14 porad jak robić zdjęcia w domu i się przy tym dobrze bawić – część pierwsza

jak robić zdjęcia
Czas czytania: 3 minuty

Dom to jedno z ulubionych miejsc na świecie, w którym zbierają się Twoi najbliżsi. Można się w nim świetnie bawić i relaksować. To też przestrzeń na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań. Dla wielu osób jest to fotografia. Zapoznaj się z naszym poradnikiem na temat tworzenia zdjęć w domu. To świetna zabawa i pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Czas spędzony w mieszkaniu warto wykorzystać na rozwijanie swoich pasji. To aktywność, która daje wiele radości.  Jak bawić się fotografią w domowym zaciszu? Sprawdź nasz poradnik.

Szukaj w domu ciekawych kształtów

W domu jest wiele przedmiotów, które na pierwszy rzut oka są mało interesujące. Jednak spojrzenie na nie z innej perspektywy, skupienie się na kształtach i ustawienie ich w ciekawej aranżacji może dać nietypowy efekt. Warto sfotografować instrumenty muzyczne, meble i akcesoria kuchenne.  Tak przygotowane zdjęcie możesz wydrukować jako CEWE FOTOOBRAZ i ozdobić nim mieszkanie.

jak robić zdjęcia

Zrób portret najbliższym

Spędzając czas z najbliższymi, możesz pobawić się w tworzenie portretów. Uchwycenie domownika na zdjęciu w trakcie relaksu lub w czasie wykonywania codziennych czynności pozwoli pokazać jego naturalne piękno. Portret wcale nie musi być monotonny, uchwyć charakterystyczną minę bliskiej osoby lub wzrok pełen miłości. Taka fotografia jest świetnym prezentem, który możesz podarować.  Wykorzystaj do tego CEWE FOTOOBRAZ na płótnie.

Odkryj odbicia

Dom jest pełen niespodzianek, odkryj je, zwłaszcza teraz, gdy spędzasz w nim trochę więcej czasu.  Świetnie jest przyjrzeć się tym przedmiotom, które odbijają światło. To nie tylko lustro, ale także szkło oraz lakierowane drewno i ceramika. Najlepszy efekt odbicia da sfotografowanie wody i lustra. Jeśli lubisz bawić się tym efektem, to możesz wybrać najlepsze prace i stworzyć z nich swoją CEWE FOTOKSIĄŻKĘ, która pełni funkcję Twojego portfolio.

jak robić zdjęcia

Zdjęcia w trakcie zabawy z dzieckiem

Czas spędzony w domu warto wykorzystać na zabawę z dziećmi i pogłębianie rodzinnych więzi. W czasie miłych aktywności rób maluchom zdjęcia. Możecie układać wspólnie puzzle i uchwycić w aparacie skupienie swojej pociechy. Dzieci to świetni partnerzy do eksperymentów z aparatem, wywołaj CEWE odbitki cyfrowe, włóż je w ramki i dekoracja pokoju gotowa. Dzięki takiej ozdobie możesz się cieszyć zabawnymi zdjęciami nawet po wielu latach.

Uchwyć dynamikę na zdjęciu

Rób zdjęcia, które uchwycą ruch. W mieszkaniu jest wiele takich przedmiotów. Możesz spróbować uchwycić przesypujący się piasek w klepsydrze lub wahadło. Przy tego typu zdjęciach warto wydłużyć czas otwarcia migawki. Taki zabieg nada artystycznego charakteru Twoim pracom.

jak robić zdjęcia

Zbliżenia i szczegóły

Szczegóły i zbliżenia to świetny pomysł na robienie zdjęć w domu. Zrób dokładne zdjęcie z bliska monecie, szklance, kropli wody czy wybranemu elementowi rośliny. Wgłębiaj się w tekstury i formy. Warto poeksperymentować z uchwyceniem wyglądu przypraw. Te zdjęcia mogą stać się piękną ozdobą kuchni z charakterem, idealnie pasować będzie  CEWE FOTOBRAZ –  za szkłem akrylowym.

jak robić zdjęcia

Eksperymentuj z abstrakcją

Możesz pomyśleć o fotografiach w szerszym wymiarze.  Warto pobawić się codziennymi przedmiotami i spróbować pozbawić z ich naturalnego kontekstu. Świetnym rekwizytem są  promienie słońca, które przechodzą przez zasłony, pogłówkuj co może wyglądać ciekawie w Twoim domowym zaciszu.

Zabawa z fotografią to świetny pomysł na spędzenie czasu w domu. Mamy nadzieje, że zainspirowaliśmy Cię do chwycenia za aparat i próby odnalezienia innego spojrzenia na mieszkanie. Pamiętaj robienie zdjęć to świetna i kreatywna zabawa. Niebawem kolejna porcja inspiracji. Bądź czujny! 🙂

Dodaj komentarz