Status zamówienia
INFORMACJE
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 80

W 5 krokach: Łatwiejsze projektowanie dzięki narzędziom pomocniczym

Projektowanie CEWE FOTOKSIĄŻKI jest bardzo proste, a program projektowy CEWE Fotoświat posiada szereg przydatnych narzędzi ułatwiających ułożenie zdjęć i zapewniających spójny efekt.

Magnetyczne linie pomocnicze ułatwią rozmieszczenie zdjęć

  • W zakładce „Układ” znajduje się ikona magnesu dla magnetycznych linii pomocniczych, które pomagają w wyrównaniu zdjęć. Jeśli zaznaczysz tę funkcję, magnetyczne linie będą się zawsze pojawiać, gdy tylko przesuniesz fotografię. Wskazują również, gdzie umieścić dany kadr, aby krawędzie były równo względem innych zdjęć. Nie musisz być dokładny, co do milimetra, ponieważ program projektowy automatycznie koryguje drobne odchylenia.

  • W tym samym oknie narzędziowym można kliknąć ikonę "Siatka pomocnicza". Taka siatka ułatwia dopasowanie fotografii i daje podgląd, jak będą rozstawione zdjęcia. Wielkość siatki można określić samodzielnie w polu obok.

Propozycje układu strony

  • Wiesz, jakie zdjęcia chcesz mieć na stronie, ale nie wiesz jak je ułożyć? Wypróbuj sugestie programu projektowego CEWE Fotoświat dotyczące układu. Gdy już umieścisz wybrane fotografie na stronie CEWE FOTOKSIĄŻKI, w zakładce „Układ” na pasku zadań po prawej stronie, odszukaj opcję „Funkcje specjalne dla układu”. Zaznacz ikonę „Następna propozycja układu strony” albo naciśnij spację na klawiaturze Twojego komputera.

Praca z warstwami

  • Jeśli umieszczasz na stronie Twojej CEWE FOTOKSIĄŻKI kilka różnych elementów, takich jak zdjęcia i cliparty, możesz je również nakładać na siebie. Za każdym razem, gdy wstawiasz nowy element, będzie on automatycznie znajdował się na najbardziej wysuniętej na przód warstwie. Aby zmienić warstwy, wybierz zakładkę "Układ" i klikając w opcję "Ułóż warstwy" możesz ustawiać zdjęcia z przodu lub z tyłu.

Wyszukiwanie podobnych zdjęć

  • W zakładce "Edycja" znajdziesz więcej narzędzi do edycji. Użyj opcji "Znajdź", aby przeszukać pliki w poszukiwaniu zdjęć, które zostały zrobione przy tej samej okazji lub wyglądają podobnie. Tutaj znajdziesz również pomoc, jeśli chcesz wiedzieć, w której kategorii posortowane są Twoje używane maski i ramki.