Kronika Roczna

Czas tak szybko przemija. Często nawet trudno zauważyć, że już minął rok! W okresie noworocznym zazwyczaj spoglądamy wstecz wspominając poprzednie miesiące. Co właściwie się w nich wydarzyło? Kronika roczna idealnie się nada, aby zachować wszystkie miłe wspomnienia na lata.
Wskazówka 1: Wprowadzenie

Zanim zaczniesz projektować Kronikę Roczną powinieneś przedstawić siebie i swoja rodzinę. Możesz wszystkie osoby nazwać po imieniu, ale nie musisz. Często wystarczy portret rodziny zrobiony na plaży podczas urlopu czy wspólna fotografia z imprezy rodzinnej. Opisz krótko najważniejsze momenty mijającego roku.

Teraz możesz zaprojektować swoją pierwszą osobistą stronę. Im będzie ona spokojniejsza tym jaśniejszy będzie Twój przekaz. Od razu będzie wiadomo, o co tutaj chodzi: mianowicie o Twoją rodzinę i jej rok.

Wskazówka 2: Daty i fakty

Dobrym wstępem do następnego rozdziału będzie tytuł lub nazwa miesiąca. Jeśli ktoś ma dużo do powiedzenia to może oczywiście swoje wspomnienia lub wydarzenia przekuć w tekst. Pamiętaj, żeby nie używać zbyt dużych liter. Na ekranie wyglądają one często dużo mniejsze niż na gotowym wydruku.

Zalecane wielkości to 11 do 14 punktów. Tytuł powinniśmy dostosować do własnych preferencji.

Wskazówka 3: Mniej znaczy więcej

Dotyczy to też liczby zdjęć umieszczonych na jednej stronie. Dla ludzkiego wzroku przyjemniejsze jest zastosowanie mniejszej liczby, ale lepszej jakości zdjęć. W tym celu możesz wyszukać programie projektowym CEWE FOTOSWIAT odpowiedni, gotowy układ i wypełnić go swoimi najpiękniejszymi zdjęciami.

Wskazówka 4: Harmonijne przesłanie

CEWE FOTOKSIAŻKA będzie atrakcyjna, jeśli jej ogólny obraz będzie spójny. Dlatego tło powinno korespondować z kolorystyką zdjęć lub, co najmniej być do niej zbliżone. Na przykład zdjęcie z ostatniej wycieczki rowerowej daje się świetnie połączyć z kwiecistym tłem, gdzie dominują kolory żółty i zielony. To samo obowiązuje dla jesiennych zdjęć - tutaj świetnie się komponują kolory: czerwony, żółty lub pomarańczowy

Wskazówka 5: Nie pozwól na nudę

Aby zapewnić trochę różnorodności i dynamiki w swojej kronice, możesz pojedyncze zdjęcia przechylić lub nieco przykryć innymi. Można też zastosować ramki z cieniem lub bez do kreatywnego projektu. Kolor ramki i jej szerokość możesz ustawiać dowolnie.

Wskazówka 6: Kreatywne uzupełnienie luk

Opcja, który uczyni Twoją kronikę jeszcze bardziej kreatywna to cliparty. Mogą one dodatkowo podkreślić charakter Twojej CEWE FOTOKSIĄŻKI i nieco rozluźnić powagę przekazu. Grafiki takie jak np. choinka noworoczna, dymki z tekstami, kwiaty lub litery alfabetu w prosty sposób można wybierać i pozycjonować.

Wskazówka 7: umieść filmy wideo

Szczególne wydarzenia i emocje mogą być jeszcze lepiej przekazane za pomocą ruchomego obrazu na filmie wideo. W CEWE FOTOKSIĄŻCE masz rewelacyjną możliwość umieszczania wideo obok zdjęć! Po zeskanowaniu kodu QR możesz obejrzeć skojarzony z nim film na swoim smartfonie lub tablecie.

Szczególna właściwość: poszczególne, wybrane kadry z filmu możesz umieszczać jako zdjęcie obok normalnych zdjęć.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej