Status zamówienia
Info
Obsługa Klienta
+48 774063180
Na stole leżą dwa kalendarze zaprojektowane przez Nicole Hildebrandt. Po prawej stronie widać tablet, na którym zostały zaprojektowane gryzmoły doodle.

Samodzielnie zaprojektowane kreatywne CEWE Fotokalendarze

Nic Hildebrandt

Znowu nadeszła ta pora roku. Święta są tuż za rogiem, a wkrótce rozpocznie się nowy rok, który, miejmy nadzieję, przyniesie wiele radosnych momentów, równiez fotograficznych. Czas więc pomyśleć o fotokalendarzu lub fotokalendarzach na nadchodzący 2021 rok i wykazać się kreatywnością - dla siebie lub jako prezent świąteczny dla innych.

Inspiracja Luzie: cyfrowa edycja zdjęć

Pomysł na fotokalendarz przychodzi mi zazwyczaj w ostatniej chwili. Ale w tym roku byłam bardzo wzorowa i latem wpadłam na dobry pomysł. Pewnego dnia weszłam do pokoju mojej córki, młodej zapalonej artystki i fotografa-amatora, a Luzie rysowała na iPadzie. Edytowała swoje cyfrowe zdjęcia na zajęcia plastyczne w szkole za pomocą aplikacji do rysowania i rysika na tablecie. Nazywa się to scribbeln (bazgrać) (od "Scribble") lub doodeln. Po prostu wyszukaj te dwa terminy w Internecie (wskazówka: wyszukiwanie grafiki).

Usiadłam z córką, obserwowałam ją, a potem sama trochę próbowałam, chociaż daleko mi do jej talentu i umiejętności. Muszę przyznać, że dopadła mnie gorączka doodle! Bazgroły lub doodle i bardzo proste rysunki kreską - są łatwe do naszkicowania nawet ja mogę to zrobić. Ty też, nawet jeśli nie jesteś urodzonym artystą, obiecuję.

Aplikacje mobilne i programy do rysowania

Aplikacja, której użyłam w moim opisanym tutaj projekcie, nazywa się " Procreate" i jest obecnie dostępna za około 10 euro wyłącznie dla systemu operacyjnego iOS. Ale jest wiele alternatyw, oczywiście także dla Androida.

Wybrałam dla Ciebie dwa inne popularne i dobrze oceniane programy:

  • Aplikacja do malowania i rysowania Art "Rage " jest dostępna za około 5 euro zarówno na iOS, jak i na Androida.
  • Aplikacja "Autodesk SketchBook" działa również w obu systemach operacyjnych. Podstawowa wersja jest bezpłatna i jest absolutnie wystarczająca do projektu kalendarza. Profesjonalne narzędzia do rysowania można aktywować poprzez zakup w aplikacji.

Nie chcesz kupować aplikacji? Możesz również całkowicie bezpłatnie zaprojektować swój CEWE Fotokalendarz za pomocą aplikacji mobilnej lub na komputer PC - CEWE FOTOŚWIAT.

Rysowanie na tablecie

Po moich małych bazgrołach testowych wpadłam na pomysł wydrukowania kilku CEWE Fotokalendarzy z dodatkowym kreatywnym efektem w postaci bazgrołów i doodle na zdjęciach. W moim obszernym archiwum zdjęć szybko znalazłam odpowiednie do pór roku zdjęcia. No dobra, przyznaję, na początku nie każda kreska rysikiem była tak precyzyjna na gładkiej powierzchni tabletu. Maluje się nim inaczej niż długopisem na papierze.

Ale w używanej przeze mnie aplikacji Procreate (patrz pole informacyjne) każdą linię można było łatwo cofnąć. A praktyka, co jest znane, czyni mistrza bazgrołów i doodle. Rysowanie na iPadzie było dla mnie super zabawne, a nawet trochę medytacyjne. Inni malują mandale, ja bazgrzę na zdjęciach.

Nic Hildebrandt i jej mąż przed zaśnieżonym górskim krajobrazem. Tekst "Kocham cię" został napisany w niebie za pomocą aplikacji do rysowania.
Dowód miłości na śniegu.

Moje kryteria wyboru: Te zdjęcia nadają się do projektów - doodle (gryzmołów)

"Martw się pączkami": ten doodle przedstawia Nic Hildebrandt trzymającą przed oczami dwa pączki. Blogerka dorysowała to z pomocą aplikacji.

Wykorzystaj pączki

Motywy fotograficzne nie powinny być zbyt filigranowe i fragmentaryczne. Ułatwia to "dorysowanie" elementów.

Rodzinne wakacje nad morzem: Na zdjęciu z plaży na horyzoncie widać słońce.

Narysowany przeze mnie słoneczny moment.

Zdjęcia z "pustą przestrzenią" są idealne. "Wolne" obszary bez konkretnych obiektów, na przykład błękitne niebo. Jest tam wtedy dużo miejsca do rysowania.

Nic Hildebrandt siedzi na sofie. Nad jej głową unosi się dymek z napisem "Cold! (zimno)".

Czy jest tak zimno? Widać to doskonale.

Czy to miejsce na nowe ubrania, czy narysowane dymki - w szczególności zdjęcia portretowe oferują dużo miejsca na zabawne dodatki. Tutaj, na przykład, kupiłam sobie nowy szalik - i pozwoliłam unieść się w małym chmurkom znad mojej gorącej kawy.

Happy New Year!

Powoli wyłoniło się kilka naprawdę zabawnych obrazków, które uwieczniłam w kolorowej mieszance na katrtkach moich Fotokalendarzy ściennych i biurkowych od CEWE. W ten sposób moja cała rodzinę będzie w dobrym nastroju - przez cały następny rok!

Kolaż dziewięciu zdjęć z kalendarza doodle, stworzony przez Nic Hildebrandt.
Kreatywne zdjęcia przez 365 dni - dzięki doodle.
Na ścianie wisi CEWE FOTOKALENDARZ z motywami doodle autorstwa Nic Hildebrandta.
CEWE FOTOKALENDARZ z dodatkowym kreatywnym efektem. Nic Hildebrandt znalazła zdjęcia do niego w swoim dobrze zaopatrzonym, obszernym archiwum zdjęć.

Podoba Ci się pomysł na doodle - gryzmoły? W takim razie zacznij już teraz - mam nadzieję, że Ci się spodoba i uwolnisz kreatywność!

Z serdecznościami Twoja Nicole

Cyfrowe rysowanie na zdjęciach jest bardzo łatwe - zobacz jak to zrobić! (Przykład: aplikacja Procreate)

Wybór kolorów dla rysunków można zobaczyć na ekranie tabletu.

Kolorowe, bardziej kolorowe, pstrokate: do rysowania używane są wszystkie kolory palety barw.

Prześlij zdjęcia, które chcesz edytować, na tablet i włącz rysik. Następnie otwórz zdjęcie, które chcesz przrobić w aplikacji. Kliknij symbol koła i ustaw kolor, w którym chcesz rysować.

Wyświetla opcje kształtu pisaka i szerokości linii.

Istnieją różne kształty kreski i grubości znaków.

Kliknij ikonę ołówka. Pozwala to ustawić styl linii, którego chcesz użyć i to jak gruba powinna ona być. Istnieje wiele opcji. Użyłam średniej grubości, w stylu białego pisaka żelowego.

Na ekranie tabletu widać zdjęcie Nic Hildebrandta, które zostało już opatrzone szkicami doodle.

Doodle w praktyce

Teraz za pomocą rysika dotykowego narysuj swoje gryzmoły i linie bezpośrednio na zdjęciu. Oczywiście również możliwe jest pisanie. Jeśli błędnie pomalowałeś, możesz łatwo cofnąć kroki rysowania, klikając mały symbol "strzałki wstecz" i zacząć od nowa.

Ekran tabletu pokazuje proces zapisywania pracy doodle.

Świeżo narysowane, szybko zapisane, gotowe.

Gdy tylko będziesz zadowolony ze swojej pracy, po prostu zapisz zdjęcie na tablecie. Aby to zrobić, musisz najpierw dotknąć symbolu klucza do nakrętek, a następnie kliknąć "Udostępnij pracę", wybrać żądany format obrazu (na przykład ".jpg" lub ".png"), a następnie zapisać obraz. Teraz możesz wykorzystać swoje twórczo zaprojektowane zdjęcia na wielu fotoproduktach CEWE.

Więcej niż tylko zdjęcia

Szukasz kreatywnego pomysłu na projekt? Chcesz uwiecznić Twoje wspaniałe wspomnienia? Zainspiruj się naszymi kreatywnymi wskazówkami i uwolnij wyobraźnię.