Salony
Newsletter
Status zamówienia
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 80

Deklaracja miłości w wyjątkowym czasie

Klientka CEWE spędziła tegoroczne wakacje w domu z mężem Krzysztofem. Stworzyła kreatywną CEWE FOTOKSIĄŻKĘ, w której uwieczniła spędzony razem czas. Poznaj jej historię.

Jana Heinritz

Początkowo wydawało się dziwne, że w tym roku z powodu wirusa nie mogę podróżować tak jak zwykle. Ale szybko zdaliśmy sobie sprawę: nie chodzi o to, gdzie jesteśmy. W końcu te miłe chwile, które składają się na nasz związek możemy przeżyć gdziekolwiek - najważniejsze jest to, że mamy siebie nawzajem! Więc szybko stało się dla mnie jasne: chciałabym opowiedzieć o tym romantycznym czasie w CEWE FOTOKSIĄŻCE i pokazać Krzysztofowi, jak bardzo podobały mi się moje wakacje z nim.

Każdy rozdział ze zdjęciami jest pełen radości

Otwarta CEWE FOTOKSIĄŻKA leży na stole. Widać podwójną stronę z różnymi zdjęciami pary z wędrówek po okolicy.
Dla lepszej orientacji Janka przypisała kolory do poszczególnych działań.

Chociaż od dawna mieszkamy u siebie w domu, to po raz pierwszy intensywnie eksplorowaliśmy otaczającą nas przyrodę. To niewiarygodne, jakie tajemnicze miejsca odkryliśmy podczas Nordic Walking - były praktycznie na wyciągnięcie ręki. Zależało mi na uwiecznieniu naszych przeżyć na wielu zdjęciach. I oczywiście obejmuje to mój bandaż na stopie i brudne buty.

Aby posortować różne letnie zajęcia i stworzyć ich ogólny zarys, użyłam jednego koloru dla każdego rozdziału lub czynności w CEWE FOTOKSIĄŻCE i użyłam ich jako czcionki, jako clipartu lub jako tła dla małych tekstów. Nie posługiwałam się numerami stron - przy sortowaniu rozdziałów zależało mi tylko na tym, by w jednym momencie pokazać, ile różnych rzeczy razem przeżyliśmy. Dzięki kolorowym paskom w połączeniu z mini obrazkami wygląda to naprawdę świetnie, a także rozluźnia fotoksiążkę.

Nasza wycieczka rowerowa po wioskach

Podwójna strona w CEWE FOTOKSIĄŻCE z różnymi zdjęciami z wycieczki rowerowej i fragmentem mapy.
Dzięki funkcjiom mapy w programie CEWE FOTOŚWIAT trasę, którą Janka i Krzysztof pokonali na swoich rowerach, można wyświetlić w fotoksiążce.

Kwitnące pola rzepaku, bujne lasy i wioski Vogtland - marzenie! Ćwiczenia na świeżym powietrzu dostarczyły nam dobrej dawki relaksu. To było dość wyczerpujące, ale nasza wycieczka rowerowa była dla mnie wielką atrakcją. Pod koniec dnia byliśmy naprawdę dumni, że pokonaliśmy tak długi dystans.

Zobaczone i skopiowane: Oto jak wstawić mapę z trasą GPS

Aby utrwalić etapy naszej wycieczki, pokonywaną trasę pokazałam bezpośrednio w CEWE FOTOKSIĄŻCE w postaci mapy. Ponadto mogłam bardzo praktycznie dodać mapę w programie CEWE FOTOŚWIAT, a nawet oznaczyć na niej naszą trasę, dodając ślady GPS trasy. Nie zapomnij: aby wstawić trasę, należy je wcześniej zapisać na smartfonie w aplikacji podczas wycieczki.

I akcja: linki do filmów w fotoksiążce dostępne za pomocą kodu QR

Podwójna strona w CEWE FOTOKSIĄŻCE ze zdjęciami z wędrówki. Kod QR jest powiązany ze zdjęciem, którego można użyć, aby uzyskać na smartfonie dostęp do powiązanego wideo.
Ponad wzgórzem i doliną: film przedstawiający skok Krzysztofa jest linkowany za pomocą kodu QR.

Szemrzący potok w środku lasu, świeże powietrze i bujna zieleń - zdjęcie z Syratalu to jedno z moich ulubionych zdjęć, które z tego powodu umieściłam na całej stronie. Jeszcze bardziej imponujący jest skok Krzysztofa nad małą rzeką. W tym przypadku w CEWE FOTOKSIĄŻCE istnieje doskonałe rozwiązanie: kod QR na zdjęciu prowadzi bezpośrednio do filmu, który zrobiłam na miejscu za pomocą smartfona!

Zobaczone i skopiowane: jak zintegrować wideo w Twojej CEWE FOTOKSIĄŻCE

Aby zintegrować filmik wideo, kliknąłem film w programie do projektowania w sekcji "Zdjęcia i filmy" i przeciągnąłem go w odpowiednie miejsce na stronie. Musiałam tylko zdecydować, która sekwencja powinna być pokazana jako zdjęcie tytułowe. Oprogramowanie automatycznie wygenerowało kod QR, który umieściłem na zdjęciu klipu. Jak tylko ten kod, w gotowej fotoksiążce, zostanie zeskanowany smartfonem, filmik odtwarza się sam automatycznie - super, prawda? W przypadku iPhone'a Krzysztofa skanowanie działa nawet z aparatem w smartfonie.

Wakacje to także degustacja

Podwójna strona w CEWE FOTOKSIĄŻCE ze zdjęciami z pieczenia i grillowania.
Z lewa pieczenie, z prawa grillowanie - dwie podwójne strony Janka poświęca obu tym technikom gotowania.

Krzysztof i ja uwielbiamy czuć się komfortowo w domu. A to działa najlepiej przy dobrym jedzeniu. Podczas gdy ja uwielbiam robić ciasta z jajek, mąki i tym podobnych, mój mąż bawi się grillem na świeżym powietrzu. Aby poczuć się jak na wakacjach, piekłam szarlotkę, jak w naszej hiszpańskiej restauracji - i to tak często, aż była jeszcze lepsza! Aby nigdy więcej nie zgubić przepisu, umieściłam ją bezpośrednio na odwrocie.

Nawiasem mówiąc, wszystkie zdjęcia do fotoksiążki zostały zrobione moim smartfonem. Moja rada: motywy, które są trochę ciemniejsze lub nie tak ostre, wyglądają wystarczająco dobrze jako mniejsze zdjęcia, a jednocześnie rozluźniają ogólny obraz.

Prosto z serca: bardzo osobista dedykacja

Pierwsza strona w CEWE FOTOKSIĄŻCE ze zdjęciem pary i dedykacją.
Na pierwszej stronie Janka napisała dedykację dla Krzysztofa.

Dedykacja znajduje się na pierwszej stronie - ale napisałam ją dopiero, gdy skończyłam projektować całą fotoksiążkę dla Krzysztofa. Ponieważ w tym czasie ponownie przeżyłam nasze wyjątkowe lato. W myślach ponownie przejrzałam wspólne chwile, więc było mi naprawdę łatwo znaleźć odpowiednie słowa na początek książki. W centralnym punkcie powinno być razem z dedykacją nasze najpiękniejsze selfie. Tło wybrałam tak, aby pasowało do kolorystyki zdjęcia.

Nawiasem mówiąc, mój mąż był bardzo zadowolony z tej fotoksiążki pokazującej nasze wspólne lato. Jeśli razem to przejrzymy, wszystkie piękne wspomnienia zaraz wrócą. Wtedy staniemy się jeszcze bardziej świadomi, tego, że nie musimy podróżować, aby spędzić razem wspaniały czas - ale że to takie wspaniałe uczucie, być razem.

Mam nadzieję, że Ty też masz cudowne lato i umieścisz je w fotoksiążce.

Twoja Janka

Ochota na przeglądanie? Możesz znaleźć tutaj wiele innych pięknie i efektownie zaprojektowanych fotoksiążek naszych klientów.