Status zamówienia
INFORMACJE
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 80

Rozmieszczanie zdjęć w CEWE FOTOKSIĄŻCE

Układ elementów w fotoksiążce robi dużą różnicę: Piękny układ zapewnia strukturę i wydobywa to, co najlepsze z Twoich projektów. Najlepiej zrobić to z równo rozmieszczonymi elementami graficznymi. W oprogramowaniu CEWE FOTOŚWIAT znajdują się różne pomoce, dzięki którym można z milimetrową dokładnością umieszczać zdjęcia na stronach.

Oto jak to działa:

Stosowanie siatek pomocniczych i pomocniczych linii magnetycznych

• Jeśli klikniesz na "Zdjęcia i filmy" w menu projektu po lewej stronie, Twoje zdjęcia pojawią się w obszarze wyboru. Przejdź do żądanego folderu z obrazami. Aby umieścić zdjęcie, przeciągnij je na żądaną stronę, trzymając wciśnięty lewy przycisk myszy. W górnym pasku narzędzi pod kategorią "układ" znajdziesz różne przyrządy, których możesz użyć do umieszczenia swoich zdjęć.

• Na przykład, symbol "siatka". Po kliknięciu przycisku, program projektowy wyświetli linie siatki na stronach CEWE FOTOKSIĄŻKI, aby pomóc w dokładnym rozmieszczeniu zdjęć. Warto wiedzieć: Siatka jest widoczna tylko w programie, a nie w wydrukowanej CEWE FOTOKSIĄŻCE.

• Najprostszym sposobem na umieszczenie zdjęć z milimetrową dokładnością jest użycie inteligentnych linii prowadzących. Można je aktywować poprzez kliknięcie na symbol "Magnes", który znajduje się bezpośrednio pod symbolem siatki. Linie będą się wtedy pojawiać zawsze, gdy przesuniesz zdjęcie. Wskazują one również, gdzie należy puścić obiekt. Oprogramowanie automatycznie koryguje drobne różnice podczas umieszczania zdjęć, pod warunkiem, że włączone są inteligentne prowadnice.

Wyrównanie zdjęć i ułożenie ich na warstwach

• Program CEWE Fotoświat posiada specjalne pomoce gotowe do wyrównania kilku zdjęć na tej samej wysokości. W menu górnym pod kategorią „Układ" znajduje się symbol trzech kropek, klikając na niego znajdziesz narzędzia do umieszczania obiektów względem siebie lub do wyrównywania i rozmieszczania ich. Na przykład, jeśli zaznaczysz zdjęcie i klikniesz na „Wyrównaj obiekt do lewej strony", program automatycznie ustawi go w odpowiedniej pozycji. Alternatywnie, można wybrać wiele obrazów i wyrównać odległości za pomocą jednego kliknięcia. Zachęcamy do wypróbowania wszystkich opcji choć raz.

• Tworząc CEWE FOTOKSIĄŻKĘ, masz możliwość nakładania się zdjęć lub clipartów. Jeśli przeciągniesz obiekt na stronę, zostanie on automatycznie umieszczony na pierwszym planie. Zaznaczone elementy można przesuwać do przodu lub do tyłu za pomocą symboli „warstwy" znajdujące się w pasku narzędziowym pod kategorią „układ”. Dostęp do tej funkcji można uzyskać również poprzez kliknięcie w zdjęcie prawym przyciskiem myszy ( następnie „jeden poziom do przodu/ do tyłu”).