Status zamówienia
INFORMACJE
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 80
Baw się kolorami

W 5 krokach: Zabawa efektami kolorystycznymi

Efekty fotograficzne to świetny sposób na podkreślenie pojedynczych ujęć i urozmaicenie Twojej CEWE FOTOKSIĄŻKI. Możesz przekształcić swoje zdjęcia bezpośrednio w programie CEWE Fotoświat na czarno-białe, sepię i tym podobne. Zabarwienie, przezroczystość i korekty gamma to również opcje, które pozwalają na kreatywną modyfikację fotografii.

  1. Jeśli klikniesz "Zdjęcia i filmy" po lewej stronie menu projektu, Twoje zdjęcia pojawią się w obszarze wyboru po lewej stronie. Kliknij dwukrotnie na zdjęcie, które chcesz edytować, aby otworzyć CEWE – podgląd zdjęć.
  2. Aby przejść do opcji efektów, kliknij w zakładkę "Efekty kolorystyczne" znajdującą się po lewej stronie.
  3. Aby zastosować efekt kolorystyczny, wystarczy na niego kliknąć. Twoje zdjęcie automatycznie zmieni barwę, na przykład na czarno-białą. Dalsze ustawienia można wprowadzić w opcjach -  Przekoloruj, Korekcja gamma, Odwróć i Przezroczystość. Więcej o nich dowiesz się w następnym kroku.
  4. Za pomocą opcji efektów kolorystycznych takich jak Przekoloruj, Korekcja gamma, Odwróć i Przezroczystość możesz między innymi precyzyjnie określić odcienie i intensywność swoich zmian. W tym celu należy przesunąć suwak w lewo lub w prawo albo wprowadzić określony procent.
  5. Jeśli chcesz anulować wprowadzone zmiany wystarczy wybrać opcję "Ustaw na wartości standardowe". Aby zapisać wyedytowane zdjęcie, kliknij „OK”, następnie "Zapisz" w górnej części paska menu. Otworzy się okno "Opcje zapisu", które pozwala na szybkie zapisanie obrazu (oryginał zostaje zachowany), całkowite zastąpienie oryginału lub zapisanie obrazu w określonym miejscu i pod nową nazwą.