Jak stworzyć domowe biuro?

Posted on

Wiele osób w ostatnich kilku miesiącach przekonało się, że praca zdalna jest wygodnym modelem i dom wcale nie blokuje kreatywności lub efektywności. Dzisiaj podpowiadamy, jak stworzyć domowe biuro, dzięki któremu jeszcze chętniej będziesz wykorzystywał możliwość pracy zdalnej.

Dom kojarzy się z odpoczynkiem, relaksem, ciepłem rodzinnym. A fakt, że pracujesz czasem w swoich czterech ścianach, sprawia, że nastawienie do pracy jest zdecydowanie lepsze. Plusów takiego rozwiązania nie trzeba daleko szukać, przede wszystkim nie traci się czasu na dojazd. Domowe zacisze pozwala skupić się na pracy. Dziś podpowiadamy, jak stworzyć domowe biuro, w którym łatwo się skupić oraz zrelaksować i nabrać odpowiedniego dystansu, aby spojrzeć na zawodowe obowiązki z innej perspektywy. Funkcjonalna przestrzeń sprawia, że jeszcze lepiej, wydajniej i przyjemniej korzysta się z home office.

Urządzanie domowego biura najlepiej zacząć od znalezienia idealnego miejsca

Funkcjonalność to podstawa w pracy w domu. Bardzo ważną kwestią jest wybór miejsca, w którym możesz z łatwością się skupić oraz pokój, w którym nikt Ci nie przeszkadza. Własna przestrzeń do pracy, która odpowiada Twoim gustom i nastraja Cię pozytywnie, sprawi, że wykonywanie zawodowych obowiązków będzie szło sprawnie, a lista zadań będzie się kurczyć z godziny na godzinę.

W domowym biurze nie może zabraknąć odpowiedniego sprzętu

Przestrzeń do pracy powinna być estetyczna, ale również funkcjonalna. Zadbaj o to, aby wyposażyć je w wygodne krzesło, oświetlenie oraz oczywiście biurko, na którym będziesz mógł ustawić swój komputer monitor i myszkę. Praca przy komputerze wiąże się z używaniem myszki, a zdecydowanie wygodniej manewruje się nią, gdy dysponujesz PODKŁADKĄ POD MYSZ. Praca stanie się przyjemniejsza, gdy postawisz na podkładkę z Twoim ulubionym zdjęciem swojego dziecka. Będziesz mógł wiele razy w czasie pracy zerknąć na pociechę i przypomnieć sobie, jak słodka i uśmiechnięta potrafi być w czasie zabawy.

jak stworzyć domowe biuro - PODKŁADKA POD MYSZ

Wyznacz strefy pracy, aby z łatwością odnaleźć potrzebne akcesoria

Biurko warto podzielić na dwie strefy. Na tę online, w której pracujesz na komputerze oraz na tę offline, gdzie zapisujesz swoje pomysły, odkładasz dokumenty i dajesz sobie przestrzeń na kreatywność. Praca zdalna wymaga umiejętności zorganizowania się i ułożenia harmonogramu. Warto mieć pod ręką NOTATNIK, w którym będziesz mógł zapisać swoje pomysły oraz zadania. Warto postawić na ten spersonalizowany, z własnym zdjęciem, który będzie przypominał Ci o beztroskich chwilach relaksu w czasie weekendowego pikniku w parku. Taki notatnik to również dobra motywacja. Będzie mówić Ci o tym, że nawet po ciężkim dniu w pracy nadejdzie odpoczynek z bliskimi. W strefie offline warto ustawić również przybornik, gdzie znajdą się długopisy, zakreślacze, linijka oraz zszywacz i dziurkacz.

jak stworzyć domowe biuro - NOTATNIK

W domowym biurze warto zorganizować przestrzeń na nabranie dystansu

Home office jest efektywny pod warunkiem, że dasz sobie przestrzeń na odpoczynek i nabranie dystansu. Pozwól sobie spokojnie wejść w dzień pracy. W biurze pewnie zaczynasz dzień od przejrzenia newsów branżowych i pobudzenia się kawą? Ten rytuał to rodzaj rozruchu przed kolejnymi obowiązkami, jakim musisz stawić czoła. Warto powtarzać go w swoim domu i rozpocząć ten dzień z kubkiem, na którym widnieje jedno z Twoich ulubionych wspomnień. Może to uchwycenie w obiektywie pierwszych kroków w parku Twojego dziecka? Pamiętasz, jaki to był wesoły dzień?  Stwórz własnych FOTOKUBEK EMALIOWANY z ulubionym zdjęciem i rozpoczynaj dzień w swoim domowym biurze z najlepszym możliwym nastawieniem.

FOTOKUBEK EMALIOWANY

Czasem w pracy trzeba się zdystansować i chociaż na chwile pomyśleć o innych sprawach. Dlatego ważne jest, aby wnętrze, w którym pracujesz, miało osobisty charakter. W chwilach stresu będziesz mógł rozejrzeć się po pokoju i na chwilę oderwać się od obowiązków. Warto umieścić w pokoju CEWE FOTOOBRAZ na płótnie, który z jednej strony doda prywatnych akcentów, a z drugiej uszlachetni wnętrze. Doda Ci to profesjonalizmu np. w czasie wideokonferencji z członkami zespołu lub zarządem.

CEWE FOTOOBRAZ - biuro

Mówi się, że praca zdalna to przyszłość i coraz częściej będą pojawiać się tego typu oferty pracy. Warto być przygotowanym na ten model i pokochać home office.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *