Jak udekorować pokój dziecka?

Przestrzeń dla dziecka powinna być przytulna i wzbudzać pozytywne emocje, aby maluch chciał w nim mieszkać i czuł się tam bezpiecznie. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, jak udekorować pokój dziecka. Zachęcamy do zajrzenia.

Przestrzeń, w której wychowuje się dziecko, ma na niego bardzo duży wpływ. To właśnie m.in. w swoim pokoju poznaje świat, uczy się i bawi. Dlatego niezwykle istotne jest to, aby był bezpieczny, wypełniony wartościowymi przedmiotami i  przyjazny. Jeśli dziecko nie będzie czuło się w nim komfortowo, to będzie mieć np. problem z zasypianiem. Warto więc rozsądnie udekorować pokój. Podpowiadamy, jak to zrobić, dzieląc pokój na strefy.

Wyznacz strefą do spania

jak udekorować pokój dziecka

Łóżko to bardzo ważny punkt pokoju, warto zadbać, aby to miejsce było szczególnie przyjazne i przytulne, ponieważ spokojny odpoczynek daje dziecku siłę, pozwala się zregenerować i prawidłowo rozwijać. W dziecięcym łóżku świetnie sprawdzą się spersonalizowane poduszki z własnym zdjęciem. Gdy maluch będzie widział na poduszce przed snem ulubionego zwierzaka, wspomnienie z wakacji, czy portret rodzinny poczuje się bezpieczniej. W trakcie dnia natomiast przedmioty te będą nadawały osobistego charakteru i od razu można będzie poznać, kto mieszka w danym pokoju. Zasnąć pomoże również pluszowy MIŚ z własnym zdjęciem. Maluch będzie mógł przytulać się do niego wieczorami. W trakcie dnia natomiast przedmioty te będą nadawały osobistego charakteru i od razu można będzie poznać, kto mieszka w danym pokoju.

Zaprojektuj strefę do zabawy

FOTO PUZZLE

Podział pokoju na strefy ułatwia ułożenie harmonogramu dnia dziecka oraz utrzymywanie porządku w pokoju. W przestrzeni dla dziecka nie może zabraknąć strefy do zabawy. To stworzy i miejsce do poznawania świata oraz odkrywania tego, co lubią robić. W strefie zabawy powinny znajdować się zabawki, które uczą nowych umiejętności i są bezpieczne. Świetnym pomysłem na zabawę rozwijającą wyobraźnię i logiczne myślenie są FOTO PUZZLE z własnym zdjęciem Możesz zaprojektować je w programie CEWE FOTOŚWIAT. Układanie obrazka, który jest np. ulubioną fotografią z wakacji, sprawi dużo radości całej rodzinie. Dzięki niej będziesz mógł również utrwalać dziecku informacje o miejscach, które odwiedziliście.

Zadbaj o to, aby miejsce do nauki było wygodne

Strefa do nauki powinna być przede wszystkim komfortowa i jasna, aby zachęcała dziecko do odrabiania lekcji. Powinno znaleźć się tam wygodne krzesło oraz biurko. Przybory szkolne również powinny podobać się dziecku. Zadbaj o to, aby były spersonalizowane np. własnoręcznie zaprojektowany NOTATNIK lub BLOK SZKOLNY ze wspólnie wybranym zdjęciem. Taka forma będzie przywoływać jego ulubione wspomnienia, co będzie skutkowało pozytywnymi skojarzeniami ze szkołą i nauką.

Postaraj się, aby pokój był przytulny

jak udekorować pokój dziecka

W czasie projektowania pokoju dla dziecka warto pamiętać, aby pokój był po prostu przytulnym miejscem. Spokojne kolory na ścianach, dużo miękkich tkanin sprawią, że dziecko polubi swój pokój i będzie się tam dobrze czuć. Warto też powiesić ramki z ulubiony zdjęciami lub FOTOOBRAZ  na płótnie, który jest lekki i miękki. Wybierz razem z dzieckiem jego ulubione wspomnienia uwiecznione na zdjęciach i wypełnij nimi pokój.

Urządzanie pokoju dla dziecka to moment, aby zrobić coś razem, całą rodziną. Wypełnijcie przestrzeń malucha ulubionymi momentami i razem stwórzcie miejsce, w którym dobrze się mieszka 😊

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.