7 wskazówek jak poukładać zdjęcia

Posted on

Mówi się, że tylko geniusz panuje nad chaosem, jednak są dziedziny, w których porządek jest wręcz pożądany. Jedną z nich są zdjęcia, które warto poukładać w czytelny sposób, aby z łatwością je odnaleźć na komputerze. W tym momencie dysponujemy większą ilością czasu, który warto kreatywnie wykorzystać. Sprawdź 7 sposobów, które ułatwią Ci uporządkowanie wspomnień. CEWE MYPHOTOS sprawia, że staje się to jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. 

Uporządkowanie folderów ze zdjęciami często jest zajęciem odkładanym na później. Warto jednak, zmierzyć się z tym zadaniem. Poznaj 7 naszych wskazówek.

Zbierz wszystkie zdjęcia

jak poukładać zdjęcia

Zanim zaczniesz porządkować, zbierz wszystkie zdjęcia na komputerze. Przejrzyj dyski zewnętrzne, karty pamięci, aparaty, telefony. Podpowiedź: wykorzystaj przycisk Ctrl+A, ta kombinacja klawiszy pozwoli skopiować wszystkie fotografie naraz.

Segreguj według daty

Zdjęcia, a później utworzone z nich foldery warto porządkować według dat. Dzięki temu łatwo powrócisz do wspomnień z danego okresu. Taki zabieg pozwoli Ci również na proste utworzenie CEWE FOTOKSIĄŻKI w formie KRONIKI ROCZNEJ. Wskazówka: jeśli masz w domu małe dziecko, to na pewno robisz mu wiele zdjęć. Posortuj je według miesięcy danego roku. To pozwoli Ci obserwować rozwój malucha.

Wyodrębnij najważniejsze wydarzenia

Stwórz foldery specjalne. W życiu jest kilka momentów, które są szczególne. Należą do nich ślub, narodziny dziecka, święta spędzone w gronie rodziny, ukończenie szkoły. Warto wyodrębnić je w odrębnych folderach o odpowiednich nazwach. Tak posegregowane zdjęcia pozwolą szybko je wydrukować. Możesz utrwalić wspomnienia na CEWE ODBITKACH CYFROWYCH. Warto przechowywać je w eleganckim PUDEŁKU NA ZDJĘCIA. Tak posegregowane fotografie pozwolą wracać Ci pamięcią do wydarzeń np. z danego roku lub stać się idealnym upominkiem dla bliskich, którzy na pewno z przyjemnością będą oglądać Twój szczery uśmiech na zdjęciach.

Zdjęcia z podróży posegreguj miejscami

Miłośnicy podróży mają w swoich archiwach wiele pamiątek, które uchwycili aparatem. Można uporządkować zdjęcia według odwiedzonych miejsc. Tworząc taki folder, zawsze dodawaj daty, kto wie, kiedy wrócisz do danego zakątka świata? Wskazówka: Jeśli masz kilka podobnych ujęć, wybierz najlepsze, a resztę skasuj i zrób miejsce na nowe. Z najpiękniejszych kadrów możesz stworzyć CEWE FOTOKSIĄŻKĘ, dzięki której docenisz fakt, w jak pięknych miejscach miałeś okazję odwiedzić.

Wybieraj najlepsze zdjęcia

W folderach często można znaleźć kilka podobnych ujęć. Warto obiektywnie spojrzeć na swoje galerie i pousuwać powtarzające się zdjęcia. Po posegregowaniu fotografii w foldery, usuń rozmazane i nieudane kadry. Z najlepszych fotografii najlepiej stworzyć kompozycję HEXAAS, która nadaje wnętrzom nowoczesnego charakteru.

Edytuj zdjęcia

jak poukładać zdjęcia

Z na pozór zwykłego zdjęcia można wydobyć niezwykłe właściwości. Warto zatem obrabiać zdjęcia i nauczyć się podstawowych funkcji takich programów jak płatny Lightroom oraz Adobe Photoshop lub darmowych dostępnych w sieci edytorów. Najczęściej należy poprawić kolory, kontrast oraz światło. Zwróć uwagę na te elementy, komponując swoją CEWE FOTOKSIĄŻKĘ – jako KRONIKĘ ROCZNĄ lub SZKOLNĄ przedstawiającą ważne momenty.

Jak wykorzystać pięknie uporządkowane zdjęcia?

Posegregowane fotografie na komputerze to początek zabawy. Zdjęcia możesz utrwalić w tradycyjnych albumach, stawiając na odbitki cyfrowe lub tworząc własne opowieści w CEWE FOTOKSIĄŻKACH i oglądać je wraz z bliskimi, wspominając Wasze ulubione momenty. Jeśli lubisz ozdabiać ściany mieszkania, postaw na CEWE FOTOOBRAZY. Takie dekorowanie czterech kątów nadaje osobistego charakteru.

Niezwykle pomocnym narzędziem w porządkowaniu zdjęć jest CEWE MYPHOTOS, czyli wirtualny dysk, który pomieści aż 10 GB Twoich wspomnień. Jego niewątpliwą zaletą jest automatyczne grupowanie zdjęć oraz możliwość wyszukiwania ich według kategorii takich jak twarz, miejsce, czy obiekt. Ulokowanie fotografii na dysku daje Ci również szereg korzyści. Możesz:

  • bezpośrednio udostępniać zdjęcia w mediach społecznościowych;
  • bezpieczne udostępnić albumy za pomocą indywidualnego linku;
  • chronić udostępniane albumy poprzez indywidualnie utworzone hasło.

Uporządkowanie swoich wspomnień pozwala docenić chwile spędzone z rodziną, w podróży lub kadry pokazujące Twoje pasje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *