Status zamówienia
INFORMACJE
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 80
Baw się różnymi czcionkami

W 5 krokach: Czcionki

Dzięki zróżnicowanym czcionkom oprogramowania CEWE FOTOŚWIAT można nie tylko umieszczać informacje w swojej CEWE FOTKSIĄŻCE, ale także nadawać im osobistego charakteru. Zalecamy, aby rozpocząć projektowanie tekstu dopiero po wybraniu wszystkich zdjęć i umieszczeniu ich na stronach.

Oto jak to działa:

Aby wstawić pole tekstowe do CEWE FOTOKSIĄŻKI, kliknij na symbol „Nowy tekst" w programie CEWE FOTOŚWIAT. Znajdziesz go w górnej części paska narzędzi interfejsu użytkownika.

Po kliknięciu wskaźnik myszy zmienia się w krzyżyk. Przytrzymaj lewy przycisk myszy i przeciągnij pole tekstowe do żądanego miejsca w fotoksiążce. Jeśli obszar nie jest jeszcze idealnie dopasowany, można go później przesuwać lub regulować. Teraz kliknij w pole tekstowe i wpisz swoją treść.

Czcionki Dzięki zróżnicowanym czcionkom oprogramowania CEWE FOTOŚWIAT można nie tylko umieszczać informacje w swojej CEWE FOTKSIĄŻCE, ale także nadawać im osobistego charakteru. Zalecamy, aby rozpocząć projektowanie tekstu dopiero po wybraniu wszystkich zdjęć i umieszczeniu ich na stronach.

Teksty można dostosowywać indywidualnie. Aby to zrobić, zaznacz go, następnie dopasuj czcionkę, rozmiar, kolor i tło tekstu. Możliwe jest również ustawienie czcionki pogrubionej, kursywą lub podkreślonej. Edycję tekstu znajdziesz po prawej stronie programu. Jeśli chcesz ujednolicić ustawienia swojego tekstu, zaznacz ramkę tekstową, następnie kliknij w „Zastosuj do kolejnych obiektów…” (tę opcję znajdziesz tuż pod edycją tekstu). Otworzy się okno, w którym możesz m.in. ustawić na jakich stronach tekst ma zostać ujednolicony. W programie CEWE FOTOŚWIAT można znaleźć wiele różnych czcionek. Dodatkowo da się użyć prawie wszystkich czcionek znajdujących się na Twoim komputerze. Są one automatycznie wyświetlane w oprogramowaniu. Możliwe jest również uszlachetnienie tekstu znajdującego się na twardej okładce Twojej CEWE FOTOKSIĄŻKI – jednak ta opcja nie jest dostępna dla wszystkich czcionek. Funkcję możesz włączyć za pomocą symbolu "Uszlachetnienie", który znajduje się w górnej części interfejsu użytkownika, w zestawie narzędzi można wybrać tylko te czcionki, które są do tego przeznaczone.