Hygge i zmiana dekoracji w mieszkaniu na jesień oraz zimę

Posted on
hygge (1)

Hygge to filozofia życia wywodząca się z Danii. Pod tym słowem kryje się uwielbienie przytulności, komfortu i cieszenia się z drobnych przyjemności. Chociaż dotyczy stanu ducha, to ma przełożenie także na wystrój wnętrz. Zgodnie z nią warto ozdabiać pomieszczenia naturalnymi materiałami i projektować je tak, aby sprzyjały życiu rodzinnemu i były stworzone z myślą o wszystkich domownikach. Poznaj CEWE Fotoprodukty, które pomogą Ci przygotować mieszkanie na Święta czy na długie, jesienno-zimowe wieczory.

Przytulne wnętrza

Słowo hygge oznacza komfort, przytulność oraz wygodę i odnosi się ono zarówno do poczucia ducha, jak i wystroju wnętrza. Tutaj ważne jest akcentowanie drobnych przyjemności, szczegółów, na których należy się skupiać każdego dnia. W szczególności za sprawą tego, co podkreśla ta filozofia, ale także z powodu swojego skandynawskiego rodowodu, świetnie odzwierciedla czas jesienno-zimowy.

Odnosi się w dużej mierze do tego, jak spędza się czas we własnych czterech ścianach. Według niej mieszkanie jest miejscem, w którym można się zaszyć i skupić na drobnych przyjemnościach dnia codziennego. Wśród takich typowych motywów związanych z hygge wymienia się np. wieczór spędzony w ciepłym pokoju, czytanie z kubkiem kawy. Wszystko to, co pozwala zanurzyć się w jesienno-zimowych popołudniach i cieszyć się tym czasem.

Aby móc w pełni cieszyć się tą filozofią, warto zaprojektować pomieszczenie zgodnie z nią pomieszczenie. Mowa tutaj o naturalnych dodatkach, odpowiedniej organizacji przestrzeni czy stonowanej kolorystyce, która pozwala się wyciszyć. Aby to osiągnąć, warto sięgnąć po CEWE Fotoprezenty, które świetnie wpasowują się w ten klimat. 

CEWE Fotokubek emaliowany – Twoja osobista chwila

Spokojnie płynący czas z kubkiem ulubionego ciepłego napoju i pod kocem – to jedna z chwil przychodzących na myśl, gdy mowa o tej filozofii. Aby móc w pełni cieszyć się takimi momentami, warto sięgnąć po stylowe dodatki, które nawiązują do naturalnych, klasycznych motywów. Hygge to skupienie się na bliskich, to powrót do korzeni i odrzucenie pogoni. W celebrowaniu momentów może towarzyszyć nam kubek emaliowany z własnym zdjęciem w klasycznym stylu.

W takim CEWE Fotokubku utrzymanym w stylistyce vintage chętnie napijesz się kawy, czy herbaty. Chwile z ulubionym napojem będą w pełni odzwierciedlać ten styl. Bez pośpiechu i w skupieniu.

CEWE Fotokubek emaliowany możesz zaprojektować w dowolny sposób. Możesz ozdobić go Twoimi ulubionymi zdjęciami i wykorzystać gotowe szablony. Dzięki temu z łatwością wpasujesz go w klimat jesienno-zimowy i ogrzejesz się nie tylko ciepłym napojem, ale również poprzez wspominanie najpiękniejszych chwil.

Klimatyczne mieszkanie, dzięki fotoproduktom

Wnętrze ozdobione w skandynawskim klimacie jest pełne nastrojowych świeczek i dodatków. Zgodnie z tym stylem warto także zadbać o to, aby wnętrze nie było wypełnione rozpraszającymi przedmiotami, np. związanymi z pracą. W tym celu konieczna jest dobra organizacja przestrzeni. Poza tym filozofia hygge skłania do ozdobienia wnętrza nastrojowymi dodatkami.

hygge

Układając na kanapie poduszki ze zdjęciami najbliższych, możesz stworzyć wyjątkowy nastrój, skupiającym uwagę domowników na tym, co najważniejsze. Możesz też nadrukować na poduszkach swoje ulubione fotografie nawiązujące do natury, aby z łatwością znaleźć na swojej kanapie wyciszenie.

W pomieszczeniach projektowanych zgodnie z tymi ideami idealnie pasują dodatki wykorzystujące naturalne materiały. Wśród takich w warto wymienić chociażby najwyższej jakości CEWE Fotoobraz na drewnie. Zdjęcie na drewnie łączy najpiękniejsze momenty z ekologicznymi surowcami (warto nadmienić, że fotografie drukowane są na drewnie z cerfytikatelm FSC). Taki fotoobraz świetnie wkomponuje się w pomieszczenia utrzymane w rustykalnym stylu.

Częstym dodatkiem we wnętrzach zaaranżowanych w tym stylu jest kratka na zdjęcia i różne rzeczy osobiste. Na takiej kratce powieszonej nad biurkiem możesz umieścić swoje ulubione fotografie, czy pamiątki z podróży. Odpowiednio zaplanowana przestrzeń pozwoli połączyć spontaniczność z wyciszeniem i umożliwi ciekawą prezentację najlepszych kadrów. Do zapełnienia takiej galerii możesz wykorzystać Zdjęcia w pudełku w jakości Premium. To świetna dekoracja mieszkania. Codziennie możesz zmieniać zdjęcie i wracać do jednego z ulubionych wspomnień. Możesz umieścić też tam zdjęcia miejsc, które Cię inspirują i codziennie odkrywać ich nowy zakątek.

Styl hygge jest bardzo inspirujący. Jeśli czujesz ten klimat, to warto wprowadzić kilka zmian. Baw się dobrze aranżując wnętrze i wykorzystując własne zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *