Status zamówienia
INFORMACJE
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 80

Nasze formaty zdjęć

Zdjęcia standardowe lub PREMIUM

Wybierz swój ulubiony format zdjęć:

 • Format 9
 • Format 9 z ramką
 • Format 10 (Bestseller)
 • Format 10 z ramką
 • Format 13
 • Format 13 z ramką
 • Zestawy zdjęć, XL, Classic lub mini
ZAMÓW ZDJĘCIA ONLINE

Różne rodzaje matryc oraz ich wymiary

W dostępnych na rynku aparatach fotograficznych producenci używają matryc o różnych wymiarach przez co ich stosunek boków może wynosić 4:3, 3:2 lub 16:9.

W aparatach kompaktowych najczęściej spotykać można matryce o proporcjach boków 4:3 a w lustrzankach cyfrowych o proporcjach 3:2.

Sprawdź jakim rozmiarem/typem matrycy dysponuje Twój aparat aby wiedzieć jakiego formatu otrzymasz odbitkę w naszym laboratorium.

Zobacz porównanie matryc różnego typu spotykanych w aparatach fotograficznych. Warto również pamiętać, że wymiary matryc w aparatach różnych producentów mogą się od siebie nieznacznie różnić np. APS-C

Proporcje boków zdjęć w zależności od rodzaju matrycy

Zdjęcia o proporcjach 4:3

Wysyłając w zleceniu fotografie o proporcjach boków 4:3 możesz skorzystać z dwóch rodzajów kadrowania zdjęć dostępnych w naszym laboratorium(format oryginalny lub format klasyczny). W zależności od wyboru kadrowania otrzymasz zdjęcia w różnych.

Zdjęcia o proporcjach 3:2

Wysyłając w zleceniu fotografie o proporcjach boków 3:2 otrzymasz zawsze zdjęcia w tych proporcjach bez względu na wybrany rodzaj kadrowania zdjęć (format oryginalny lub format klasyczny). Czyli otrzymasz zdjęcia o takich proporcjach jakie zostały zarejestrowane przez matrycę Twojego aparatu.

Wybór rodzaju kadrowania zdjęć dla proporcji boków 4:3

Podczas zamawiania zdjęć w naszym systemie masz możliwość wybrania rodzaju kadrowania.

Oryginalny format zdjęć

Zdjęcia zostaną wykonane w proporcjach, w jakich zostały do nas dostarczone. Krótsza krawędź będzie taka długa, jak podano w wybranym formacie (np. 10 cm), długość dłuższej krawędzi obrazu zostanie dobrana z proporcji pliku przesłanego do realizacji.

Klasyczny format zdjęć

Zdjęcia zostaną przycięte w celu dopasowania do klasycznych formatów zdjęć o proporcjach boków 3:2 (np. 9x13 cm, 10x15 cm czy 13x19,5 cm). Fragmenty zdjęcia będące na jego krawędziach mogą zostać utracone.

Takie otrzymasz formaty zdjęć w zależności od proporcji

W zależności od tego jakich proporcji ostatecznie będzie Twoje zdjęcie, otrzymasz różne wymiary zdjęć. Zobacz przykładowe wymiary zdjęć w zależności od ich proporcji boków.

 • Jeżeli stosunek boków zdjęcia ma proporcje 4:3 a zdjęcie zostało zamówione w formacie 9 to ostatecznie wymiary Twojego zdjęcia będą wynosić 9x11,7 cm.
 • Jeżeli stosunek boków zdjęcia ma proporcje 3:2 a zdjęcie zostało zamówione w formacie 9 to ostatecznie wymiary Twojego zdjęcia będą wynosić 9x13 cm.
 • Jeżeli stosunek boków zdjęcia ma proporcje 4:3 a zdjęcie zostało zamówione w formacie 10 to ostatecznie wymiary Twojego zdjęcia będą wynosić 10x13,3 cm.
 • Jeżeli stosunek boków zdjęcia ma proporcje 3:2 a zdjęcie zostało zamówione w formacie 10 to ostatecznie wymiary Twojego zdjęcia będą wynosić 10x15 cm.
 • Jeżeli stosunek boków zdjęcia ma proporcje 4:3 a zdjęcie zostało zamówione w formacie 13 to ostatecznie wymiary Twojego zdjęcia będą wynosić 13x17,3 cm.
 • Jeżeli stosunek boków zdjęcia ma proporcje 3:2 a zdjęcie zostało zamówione w formacie 13 to ostatecznie wymiary Twojego zdjęcia będą wynosić 13x19,5 cm.