Odmień mieszkanie na wiosnę

Posted on

Wiosenne porządki i związane z nimi odświeżenie mieszkania nie musi dotyczyć jedynie odkurzania, trzepania dywanów czy mycia okien. To także idealny moment, aby odmienić wnętrza i ich aranżacje. Świetnym sposobem na to jest stworzenie wysokiej jakości foto plakatów i fotoobrazów. Dzięki nim, efekt jest natychmiastowy, a co więcej możesz je dopasować do każdego wystroju i swojego stylu. Poznaj więc różne sposoby na wykorzystanie fotograficznych dekoracji ściennych w celu odmiany mieszkania na wiosnę.

Fotoobrazy i fotoplakaty z naturalnych materiałów

Wiosna to czas, gdy natura pokazuje swoje najpiękniejsze oblicze. Aby wprowadzić ten klimat do swojego mieszkania skorzystaj z opcji wydruków zdjęć na naturalnych lub utrzymanych w takiej stylistyce materiałach. Jeśli lubisz takie dodatki do wnętrz, to przede wszystkim pewnie zainteresuje Cię zdjęcie na drewnie. Taki wydruk wielkoformatowy wprowadzi do pomieszczenia naturalną atmosferę. Zdjęcia na drewnie świetnie nadają się do pomieszczeń utrzymanych w rustykalnym bądź ekologicznym stylu.

Po naniesieniu na drewno zdjęcia wciąż możesz cieszyć się jego naturalną fakturą. Dzięki temu taki wydruk przywołuje motyw natury i najlepiej prezentują się na nim zdjęcia pejzażowe bądź sesje realizowane w plenerze. Zaplanuj wspólne wykonywanie sobie zdjęć na łonie natury, a następnie przenieś je na drewniane podłoże. Będzie to nie tylko niezapomniana pamiątka, ale również świetnie spędzony czas.

Innym sposobem drukowania zdjęć wielkoformatowych, które kojarzą się z naturą i wiosennym klimatem, jest wykorzystanie obrazów na płótnie. Materiał jest naciągany na drewnianą ramę i jednocześnie przywodzi na myśl malarstwo. To nada fotografiom lekkość, która będzie roztaczała się w Twoim pomieszczeniu. To kolejny świetny pomysł na odmienienie wnętrza na wiosnę.

Fotoplakaty – łatwy sposób na częstą zmianę wystroju

Wiosna ma wiele oblicz – od pierwszych dni przedwiośnia, gdy z dziecięcą radością odkrywamy na drzewach pąki po późny maj, gdy powoli wszystko już przekwita i zielone trawy przygotowują się na letnie upały. Jeżeli tak jak natura nie lubisz nudy i stale chcesz odmieniać swoje wnętrze, a jednocześnie chcesz oszczędzić swój budżet, to doskonałym pomysłem będzie wykonywanie fotoplakatów.

Fotoplakaty to wysokiej jakości fotografie drukowane bezpośrednio na papierze fotograficznym. Możesz więc je przykleić np. na drzwi dużej szafy (tutaj w szczególności sprawdzi się plakat samoprzylepny), ale bez przeszkód możesz je także umieścić w ramie (np. w formie plakatu laminowanego w ramie). Niezależnie od tego, gdzie je zaprezentujesz będą doskonale się prezentować.

Wiosenne porządki w każdym pomieszczeniu

Szeroka oferta dostępnych w CEWE foto plakatów i fotoobrazów pozwala na dopasowanie ich do niemal każdego pomieszczenia w Twoim mieszkaniu, niezależnie od tego jaki utrzymujesz w nich styl. Wcześniej wspomniane zdjęcia na drewnie i obrazy na płótnie doskonale odświeżą np. kuchnię, w szczególności jeśli utrzymana jest w naturalnym stylu, a w wazonach często goszczą świeże kwiaty. Fotoplakaty to doskonały pomysł na wprowadzenie wiosennego klimatu do pokoju dzieci i nastolatków.

Nowoczesne wnętrza czy utrzymane w stylu glamour także zasługują na wiosenne odświeżenie. Tutaj doskonale sprawdzą się np. wydruki wielkoformatowe Alu-Dibond czy Gallery Print. W pierwszym przypadku obraz zostanie nadrukowany na aluminiowej płycie typu DIBOND, która zapewni sztywną formę i doskonałą, wyszukaną prezencję. Gallery Print jest z kolei ekskluzywnym wydrukiem, który doskonale uzupełni gabinet utrzymany w klimacie premium. Wiosenny klimat widoczny na wydrukowanych zdjęciach doda w tych wnętrzach nieco lekkości i zwiewności, która świetnie będzie kontrastowała np. z antykami. Z drugiej strony możesz także wykonać bardzo subtelne, minimalistyczne sesje wiosennych motywów, ukazując np. abstrakcyjne zbliżenia kwiatów.

Gdy wiosennych zdjęć masz zbyt dużo – obrazy wieloczęściowe i kolaże

Wiosną jest tyle pięknych motywów do sfotografowania, że niekiedy naprawdę trudno zdecydować się, które z nich zaprezentować na ścianie. Jeżeli masz tego typu kłopot, to możesz przestać się przejmować. Oferta CEWE przewiduje także tworzenie kolaży czy układanie z kilku fotografii mini galerii.

Kolaż ze zdjęć to kilka kadrów wydrukowanych na jednym arkuszu. Może przyjąć postać po prostu bezpośrednio nadrukowanych obok siebie Twoich ulubionych zdjęć lub mini galerii utworzonej za pośrednictwem tzw. fotolistwy. Możesz także dobierać różnorodne materiały, na których zostaną uwiecznione Twoje ulubione wiosenne ujęcia (do wyboru masz podobny asortyment jak w przypadku tradycyjnych fotoobrazów i fotoplakatów). Kolaż ze zdjęć umożliwia zatem pokazanie ferii barw, którymi mieni się wiosna. To także doskonały sposób na zebranie na jednym wydruku kilku motywów, które nierozerwalnie się z nią kojarzą – ptaki, kwiaty, pąki, liście czy owady.

Innym sposobem na zebranie kilku zdjęć jest wykonywanie fotoobrazów wieloczęściowych. Tutaj także możesz z łatwością dopasować typ wydruku wielkoformatowego do Twojego wnętrza. Przykładowo w nowoczesnych, nieco bardziej odjechanych aranżacjach świetnie sprawdzi się fotoobraz typu Hexxas. Są to unikatowe romby z nadrukowanymi Twoimi ulubionymi fotografiami, które możesz układać w różnych konfiguracjach na zasadzie mozaiki. Dzięki temu wpasujesz je w każdą przestrzeń i zrealizujesz wszystkie swoje pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.