE FOTOKSIĄŻKI umożliwia stworzenie zarówno małych, kieszonkowych publikacji, jak i bardzo dużych w formacie XL. Wybór zależy oczywiście od Twoich upodobań i kwestii praktycznych. Duże formaty zdecydowanie łatwiej oglądać całą rodziną, za to mniejsze publikacje są bardziej poręczne i oszczędzają miejsce na półce. Dodatkowo, łatwiej jest wykonać kilka tomików, które będą gromadzić zdjęcia z różnych okresów danego roku.

Jeśli miniony rok stał pod znakiem podróży, to do stworzenie kroniki rodzinnej świetnie sprawdzi się format panoramiczny. Do dyspozycji masz różne rozmiary – od kieszonkowego po XXL. Z drugiej strony jeśli w okresie ostatnich dwunastu miesięcy zdarzyło Ci się wykonać dużo portretów (np. w Waszej rodzinie pojawiła się nowa osoba), to idealny będzie format pionowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.