Status zamówienia
INFORMACJE
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 80
Grafika główna - „Automatyczna optymalizacja zdjęcia” w 5 krokach

W 5 krokach: Automatyczna optymalizacja zdjęcia

Jedną z funkcji CEWE Fotoświata jest automatyczna optymalizacja zdjęć. Program projektowy poprawi jakość Twoich zdjęć, a Ty możesz w pełni poświęcić się kreatywnemu projektowaniu. W każdej chwili jednak istnieje możliwość dostosowania ustawień automatycznych lub całkowitego wyłączenia tej funkcji.

Oto jak to działa:

Gdzie można znaleźć automatyczną optymalizację obrazu w programie projektowym?

Kliknij na zdjęcie, które umieściłeś na stronie. Na pasku zadań po prawej stronie otwórz funkcję “Edycja”. Po rozwinięciu zakładki “Jakość” pojawi się opcja “Automatyczna optymalizacja zdjęcia”. Jeśli jest to zaznaczone zielonym haczykiem, oznacza to że oprogramowanie do projektowania automatycznie koryguje Twoją fotografię. Klikając na ikonę, można wyłączyć tę opcję dla danego zdjęcia.

Ustawienia automatycznej optymalizacji obrazu

Aby uzyskać dostęp do ustawień, należy skorzystać z zakładki “Opcje” na górze. W oknie “Ustawienia” wybierz opcję “Zdjęcia”, która znajduje się po lewej stronie. Nie chcesz w ogóle korzystać z automatycznej optymalizacji obrazu? Usuń zaznaczanie pola wyboru przed ustawieniem “Zastosuj automatyczną optymalizację zdjęć do wszystkich nowych zdjęć”

Optymalizacja zdjęć, które zostały już wcześniej poddane edycji

Program CEWE Fotoświat automatycznie rozpoznaje, które z Twoich zdjęć zostały już przetworzone za pomocą innych programów graficznych. W takich przypadkach można zdefiniować w ustawieniach, czy oprogramowanie powinno pytać o zastosowanie automatycznej korekty. Zalecamy pozostawienie ustawienia na “Pytaj przy każdym zdjęciu”.

Zastosowanie funkcji korekty efektu czerwonych oczu

Aby uniknąć konieczności ręcznej edycji efektu czerwonych oczu na zdjęciach, możesz zaznaczyć pole “Zastosuj automatyczną korekcję efektu czerwonych oczu”.

Poprawianie kilku zdjęć po zakończeniu projektowania

Możesz również zdecydować się na zastosowanie automatycznej optymalizacji obrazu na późniejszym etapie projektowania fotoksiążki online. W tym celu wystarczy kliknąć w ustawieniach “Wszędzie aktywuj automatyczną optymalizację”, a fotografie zostaną poprawiane później.