Info
Obsługa klienta
+48 774063180
Na sofie leżą dwa wydania panoramiczne CEWE FOTOKSIĄŻKI. Obok znajduje się ozdobiony na Boże Narodzenie dostawiany stoliczek.

Wskazówki projektowe

Duża, większa, największa. Zaprojektuj okładkę Twojej CEWE FOTOKSIĄŻKI | Fotousługi CEWE

Nieskończenie długie piaszczyste plaże, Alpy o wschodzie słońca, krystalicznie czyste górskie jezioro, zachwycające kolorowe i magiczne Bieszczady, zapierająca dech w piersiach panorama Tatr - zachwycające zdjęcia potrzebują dużo przestrzeni, by w pełni docenić ich piękno. Wśród naszych fotoprodutków znajdziesz takie, dzięki którym zaprezentujesz swoje fotografie w pełnej okazałości. Na przykład bezpośrednio na okładce Twojej CEWE FOTOKSIĄŻKI Kroniki z podróży. Na przedniej okładce szczególnie dobrze wyglądają duże zdjęcia krajobrazowe.

Po prostu miej odwagę i przekonaj się, że mniej znaczy więcej. W połączeniu z odpowiednią typografią i eleganckim uszlachetnieniem Twoja fotoksiążka będzie wyglądać jak profesjonalny album. Wyjaśniamy, na co należy zwrócić uwagę podczas projektowania.

Moc (zdjęcia) śpi w spokoju

CEWE FOTOKSIĄŻKA w wersji panorama leży na sofie. Okładka przedstawia duży obraz lamy w górach, tytuł brzmi: „i tak zaczyna się przygoda”.
Jeśli to możliwe, umieść tekst na jednokolorowym tle - w ten sposób możesz pozwolić zadziałać efektowi uszlachetnienia.

Minimalistyczny projekt pozwala skupić się na zdjęciach. Jednak najważniejszy jest fotografia, którą umieścisz na okładce. Kadr powinien być wyrazisty, a kolory intensywne. Dlatego szukając odpowiedniego zdjęcia, posłuchaj swojego serca i odpowiedz sobie na pytanie, który krajobraz zapierał dech w piersiach? Które zdjęcie z ostatniej podróży po prostu Cię powala i przywołuje w pamięci niesamowite wspomnienia? Czy znalazłeś coś, co Cię poruszyło? Gratulacje! Umieść to zdjęcia na okładce.

Użyj jednokolorowego obszaru na zdjęciu, w naszym przykładzie to błękitne niebo i wstaw tam swój tekst. Może to być motto lub myśl przewodnia, która symbolizuje Twoją podróż. Użyliśmy czcionki „Stafford” w rozmiarze 36 punktów (Pt). Dzięki skoordynowanemu uszlachetnianiu clipartów i czcionek możesz również wyróżnić tekst na zdjęciu. Uwaga: niektóre czcionki nie obsługują polskich znaków, zwróć na to uwagę podczas projektowania.

Mniej tekstu znaczy więcej

"Norderney 2019": CEWE FOTOKSIĄŻKA okładka z dużym ujęciem plaży i białym napisem leży na biurku z artykułami biurowymi. Obok jest krzesło i zielona roślina.
Zdjęcia krajobrazowe doskonale sprawdzą się jako motyw okładki fotoksiążki podróżniczej.

Umieść wybrane zdjęcie na całym obszarze okładki w Twojej CEWE FOTOKSIĄŻKI w formacie panoramicznym XXL. Aby Twoje zdjęcie wyglądało jak najlepiej, powinno to być zdjęcie o wysokiej rozdzielczości. Nie martw się - bezpłatny program projektowy CEWE Fotoświat sprawdza jakość fotografii bezpośrednio podczas edycji i ostrzega, jeśli jest za małe.

Jeśli chodzi o umieszczenie tekstu, to najlepiej wybrać „najspokojniejszą” część zdjęcia. W idealnym przypadku jest to obszar możliwie najbardziej jednokolorowy. W naszym przykładzie jest to niebo. Postaraj się, aby tytuł był jak najbardziej minimalistyczny, często wystarczy jedno słowo, na przykład cel podróży.

Jeśli podoba Ci się nasz przykład, otwórz trzy pola tekstowe i umieść je jedno pod drugim. Wpisz białe litery, podzielone na trzy sylaby o równej długości w odpowiednich polach. Umieść rok poziomo pod spodem, tak aby kończył się literami. Kształt linii znajdziesz w podkategorii „Cliparty”: Umieść go pionowo wzdłuż tekstu i pokoloruj element na biało.

Chcesz więcej pomysłów na projekt CEWE FOTOKSIĄŻKI? Odkryj nasze pomysły na okładki do Kroniki Rocznej - możesz je łatwo zaprojektować za pomocą nowych szablonów.

Twój zespół redakcyjny CEWE życzy Ci miłego projektowania.

Fotoksiążka nie jest do czytania

Preferuję przejrzyste i proste, spokojne układy, aby nie przytłoczyć oczu podczas przeglądania fotoksiążki: zdjęcia powinny mówić same za siebie i robić wrażenie oraz wywoływać emocje. Mam takie same podejście, co do tekstów, których używam raczej oszczędnie. Dla mnie fotoksiążka nie jest do czytania, ale to oczywiście moja bardzo prywatna opinia. Projekt i związek między obrazem a tekstem jest zawsze kwestią gustu. Do tego projektu potrzebowałem tylko cytatu na samym początku książki i dedykacji dla mojej drogiej przyjaciółki.

Jeszcze jedno: zacznij i zaprojektuj własną fotoksiążkę. Ponieważ zawsze są powody, by zaskoczyć ukochaną osobę. I rocznice, które warto świętować.

CEWE FOTOKSIĄŻKA: współdzielona radość to podwójna radość

W ten sposób zaczniesz swój następny projekt prosto z serca