Prezent dla mamy – na Święta i bez święta

prezent dla mamy

Co prawda do Dnia Matki mamy jeszcze sporo czasu, ale o prezencie można pomyśleć wcześniej – przecież Święta już za chwilę. Albo wkrótce ma urodziny. Co dać swojej mamie, aby poczuła się naprawdę wyjątkowo? Jako jej dziecko znasz ją bardzo dobrze i wiesz, że mamy mają to do siebie, że uśmiechną się praktycznie przy każdym naszym prezencie. Ale chcesz ją naprawdę przyjemnie poruszyć, dać coś innego niż reszta. Może więc Twój pomysł na prezent dla mamy może opierać się na pięknych zdjęciach?

Prezent, który cieszy już podczas tworzenia

Naturalnie, że czekoladki, kwiaty, biżuteria, bilety na spektakl, interesująca książka to dobre prezenty dla kobiety, ale może warto pomyśleć o czymś innym? Nasza propozycja związana jest z kreatywną zabawą, czyli projektowaniem czegoś samodzielnie – takie prezenty cieszą wszak najbardziej. Taka radość w prezencie, czyli pomysł i uczucia, które wkładasz przekucie idei w czyn. Przedstawiamy propozycję stworzenia Fotoksiążki rodzinnej. Taki album ze zdjęciami to jeden z najbardziej wzruszających i docenianych prezentów, pod warunkiem, że nie zabieramy się za to w ostatniej chwili. Zapytasz jak i kiedy?

Niech przemówią do Ciebie słowa Teodora Roosevelta: „Zawsze, kiedy Cię pytają, czy potrafisz coś zrobić, powiedz im: oczywiście, że potrafię! – i zajmij się zdobywaniem informacji, jak to zrobić.”

Co można umieścić w fotoksiążce dla mamy?

Pierwszy etap związany jest z wyborem najdawniejszych zdjęć, na których została uwieczniona mama: dzieciństwo, z własnym rodzicami, rodzeństwem, z koleżankami i kolegami w czasach szkolnych. Następnie te fotografie, które dotyczą już was samych, czyli najbliższych z grona rodzinnego i przyjaciele. Na pewno wszystkie fotografie będą wiązały się ze wzruszeniem i nostalgią. Mama na pewno ucieszy się widząc taki prezent pod choinką.

mama i prezent na święta

Innym pomysłem jest skupienie się na hobby mamy. Jeżeli godzinami przesiaduje w ogrodzie to pomyśl o zdjęciach najpiękniejszych kwiatów lub kompozycji. Jeśli lubi zwierzęta to stwórz jej fotoksiążkę, w której główną rolę zagrają różne zwierzęta lub jej domowy pupil.

fotoksiążka jako prezent dla mamy

Jeśli mama dużo podróżowała lub podróżuje to zbierz takie zdjęcia z wyjazdów i po prostu projektuj to w zbiór przygód. Opcją jest też fotoksiążka kucharska: stworzona ze zdjęć i z dodanymi tekstami – jeśli Twoja mama ma stary, wysłużony notes z przepisami to pomyśl czy w ten sposób jej tego nie odnowić.

Najczęściej jednak warto zebrać trochę rodzinnych chwil, ale to mama ma być na pierwszym planie – reszta bliskich to oczywiście tło. Możecie też namówić swojego ojca, aby zrobił sobie profesjonalną sesję i potem takie zdjęcia umieścić w fotoksiążce – będzie to niczym laurka od męża dla żony, ale z Waszym skromnym udziałem. 

Fotoksiążka jako kalendarium życia

Prezent dla mamy w postaci albumu ze zdjęciami świadczy o naszym zaangażowaniu i miłości, bo przecież poświęcasz na to czas. Te ostatnie słowo to tutaj klucz, bo dzięki zdjęciom możesz zafundować mamie podróż w czasie. Najpiękniejsze wspomnienia będą  na wyciągnięcie ręki. Może więc fotoksiążka jako kronika rodzinna lub roczna? To prezent dla mamy, ale dając go na Święta zapewnisz świetną zabawę całej zgromadzonej rodzinie. Mama na pewno z dumą pokaże prezent od swojego ukochanego dziecka (lub dzieci).

 prezent świąteczny dla mamy

Co wpływa na jakość fotoksiążki?

Aby stworzyć swoją fotoksiążkę potrzebujesz programu CEWE FOTOŚWIAT. Po instalacji na komputerze przechodzisz do dalszych działań jak wybór rodzaju druku i papieru, typ okładki, liczba stron. Potem wybierasz zdjęcia i je układasz (masz też opcję ich edycji). Strony wzbogacasz tekstami lub clipartami świetnie bawiąc się przy projekcie. Powyższe rzeczy możesz wykonywać sam lub też może Cię wesprzeć automatyczny asystent.

fotoświat cewe

Z podpowiedziami i pomocą przychodzi Akademia CEWE, które została utworzona z myślą o zapoznaniu użytkowników z oprogramowaniem oraz jego możliwościami.

Co dać mamie na Święta, jeśli nie fotoksiążkę?

Tu opcji jest mnóstwo, ale też możesz to zaprojektować przy użyciu zdjęć. Zapraszamy na naszą stronę inspiracyjną, która dotyczy Dnia Matki, ale może pomóc również i teraz.

Udostępnij artykuł na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *