Status zamówienia
INFORMACJE
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 80
Sprawdź swoje zdjęcia

W 5 krokach: Ocena jakości obrazu

W celu osiągnięcia pięknego rezultatu podczas projektowania CEWE FOTOKSIĄŻKI ważne jest, aby jakość zdjęć była właściwa. Oznacza to, że rozdzielczość, tj. rozmiar zdjęć, musi być wystarczająco duża. Aby to zapewnić, oprogramowanie CEWE FOTOŚWIAT automatycznie sprawdza jakość obrazu zaraz po umieszczeniu zdjęć na stronie.

  1. Jeśli jakość Twoich zdjęć jest zbyt niska, program wyświetli trójkąt ostrzegawczy natychmiast po przeciągnięciu zdjęcia z lewego obszaru wyboru na stronę fotoksiążki.
  2. Kliknij w ikonę ‘buźki’ znajdującą się w górnym menu pod kategorią ‘ Zdjęcie’. W zależności od jakości wybranego zdjęcia, będzie ono świecić na czerwono, żółto lub zielono. Czerwona buźka oznacza, że rozdzielczość jest zbyt niska, żółta oznacza, że rozdzielczość nie jest optymalna, a zielona, że wszystko jest w porządku.
  3. Jeśli pojawi się czerwona buźka, Twoje zdjęcie po wydrukowaniu będzie niskiej jakości. W takim przypadku lepiej zmienić swój wybór lub sprawdzić czy posiadasz ten plik w większym formacie. Inną możliwością jest znaczne pomniejszenie obrazu w CEWE FOTOKSIĄŻCE.
  4. Z żółtą buźką, jakość druku nadal może być dobra lub zadowalająca, w zależności od doboru zdjęć. Jednak jeśli chcesz mieć pewność co do jakości, radzimy zmniejszyć rozmiar obrazu.
  5. Jeśli wyświetlana jest zielona buźka, można bez obaw wydrukować zdjęcie w aktualnie wybranym rozmiarze. Proszę jednak pamiętać, że ta buźka ocenia tylko rozdzielczość druku.