Status zamówienia
INFORMACJE
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 80

W 5 krokach: Obrys i cienie

Użyj narzędzi do dekoracji. Poza dekoracyjnymi maskami i ramkami, oprogramowanie CEWE FOTOŚWIAT oferuje również proste opcje dekoracji, takie jak kolorowy obrys lub cienie, które podkreślą Twoje zdjęcia. Ten etap obróbki jest kreatywną częścią projektowania Twojej CEWE FOTOKSIĄŻKI. Nasza rada: zanim zajmiesz się tym aspektem najpierw umieść wszystkie zdjęcia, określ układ i wybierz tło.

Oto jak to działa:

  1. Kliknij na zdjęcie w swojej CEWE FOTOKSIĄŻCE. Na pasku narzędzi u góry znajduje się skrzynka narzędziowa "Dekorowanie". Znajdziesz tam m.in. kolorowe ramki i cienie. Po kliknięciu na jakąkolwiek ikonę w tej sekcji pojawiają się ustawienia marginesów, cieni, przezroczystości i narożników obrazu.

  2. Aby utworzyć kolorową ramkę wystarczy ustawić jej szerokość, pozycję oraz kolor. Następnie potwierdzić swój wybór przyciskiem „gotowe”.

  3. Możesz zastosować wariant dekoracji na kilku zdjęciach. Aby to zrobić, wybierz motywy w następujący sposób: Trzymając wciśnięty klawisz "Apple" na komputerze Mac lub klawisz "Control" w systemie Windows, kliknij na wybrane zdjęcia. Następnie przejdź do ustawień tak jak we wcześniejszych krokach. Alternatywnie, przytrzymaj przycisk myszy i uchwyć zdjęcia, do których chcesz dodać cień. Następnie wybierz zakładkę „Cienie". Teraz możesz zaprojektować odległość, rozmycie, intensywność, projekcję i kąt rzucanego cienia dokładnie tak, jak sobie życzysz.

  1. Półprzezroczysty efekt zdjęć i elementów wzornictwa można regulować w punkcie menu "Przezroczystość". W tym celu należy wybrać obraz lub klipart, następnie przesunąć suwak do momentu osiągniecia zadowalającego efektu.

  2. W zakładce "Wielkość i kształt naroży" możesz zaokrąglić narożniki swoich zdjęć. Rogi mogą mieć ten sam promień lub inny. Wersję z różnymi wartościami można uzyskać, klikając na czarny symbol (spinacz) znajdujący się na środku okna ustawień.

Wskazówka: Możesz umieścić swoje zdjęcie w kółku. Aby to zrobić, przeciągnij swoją fotografię na kwadratowy kształt. W polu "Ustawienia naroży" należy wpisać wartość 180. W ten sposób otrzymasz kółko, do którego możesz również przypisać kolorową ramkę.