Pomysły na weekendowy wyjazd dla dwojga

wyjazd dla dwojga (1)

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Ok nie musicie uciekać aż tak daleko (chyba że mieszkacie w Sanoku), ale wspólny wyjazd we dwoje z pewnością będzie niezwykłą okazją, aby wypocząć i mieć więcej czasu dla siebie. Pomysł na wyjazd dla dwojga znajdziecie w naszym artykule. Pamiętajcie tylko o tym, by zabrać ze sobą aparat, by po powrocie mieć mnóstwo pamiątek!

Istnieje wiele ciekawych kierunków weekendowej wycieczki dla pary. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych pomysłów, pośród których z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

Romantyczna stolica w jeden weekend

Wiosna to dobry czas na odwiedzanie dużych, zabytkowych miast. Nie ma jeszcze letnich upałów, które zachęcają raczej do ucieczki z wielkiego miasta, a jednocześnie wciąż szczyt sezonu turystycznego i największego tłoku będzie miał miejsce dopiero za kilka tygodni. Jeśli więc szukacie pomysłu na weekendowy wyjazd dla dwojga, to odwiedzenie stolicy może być strzałem w dziesiątkę.

Pytanie jakiej stolicy? Oczywiście najlepiej byłoby odwiedzić romantyczny Paryż czy Rzym, ale również Warszawa ma wiele do zaoferowania zakochanym. Urokliwe zaułki starówki, wyjątkowa atmosfera Mariensztatu, bajkowy ogród Krasińskich, możliwość spojrzenia na miasto z lotu ptaka z ogrodów na dachu Pałacu Kultury, magiczne spacery Bulwarami Wiślanymi czy czarujący Plac Grzybowski. To miejsca, w których pary czują się naprawdę cudownie i które można zaliczyć w jeden weekend.

Wycieczka na łono dzikiej natury dla dwojga

Jeśli chcecie jednak uciec od zgiełku wielkiego miasta, to z pewnością spodobają się Wam kierunki, które wieńczy pobyt na łonie dzikiej natury. Wśród nich warto wymienić zdumiewającą Puszczę Białowieska, gdzie zakochani mogą przeżyć niezwykłą przygodę wśród dziewiczych terenów. Taka wycieczka pozwala zdystansować się od pędu cywilizacji. Idealne miejsce dla zakochanych.

Inne „dzikie” kierunki godne polecenia dla dwojga to Słowiński Park Narodowy. Spacer wielkimi wydmami, gdzie czasami traci się z oczu widok cywilizacji, również zbliży do siebie zakochanych i pozwoli na skupienie się tylko i wyłącznie na sobie. Czego więcej potrzeba podczas romantycznego, weekendowego wyjazdu?

wyjazd dla dwojga (2)

Weekendowy wyjazd dla dwojga za miasto 

Aby nacieszyć się przyrodą, nie trzeba od razu odwiedzać parku narodowego. Czasami wystarczy po prostu wyjechać gdzieś za miasto – przykładowo do agroturystyki czy na kemping. W takim miejscu życie nabiera zupełnie innego rytmu. To tak samo jak w przypadku zakochanych – ich serca biją we wspólnym, znanym tylko im rytmie. Warto więc skupić się na sobie, czerpiąc z natury.

Fajne miejsca wypadowe znajdują się tak naprawdę wokół każdego miasta. Często nie zdajemy sobie sprawy, ile interesujących miejsc można znaleźć w najbliższej okolicy. Prześledźcie w wyszukiwarce, gdzie można spędzić weekend w zasięgu do 50 kilometrów, a z pewnością odnajdziecie kilka interesujących miejsc. W szczególności, że może to być wycieczka objazdowa!

Weekendowe zwiedzanie najbliższej okolicy

Nawet jeśli nie planujecie wynajmowania hotelu, to możecie zaplanować wspólny weekend. Wystarczy tylko wyłączyć telefony i każdego dnia najbliższego weekendu wyjeżdżać z domu skoro świt i wracać późnym wieczorem. Zaplanujcie trasy 2-3 wycieczek i odwiedzajcie mało znane miejsca w najbliższej okolicy. Gwarantujemy Wam, że z pewnością odnajdziecie prawdziwe perełki. Mogą one nie być opisywane w wielu przewodnikach, ale w takich miejscach można odnaleźć prawdziwy urok!

A co zrobić po powrocie ze wspólnego wyjazdu?

Jeśli macie już zaplanowany cel Waszej wspólnej, romantycznej wycieczki, to przygotujcie kilka rolek filmu… Na poważnie to wystarczy mieć ze sobą smartfona lub aparat cyfrowy. Zróbcie wiele zdjęć i po powrocie stwórzcie niezapomnianą pamiątkę, która pozwoli Wam cieszyć się najpiękniejszymi, wspólnymi chwilami przez długi czas.

zdjęcia z wyjazdu

Kolekcja odbitek z weekendowych wyjazdów

A może by tak weekendowe wyjazdy ustanowić własną tradycją? Z każdego takiego wypadu z pewnością przywieziecie mnóstwo cudownych wspomnień i zdjęć. Po powrocie wykonacie odbitki, aby móc oglądać swoje zdjęcia na świetnej jakości papierze. Przygotowując CEWE Pudełko ze zdjęciami macie także okazję na stworzenie wyjątkowej pamiątki, która będzie zdobiła Wasz salon lub sypialnię. Z każdego wyjazdu możecie stworzyć poszczególne kolekcje zdjęć, tak że po krótkim czasie będziecie mieć naprawdę ogromną ilość wspaniałych wspomnień i odbitek.

CEWE Fotokalendarz zachęcający do wyjazdów

wyjazd dla dwojga (4)

Pomysł jest prosty – zróbcie kalendarz z własnymi zdjęciami, który będzie motywował Was do kolejnych wyjazdów. Możecie zamieścić w nim fotografie z poprzednich wycieczek, tak aby jednocześnie móc wspomnieć najpiękniejsze chwile. Taki kalendarz może być jednak także wypełniony zdjęciami miejsc, które jeszcze chcecie odwiedzić. Możecie przypisać je do poszczególnych miesięcy, tak aby na każdy okres roku mieć zaplanowaną minimum jedną podróż.

Przykładowo latem możecie wybrać nieznaną, dziką plażę nad morzem, a zimą wybrać się na narty w góry. Jesienią niezapomniana będzie podróż do lasów, gdzie drzewa będą mieniły się feerią odcieni złotego koloru.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *