Kubki i kubeczki z nadrukiem: do pracy i w domowym zaciszu

Posted on

Kubek to coś więcej niż przedmiot. To towarzysz codzienności. Umila przerwy w pracy i chwile odpoczynku w domu. Cieszy nasze oko, ale też doceniamy jego zalety praktyczne np. to, że możemy umyć go w zmywarce. Taki fotokubek z ciekawym nadrukiem, oryginalnym zdjęciem, o niebanalnym wnętrzu może być też świetnym prezentem. Ale o tym później, bo najpierw chcemy trochę opowiedzieć o kubkach.

Skąd wziął się kubek?

Teoretycznie można sądzić, że korzystano z niego od zawsze w mniej lub bardziej prymitywnej formie. Z czasem stał się on bardziej elegancki i ciekawszy. Kubek to inaczej naczynie, najczęściej ceramiczne, które służy do picia różnego rodzaju zimnych i ciepłych napojów. Kubki mogą być również sporządzone z emaliowanej stali, gliny, fajansu, plastiku, aluminium, drewna, grubego szkła i stali nierdzewnej. Te ostatnie wykonuje się w postaci naczyń o podwójnej ściance, dzięki czemu mają szansę na dłużej zachować ciepło napoju. Zamykany lub z przykrywką kubek nosi cechy dobrze nam znanego termosu. Zazwyczaj kubek posiada uchwyt zwany „uchem” oraz dość często ciekawy ddesign. Z tego też powodu spotykamy go często jako gadżet reklamowy danej firmy np. na targach lub jako nagrodę w konkursach.

Co jeszcze wiemy o kubkach?

W języku polskim istnieje powiedzenie „kubek w kubek” – równoważne pojęciu identyczności. Jak wynika ze źródeł słownikowych powiedzonko te jest związane z istniejącym w przeszłości zwyczaju wręczania go oblubieńcom przy okazji zawierania małżeństwa. To tzw. weselny puchar dwoisty, czyli dwa takie same i wartościowe puchary. „Kubek w kubek”, czyli takie same. W rzeczywistości na pewno różniły się drobnymi szczegółami, ale powiedzenie powstało i zostało.

Kubek ze zdjęciem

 

Kubki CEWE – propozycje dla każdego

Na pewno jest to dobry prezent na każdą porę roku, bo kto nie lubi odetchnąć z ulubionym napojem w ukochanym kubku? Kawosze i herbaciarze na pewno temu przyklasną. Uśmiech wywoła też fotografia na kubku – napój budzi zmysły, a zdjęcie wspomnienia.

Czy kawa może lepiej smakować w dużym kubku do kawy latte? Być może. Bo przecież spersonalizowane naczynia w domu lub w pracy podkreślają indywidualność lub przywołują pozytywną myśl o kimś bliskim.

Kubek ze zdjęciem

Chwile z ulubionym kubkiem mogą być naprawdę magiczne. Pomoże tym np. magiczny kubek, na którym, pod wpływem ciepłego napoju pojawi się fotografia. Po schłodzeniu nadruk po prostu zniknie i tak w kółko. Szczególne zainteresowanie wywoła u najmłodszych, ale to też opcja dla tych, którzy nie mogą zdecydować się na jedno zdjęcie na kubku (w ten sposób masz dwa). Takim sposobem zachęcisz też dziecko do wypicia być może niezbyt lubianego napoju lub lekarstwa. Jest to jeden z najchętniej zamawianych kubków z oferty CEWE. Opcją jest też kubek z kolorowym wnętrzem, który umili szarość codzienności.

Kubek ze zdjęciem

Kufel dla fanów sportu

Dla dojrzalszych smakoszy polecamy kufle do piwa, w tym również te panoramiczne,  które będą świetne na towarzyskie spotkania z jakimś meczem w tle. Kufel ze zdjęciem lub herbem ulubionej drużyny będzie świetnym towarzyszem toastów. Oto idealny prezent dla kibica. Innym pomysłem dla sportowca jest też bidon z wybranym osobiście zdjęciem na nim. Twoje dziecko zapomina pić po zajęciach w-f? Bidon, który sam zaprojektuje na pewno to zmieni.

Czas, abyście i Wy mieli swoje ulubione kubki

Najwyższa pora własnoręcznie zaprojektować i zamówić swój niebanalny kubek lub też kilka ich sztuk połączonych tematycznie – dla sportowców będzie to drużyna, dla niesportowców zastawa. W pracy, w domu, na imprezie i na co dzień. Dla siebie, dla bliskich. Kubek to uniwersalny, zawsze fajny i praktyczny prezent dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *