Jak uporządkować dużą liczbę zdjęć na komputerze?

Posted on

Współczesna łatwość wykonywania zdjęć sprawia, że niemal każdy staje w końcu przed wyzwaniem, jak poradzić sobie z całym archiwum. Pomijając względy praktyczne, ma to ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa danych – w przeciwnym razie może dojść do utraty, przypadkowego usunięcia bądź zgubienia fotografii. Sposobów na poradzenie sobie z dużą ilością zdjęć jest sporo, a wśród nich ciekawe możliwości daje bezpłatna usługa CEWE MyPhotos.

Dlaczego warto uporządkować swoje zdjęcia?

Chaos w archiwum i brak odpowiedniego dbania o backup danych może nastręczyć wielu kłopotów. Przede wszystkim największe zagrożenie stanowi utrata bezcennych danych. Wszystkie chwile są niepowtarzalne, a fotografie pozwalają przeżywać je na nowo. W momencie awarii dysku bądź zgubienia smartfona (niestety zbyt wielu użytkowników przechowuje swoje zdjęcia jedynie w pamięci urządzenia mobilnego) cała drogocenna kolekcja przepada. Czasami w sytuacji problemów sprzętowych można jeszcze ratować się pomocą specjalistycznych punktów zajmujących się odzyskiwaniem danych, ale taka pomoc może być kosztowna, a czasami niestety jest niemożliwe stuprocentowe odzyskanie danych.

Utrata danych to największy problem, ale rzecz jasna nie jedyny. Brak właściwej organizacji zdjęć może prowadzić także do tego, że bardzo trudno jest wśród nich znaleźć to, które akurat jest potrzebne lub chcesz obejrzeć. To może skutecznie zniechęcać do przeglądania zdjęć. Ten chaos może także być powiązany z utratą danych, np. poprzez przypadkowe usunięcie potrzebnych fotografii.

Ważne jest więc wdrożenie odpowiednich rozwiązań, umożliwiających zadbanie o dużą ilość danych. Dzięki temu uda się uniknąć kłopotów i będzie możliwe czerpanie radości z obcowania z własnym archiwum.

Zarządzanie biblioteką zdjęć – kilka wskazówek

Skutecznych metod zarządzania dużymi kolekcjami fotografii jest bardzo dużo. Każdy ma swoje własne sposoby i rozwiązania (aczkolwiek najczęściej po prostu brak jest jakichkolwiek działań). Aby ułatwić i uprzyjemnić sobie obcowanie z własnymi wspomnieniami, warto wypróbować kilka poniższych pomysłów.

Przede wszystkim warto sumiennie archiwizować zdjęcia. Czasami podczas zgrywania fotografii z karty pamięci przerzuca je się na szybko do przypadkowego katalogu, z myślą, iż uda się do nich wrócić później i odpowiednio poukładać. W rzeczywistości okazuje się, że obrazów przybywa, a wolnej chwili na ich posegregowanie nie udaje się znaleźć. Wirtualna góra zdjęć narasta i problem się tylko powiększa. Sumienne katalogowanie zdjęć zaraz po zrzuceniu może wymaga czasami spowolnienia pracy ze zdjęciami, ale pozwala ograniczyć problemy w przyszłości.

Podobno fotografowie dzielą się na takich, którzy robią backup i tych, którzy dopiero będą. Słowa te odnoszą się oczywiście do przykrego doświadczenia, jakim jest awaria dysku lub karty pamięci i utrata danych. Niestety najczęściej przychodzi uczyć się na własnych błędach i jest się mądrym dopiero po szkodzie. Lepiej zawczasu wyrobić w sobie nawyk zgrywania danych w bezpieczne miejsce i tworzenie kilku kopii zapasowych.

Nawet jeśli udaje się zgrywać zdjęcia i nie odwlekać w czasie ich poukładania to potrzebny jest dobry plan ich rozmieszczenia. Pomóc może w tym aplikacja CEWE MyPhotos.

CEWE MyPhotos – prosty sposób na katalogowanie zdjęć

CEWE MyPhotos powstało po to, aby pomóc Ci w utrzymaniu porządku w Twojej kolekcji zdjęć i jednoczesnym zadbaniu o jej bezpieczeństwo. Co więcej, CEWE MyPhotos to również przestrzeń na wideo, tak więc możesz kompleksowo budować domowe archiwum. Bardzo przydatną funkcją tej usługi jest możliwość przeglądania swoich zdjęć na dowolnym urządzeniu. Dzięki temu, możesz dzielić się z innymi swoimi ulubionymi fotografiami gdziekolwiek przebywasz.

Intuicyjna aplikacja CEWE MyPhotos wyróżnia się przyjaznym interfejsem, który pomaga zarządzać zdjęciami. Podczas katalogowania naprawdę bogatych archiwów fotografii jest to kluczowa cecha oprogramowania. Dzięki automatycznemu uporządkowywaniu zdjęć w kolejności chronologicznej, możliwości sortowania ulubionych zdjęć, czy tworzenia wydarzeń i albumów, dużo prościej jest przeglądać zawartość domowego archiwum oraz odnajdywać potrzebne kadry.

CEWE MyPhotos umożliwia także łatwe tworzenie backupu. Dzięki tej aplikacji możesz bezproblemowo przerzucać zdjęcia z kart pamięci SD czy dysków twardych, a także z urządzeń mobilnych. Co więcej możliwe jest także zaimportowanie fotografii z mediów społecznościowych. To wszystko pozwala na łatwe gromadzenie w jednym miejscu zdjęć z różnych źródeł, tak aby nie doszło do przypadkowego zgubienia ulubionych obrazów.

Tak jak zostało to już wspomniane aplikacja CEWE MyPhotos umożliwia oglądanie zdjęć na dowolnym urządzeniu. Współpracuje ze sprzętem z systemem Windows, macOS, Linux, Android czy iOS. Dzięki temu, możesz z łatwością przełączać się pomiędzy różnymi komputerami i smartfonami czy tabletami, ciesząc się swoimi ulubionymi materiałami. Aplikacja ułatwia zarządzanie zdjęciami, ale do przeglądania wystarczy skorzystać ze zwykłej przeglądarki internetowej.

CEWE MyPhotos pozwala także zadbać o bezpieczeństwo danych. Jest to nie tylko łatwy sposób na stworzenie kopii zapasowej zdjęć i filmów, ale co najważniejsze – jest bezpieczny. Potwierdzają to certyfikat TÜV i zaawansowane szyfrowane transmisje danych zlokalizowanych w niemieckim centrum informatycznym. Jednocześnie wszystkie Twoje dane pozostaną chronione skuteczną polityką prywatności.

Zobacz więcej na YouTube: KLIK!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.