Kalendarze ze znanymi cytatami mądrych ludzi jako dekoracja wnętrz

kalendarze z cytatami
Czas czytania: 4 minuty

“Idąc za tłumem, nigdzie nie dojdziesz”, więc kreuj nowe trendy razem z CEWE. Może myślisz, że fotokalendarze z mądrymi cytatami będę hitem w 2019 roku? Warto przecież wyprzedzać trendy lub nakierowywać je na swój gust. Cytaty lub inne treści tekstowe? Brzmi ciekawie, a jak wygląda to w praktyce?

 kalendarze z cytatami na każdy dzień

Rodzaje kalendarzy

Istnieje wiele zróżnicowanych kalendarzy, a każdy jest piękny na swój sposób. U nas można wybierać spośród kalendarzy stojących, wiszących lub biurkowych. Jednak, tak naprawdę, co stoi za hasłem: pomysłowe rodzaje kalendarzy ? Tu chodzi przede wszystkim o Twoje zdjęcia i…. teksty, które dane fotografie uzupełnią. Mogą być to zapożyczone cytaty znanych ludzi,  mądre słowa, które powiedział ci ktoś bliski lub też opis danego zdjęcia. Cytaty na takie fotokalendarze można rozumieć jako słowa, które są dla Ciebie inspiracją – przez cały rok, niezależnie od zwycięstw czy porażek codzienności. Odnajdujesz w nich ukojnie i motywację.

Pomysł na kalendarze  z cytatami? Te mogą mieć przeróżną formę. Np.  terminarz w pracy na ścianie lub kalendarz biurkowy w domowym biurze. Na takich kalendarzach cytat jest równie ważny co zdjęcie. Klasyczna funkcja kalendarza, czyli określanie dnia i miesiąca bieżącego roku bywa równie przydatna, ale to nie jest najważniejsze.

kalendarze na ścianę

Standardowe kalendarze vs fotokalendarze

Normalny kalendarz składa się tylko i wyłącznie z dat, imienin i określonych świąt. Po co Ci taki kalendarz?  Tak, my też nie wiemy. Kalendarze tradycyjne są tylko praktycznym dodatkiem w domu czy w biurze i nie wpływają kojąco na człowieka. Czasem wręcz przeciwnie – pospieszają, wskazując, co nas czeka kolejnego dnia. Chociaż fotokalendarze mają podobną funkcję (na przykład kalendarz stojący), to z pomocą “przyjaznych słów” będzie on źródłem wytchnienia dla pracującego (przed pracą, po pracy czy w trakcie).

Szczególnie dużym powodzeniem cieszą się fotokalendarze z rodzinnymi zdjęciami i złotymi myślami.. Bo to coś ciekawszego niż zwykły “wskazywacz dat”. Fotokalendarze CEWE inspirują wyjątkowymi, dobranymi przez Ciebie zdjęciami oraz przyjemnymi słowami, np. cytatami mądrych ludzi. Poniżej fotokalendarz ze zdjęciem, ale bez unikalnego cytatu – fajny, estetyczny, ale czy czegoś Ci nie brakuje?

kalendarze z napisami

Inspirujące motywy w fotokalendarzach

Słowa są świetną inspiracją, więc czemu z nich rezygnować? Nie ma takiej potrzeby, bo fotografia przecież tekstu nie wyklucza – szczególnie w fotokalendarzach CEWE. Słowa krążą wszędzie. W książkach, w Internecie, na reklamach lub też w obcojęzycznych filmach z napisami. Na pewno więc podobają Ci się jakieś cytaty – nie wstydź się tego, bo każdy z nas docenia zupełnie inne złote myśli. Wiele osób ceni zdania wielkich pisarzy, naukowców, filozofów. Niektórzy wolą powtarzać jak mantrę wyrwane zdania z ulubionych filmów czy popkultury. Ktoś inny po prostu usłyszy coś miłego od kogoś bliskiego lub zechce podkreślić słowem wartość danego wspomnienia na zdjęciu.

Połączenie cytat i zdjęcie to też sposób na utrwalenie myśli powtarzanych przez artystów lub idoli, na których się wzorujemy. “Złote myśli” trafiają się też w przypadku biznesowych autorytetów z danej branży. Marketingowi mistrzowie czy innowatorzy lub konstruktorzy? Ich słowa mogą zagościć w Twoim pomyśle na kalendarze biurkowe z cytatami. Jako szef pomyśl o czymś takim do biura lub na stanowiska swoich pracowników. Choć może z drugiej strony warto, aby każdy pracownik miał na swoim biurku kalendarz według własnego pomysłu? Np. fotografie rodzinne, które zawsze poprawiają humor, a więc i produktywność. “Moja wspaniała rodzina” zawsze zabrzmi przyjemnie, choćbyś spoglądał na ten tekst po raz enty. Poniżej przykład.

kalendarz stojący z napisami

Kalendarze z napisami i przysłowiami

Kalendarze na ścianę z cytatami czy kalendarz stojący z napisami, jest więc inspiracją i czymś kojącym. Jednocześnie może być niesamowitą pamiątką, kiedy zbierze się w nim na przykład złote rady rodziców, wujów czy dziadków. A na prezent? Jasne, taka pamiątka jest idealna na cały rok – dlatego warto wręczać kalendarze z napisami i przysłowiami przy różnych okazjach (na przykład na Mikołajki, święta Bożego Narodzenia czy Wielkanocne albo i na urodziny). Przecież w CEWE kalendarz może mieć dowolny miesiąc startowy… Szukaj więc już w głowie ciekawych myśli, które ubierzesz w słowa. Niech Twój pomysł stanie się czynem pozytywnie estetycznym.kalendarze na ścianę z cytatami

Może ciekawą opcją będzie kalendarz ścienny A3? Ty musisz zdecydować, Ty musisz zaprojektować, ale efektem możesz cieszyć się z bliskimi.

Więcej wpisów na temat fotokalendarzy znajdziesz Tutaj.

2 Replies to “Kalendarze ze znanymi cytatami mądrych ludzi jako dekoracja wnętrz”

    1. Nie, nie, to tylko inspiracja i podpowiedź. Cytatów można szukać w Internecie, ale nie chciałbym odsyłać na konkretne strony – każdy z nas wszak lubi inne tematy cytatów. Ja polecam cytaty znanych pisarzy, jeśli jesteśmy fanami książek.

Dodaj komentarz