Historia puzzli – uczą i bawią już od ponad 300 lat!

historia puzzli (1)

Układanie puzzli to świetna zabawa zarówno dla dzieci, dorosłych, jak i całej rodziny. Przypomnij sobie, jak miło jest usiąść z bliskimi i składać elementy w całość. To właśnie takie wspólne chwile sprawiają, że uwielbiamy spędzać wspólnie czas i pogłębiać rodzinne relacje. W czasie układania nie brakuje rozmów, śmiechu i dobrej zabawy. Historia puzzli jest bardzo ciekawa, może chcesz ją poznać? 

Krótka historia puzzli

Historia puzzli jest ciekawa, a jej początek zaskakujący. Ta zabawa ma charakter także edukacyjny (rozwija spostrzegawczość, wzrok i logiczne myślenie), ale na początku przygody tej rozrywki chodziło tylko o naukę. Otóż niejaki John Spilsbury będący londyńskim grawerem i kartografem chciał pomóc młodzieży szkolnej w nauce map. W tym celu w 1763 roku nakleił mapę na cienką deskę i rozciął całość wzdłuż granic państw. Szybko okazało się, że to całkiem skuteczna – i co najważniejsze przyjemna – metoda uczenia geografii. Jego pomoce naukowe zyskały sławę w całym królestwie – a później także na świecie.

Od tego czasu puzzle przyjęły przeróżne formy i stopnie złożoności. Ulepszono materiały, z których się je tworzy i dziś można korzystać z jeszcze bardziej precyzyjnie łączących się elementów. Podstawowy pomysł pozostał jednak bez zmian. Układanie ma łączyć w sobie zabawę, relaks i spostrzegawczość. Jeszcze więcej radości z układania dadzą Wam puzzle z własnymi fotografiami. Może wykorzystać zdjęcia z ostatniego wyjazdu nad morze lub spaceru po okolicy?  

historia puzzli (3)

Wspólna rozrywka dla całej rodziny

Wolne popołudnie to  świetny moment, aby spędzić czas z bliskimi i zbliżyć się do siebie. Chwile w gronie najbliższych to najlepszy sposób na relaks i utrzymanie dobrego humoru. W końcu dzieci, które bawią się ze sobą, czuły gest partnera, spokój domowego ogniska wywołują uśmiech jak nic innego. Warto wykorzystać wspólny czas i ułożyć puzzle. Najlepiej te z własnym zdjęciem. W CEWE to możliwe. Wystarczy wybrać jedną z Waszych ulubionych fotografii, może tę z wiosennego spaceru lub wykonać kolaż kadrów i postawić na kilka uroczych ujęć? Następnie wystarczy zaprojektować wybrany zestaw i układanka gotowa.

Możesz wybrać z ilu elementów, będzie się składać Twój zestaw. Jednak na to, jakim wyzwaniem będzie układanie puzzli ma również wpływ obrazek, jaki został na nim przedstawiony. Kadr pełen drobnych detali przedstawiający przykładowo trawnik, czy posiadający duże, jednolite powierzchnie takie jak niebo, będzie wymagał nieco więcej skupienia. Jednakże ułożenie takiego obrazku będzie z pewnością bardzo satysfakcjonujące. A gdy decydujesz się na układanie z całą rodziną, to na pewno przekonacie się, że praca zespołowa to świetnym sposób na osiągnięcie celu.

historia puzzli (2)

Puzzle – spersonalizowany prezent od serca

Wspólne rozmowy i miła atmosfera, jaka towarzyszy układaniu puzzli to także świetny pomysł na spędzenie czasu z przyjacielem. Jeśli poszukujesz prezentu na urodziny czy parapetówkę, to puzzle mogą być świetnym wyborem. W szczególności jeśli będą je zdobiły Wasze ulubione fotografie. Taki zestaw można od razu otworzyć i rozpocząć wspólne układanie. To również wyjątkowy prezent od serca dla Mamy, partnera lub córki Twojej siostry, która skradła serce wszystkich członków rodziny. 

Wskazówka: w czasie projektowania możesz wykorzystać nasze nowe szablony i cliparty, aby jeszcze bardziej spersonalizować upominek.

puzzle z szablonem

Puzzle – duma i ozdoba

Puzzle to zabawa, którą można wielokrotnie powtarzać i układać od nowa. Jednak może również stać się dekoracją wnętrza. Ciekawym pomysłem jest naklejenie ułożonych puzzli na piankę utwardzoną, oprawienie jej i zawieszenie w salonie lub pokoju dziecka. Puzzle to świetny sposób na relaks. To rozrywka, która pozwala się odprężyć, poczuć satysfakcję z realizacji wyzwania i wypełnić czas podczas długich, zimowych wieczorów. Warto je sobie jeszcze dodatkowo umilić wykorzystując własne fotografie i pochwalić się później kreatywnością i spostrzegawczością.

Pamiętaj, że wszystkie produkty CEWE są objęte Gwarancją Satysfakcji. Jesteśmy pewni, że są one wykonane z dbałością o każdy szczegół i charakteryzują się najwyższą jakością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *